صفحه نخست رشد فردی اگر رویا و اهداف شما تغییر کند اشکالی دارد؟

اگر رویا و اهداف شما تغییر کند اشکالی دارد؟

تغییر رویا
اگر رویا و اهداف شما تغییر کند اشکالی دارد؟Reviewed by محمد هلاکوئی on Jul 22Rating:

من وقتی به خودم آمدم دیدم در یک کشور دیگر، شهر دیگر و فرهنگی متفاوت زندگی می کنم. این همیشه رویای من بود: که به آمریکا بیایم، رویای قدیمی خودم را دنبال کنم و دنیا را برای داشتن زندگی بهتر تغییر دهم- در ذهنم واقعا از اقیانوس عبور می کردم. شاید شما هم تصمیمات عظیمی برای خود دارید و حاضرید چیزهایی را در راه رسیدن به رویایتان قربانی کنید، اگر هنوز هم قلبا با شور و علاقه به دنبال رویایتان هستید، من واقعا برایتان خوشحالم. توصیه ام به شما این است که آن را دنبال کنید، پا پس نکشید و در همه مراحل سفرتان خوشحال و راضی باشید. برای دنبال نکردن رویایتان نیز بهانه جویی نکنید. 

به هر حال اگر متوجه شده اید که گرایشتان به سمت جهات دیگری غیر از راه فعلی زندگیتان است، این مقاله به شما کمک خواهد کرد. در این مقاله من به شما نشان می دهم که مشکلی نیست اگر رویایتان تغییر کند و چرا نباید خود را به خاطر زمانی که صرف تحقق رویای قبلی خود کرده اید، عذاب دهید، آن رویا بخشی از شما بوده و هست و شما نباید آن را هیچ تصور کنید. 

مراحل مختلف ترک رویای قدیمی و پیدا کردن رویای جدید

بیایید صادق باشیم، پذیرش از دست دادن چیزی که در زندگی بیشتر از هر چیزی برایش ارزش قائل بودید آسان نیست، این موضوع ممکن است همه وجودتان را به لرزه درآورد. یک رویا چیزی است که شما آن را پرورش داده اید، عاشقش هستید و با همه وجودتان به آن اعتقاد دارید و دیدن اینکه به تدریج یا ناگهانی بخار می شود و به هوا می رود، می تواند کاملا هولناک باشد. همراه با هر ضرری مراحل مختلفی همچون خشم، چانه زنی، انکار، افسردگی، و در نهایت پذیرش برایتان اتفاق می افتد. شاید مدتی طول بکشد تا از این مراحل عبور کنید یا شاید هم در یک چشم به هم زدن برایتان اتفاق بیفتد. اما چه دوست داشته باشید چه نداشته باشید، باید از این مرحله رد شوید تا به رویای بعدیتان برسید. 

و بعد؟ اجازه می هید که رویای جدید جای رویای قدیمی را بگیرد. سعی نکنید که آنرا فقط بخاطر ترس در خفی نگه دارید. ترس شما را به جایی نمی رساند و فقط شما را در حالت رخوت قرار می دهد که نمی توانید از پتانسیل خودتان و دیگران استفاده کنید، در حالی که پتانسیل بسیار زیادی برای تغییر رویایتان وجود دارد. درون هر یک از ما نیروی عظیمی وجود دارد که خواستار رها شدن از محدودیت ها است و این بر عهده ما است که اجازه دهیم این نیرو رها شود. 

۳ راه برای رها کردن نیروی عظیم درونی از محدودیت ها

۱- ترس از تغییر را کنار بگذارید

تغییر امری غیر قابل اجتناب و تنها چیز ثابت ذر زندگی است. ما باید آن را بپذیریم در غیر اینصورت هرگز نمی توانیم در مسیرهای جدید قدم بگذاریم. 

۲- ترس از تایید نشدن توسط دیگران را کنار بگذارید

برای چه کسی زندگی می کنید؟ در پایان، علی رغم نظر هر کسی، زندگی شما متعلق به خودتان است و شما باید به روش خودتان زندگی کنید. باید بخاطر بسپارید که هر کسی به شدت درگیر زندگی خودش است و واقعا به شما و نحوه تفکرتان اهمیتی نمی دهد. این ممکن است ناگوار باشد، اما متاسفانه ما در برهه ای از زمان زندگی می کنیم که افراد بیش از حد درگیر زندگی خودشان هستند و از رشد و ارتقاء دیگران غافلند. در رابطه با خانواده و دوستانتان به اگر آنها واقعا شما را دوست داشته باشند، صرفنظر از اینکه رویای شما چیست آن را قبول می کنند. 

