صفحه نخست تکنولوژی نیویورک به دنبال جریمه کردن ۷۵۰۰ دلاری صاحبخانه airBNB است.

نیویورک به دنبال جریمه کردن ۷۵۰۰ دلاری صاحبخانه airBNB است.

جریمه روسیه
نیویورک به دنبال جریمه کردن 7500 دلاری صاحبخانه airBNB است.Reviewed by محمد هلاکوئی on Jul 27Rating:

سنای ایالت نیویورک اخیراً قانونی تصویب کرده که به دنبال صاحب خانه های AirBNB است. این لایحه که عصر جمعه برای امضا یا وتو نزد فرماندار فرستاده شده، تبلیغ خانه و واحد های آپارتمانی که برای کمتر از ۳۰ روز اجاره داده می شوند را غیر قانونی می کند و متخلفان تا ۱۰۰۰ دلار برای اولین تخلف و تا ۷۵۰۰ دلار برای تخلف های بعدی جریمه می شوند. ایالت نیویورک قبلاً هم اجاره کوتاه مدت آپارتمان را ممنوع کرده بود تا از تبدیل خانه ها به هتل های بدون مجوز جلوگیری شود. عملاً هر دو این قانون ها با هدف محدود کردن فعالیت های ایرناب است که یک استارتاپ ۲۵ میلیارد دلاری در حوزه املاک در سانفرانسیسکو است. جاش ملتزر، مدیر روابط عمومی شعبه نیویورک AirBNB در بیانیه ای اعلام کرد: سیاستمداران در آلبانی یک قرارداد دقیقه آخری با صنعت هتلداری امضا کردند که سی هزار نیویورکی را در خطر ورشکستگی، خلع ید، یا ضبط رهن قرار می دهد. این بسیار ناامید کننده است اما دور از ذهن نبود. بگذارید واضح عرض کنم، این یک لایحه نامناسب است که پرداخت هزینه های زندگی را برای  نیویورکی ها سخت تر می کند.

AirBNB با ارائه سود مالیات به عنوان مشوق به طور فعال سعی در راضی کردن شهرها و ایالت ها داشته است. این استارتاپ ادعا می کند که می تواند در دهه آینده بیش از ۲ میلیارد دلار مالیات اضافی به ۵۰ شهر برتر آمریکایی بدهد. ایرناب با ایالت های پنسیلوانیا، کانتیکات، رود آیلند، و جرزی سیتی به توافق رسیده اما نیویورک موافقت نکرده است.

جامعه فناوری اکثراً از ایرناب  در این مورد طرفداری کرده اند. اتحادیه اینترنت که یک گروه مدافع است که شامل AirBNB، گوگل، فیسبوک و سایتهای دیگر می شود یک آگهی رادیویی در نیویورک پخش کرده است. موسسان برجسته و سرمایه گذارانی مانند نیل بلومنتال، فرد ویلسون، پل گراهام، و حتی اشتون کوچر عدم رضایت خود را از این قانون در توییتر اعلام کرده اند.

 

منبع

forbes

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده محمد هلاکوئی
Load More In تکنولوژی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

بلک بری از DTEK50، ایمن ترین گوشی اندروید جهان، رونمایی می کند

بلک بری از DTEK50، ایمن ترین گوشی اندروید جهان، رونمایی می کندReviewed by دقیقه on Aug 6Ra…