۳- ترس از ناشناخته ها را کنار بگذارید

بله چیزی که به عنوان ناشناخته از آن یاد می شود، چیزی پر اهمیت، ترسناک و مبهم است. آیا باید واقعا از آن بترسیم؟ اگر اینطور فکر کنیم، همه زندگی را باید مثل یک منطقه ناشناخته در نظر بگیریم که وارد آن می شویم و آن را امتحان می کنیم. آنچه که بدان ایمان داشتید و رویایتان محسوب می شد تا چه اندازه نتایج نامطلوبی برایتان به همراه داشت؟ فرض کنید چیزی که به آن ایمان داشتید، نتیجه مطلوبی که انتظارش را داشتید برایتان به همراه نداشته است. 

اما اغلب این بهترین ماجراجویی زندگیتان است که پا را فراتر بردارید و چیزهای جدیدی راجع به خودتان و آنچه که خواهانش هستید بدست آورید. 

اکنون که دیدید هیچ دلیلی برای ترس از دنبال کردن رویای عظیم درونی تان وجود ندارد، بیایید به این بپردازیم که چرا اشکالی ندارد اگر رویایتان تغییر کند و در نهایت از این تغییر چه چیزی نصیبتان می شود. 


 

۵ دلیل برای اینکه اشکالی ندارد اگر رویایتان تغییر کند

۱- آزادی 

دیگر نیازی نیست رویایی را دنبال کنید که شما را به جایی نمی رساند و تنها آرامش ذهنی تان را می دزدد. 

۲- خرد

اکنون دانش بیشتری درباره خودتان و آنچه که واقعا برایتان مهم است، بدست آورده اید. این حقیقت را بپذیرید که رویای قدیمی درس های زیادی درباره فداکاری، صبر، امید، ایمان و چیزهای زیاد دیگری درباره زندگی به شما آموخت، پس آن درس ها را برای رویای جدیدیتان نیز به کار بگیرید و بیشتر رشد کنید. 

۳- قدرت

شما قدرت کافی برای ترک گذشته و پذیرش آینده و ناشناخته ها را دارید. این چیزی است که در همه مراحل تغییر زندگی به شما کمک خواهد کرد تا بفهمید نه تنها هنگام رویارویی با آن (تغییر) از دانش و آگاهی کامل برخوردارید، بلکه دانش لازم برای جلو رفتن را نیز در اختیار دارید. 

۴- خودآگاهی

ما به عنوان انسان دائما در حال تغییر هستیم. بله، درست است هسته وجودی ما تغییر نخواهد کرد، اما دیدگاه ها و درک همیشه در حال تغییر ما از زندگی، بر ما تاثیر خواهد گذاشت. ما به طور هوشیارانه و نیمه هوشیارانه در حال تکامل هستیم که این تکامل باعث می شود به عقاید وجودیمان و آنچه که می خواهیم در این زندگی انجام دهیم، نزدیک تر شویم. اگر دائما در حال تغییر هستیم، آیا نباید رویاهایمان نیز همراه با ما تغییر کند؟ این امر بی تردید اتفاق می افتد تا این که در نهایت به نقطه ای برسیم که بفهمیم چه کسی هستیم و می خواهیم به چه چیزی برسیم. 

۵- مسیرهای جدید

آماده ماجراجویی در زندگی باشید. امور را به نحوی که هرگز فکر نمی کردید بتوانید تصور کنید، ببینید؛ افرادی را که هرگز فکر نمی کردید بتوانید ببینید، ملاقات کنید و زندگی را نیز طوری که می دانستید باید کشف کنید، ببینید. فضا را برای هیجان، جاذبه، جاده های کمتر دیده شده و گنج های پنهان باز کنید. این کار باعث می شود دنیای جدیدی مقابل چشمتان گشوده شود.

 

منبع

lifehack

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده محمد هلاکوئی
Load More In رشد فردی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

بلک بری از DTEK50، ایمن ترین گوشی اندروید جهان، رونمایی می کند

بلک بری از DTEK50، ایمن ترین گوشی اندروید جهان، رونمایی می کندReviewed by دقیقه on Aug 6Ra…