صفحه نخست رشد فردی تبدیل شدن به فردی مثبت اندیش

تبدیل شدن به فردی مثبت اندیش

be-the-best-you-keys-to-a-positive-personality
تبدیل شدن به فردی مثبت اندیشReviewed by محمد هلاکوئی on Jul 20Rating:

رژیم غذایی نقش عمده ای در اخلاق،رفتار و تقریبا همه ی امور زندگی ایفا می کند.

به نظر شما رژیم روحی و روانی چیست؟برای پاسخ به این سؤال ادامه ی مطلب زیر را دنبال کنید تا برای شما توضیح دهم……….

هنگامی که شما ذهن خود را با اظهارات مثبت، اطلاعات، کتاب، گفتگو، برنامه های صوتی و افکار پرورش دهید خود به خود نگرش وشخصیت شما نیز تغییر میکند و دیدی مثبت نسبت به همه چیز پیدا می کنید و قدرتمندتر و قانع تر از قبل می شویدو از اعتماد به نفس و عزت نفس خود لذت خواهید برد.

یک ضرب المثل این مطلب را به خوبی توصیف می کند که:"رنگ رخسار خبر می دهد از سر درون"

هنگامی که شما تصمیمی صریح و قاطع می گیرید مشخص است که ابر افکار خود تسلط داریدو جنبه منفی و افکار مخرب گذشته را از خود دور کرده اید و به یک شخص کاملا مثبت اندیش تبدیل شده و شخصیتتان را نیز متحول ساخته اید.

امادگی ذهنی نیز همانند امادگی جسمانی است.شما با استفاده از فراگیری و تمرین زیاد می توانید ذهن خود را پرورش دهید ، اعتماد به نفستان را  تا حد زیادی بالا ببرید ود نتیجه مثبت بیاندیشید.

راه های زیر می تواند شما را در تغییر نگرشتان کمک کند:

۱٫ اطمینان دادن به خود

 دیالوگ های درونی خودتان را کنترل کنید و همیشه از مثبت ترین انها استفاده کنید.مثل: 

"من خودم را دوست دارم"

"من بهترینم"

من می توانم"

 من مسئولیت پذیرم""

ما بر این باوریم که تقریبا۹۵ درصد از کارهای روزانه بستگی به طرز صحبت هایی دار که دائما مرور می کنیم.ولی متاسفانه بیشتر افراد دائما فکررهای ناامید کننده و مضطرب دارند و در رابطه با ان با خود سخن می گویند.ذهن شما همانند باغی است که اگر در ان گل و بوته پرورش دهید هیچ وقت علف های هرز مجال رشد پیدا نمی کنند.

۲٫تصور مثبت

شاید یکی از قدرتمندترین تواناییهای ذهنی تصور اهداف به شکل انجام شده؛می باشد.از هدف ها و ایده هایتان در زندگی تصویری روشن و مهیج در ذهنتان تجسم کنید و مدام ان را مرور کنید.همه ی پیشرفت هایی که در زندگی داشته اید نتیجه ی همین افکار است.همه این افکار عملی می شوند کافیاست انها را در ذهنتان بپرورید. 

۳٫هم نشینی با افراد مثبت اندیش

افرادی که شما در کار،زندگی و موارد دیگر انتخاب می کنید بیشترین تاثیر را بر احساسات و موفقیت ها و عوامل دیگر می گذارند.از این زمان به بعد با افرادی معاشرت کنید که در همه ی مراحل زندگی فقط به موفقیت فکر میکنند وبسیار خوش بینند و شاد زیستن را سر لوحه ی خود قرار داده اند.

به هیچ قیمتی با افراد منفی نگر و بدبین معاشرت نکنید.عامل اصلی بسیاری از ناخوشی ها در زندگی همین افرادند.پس به یاد داشته باشید هیچ گاه با چنین افرادی معاشرت نداشته باشید.

۴٫رژیم مناسب فکری

فکر ما نیز همانند بدنمان نیازمند رژیم مناسب اسب است. همانطور که بدن ما بیشتر نیازمند پروتئین است تا مواد قندی،فکر نیز همینگونه است.بیشتر عنوانها،مقالات و کتاب های انگیزشی،اموزشی  را مطالعه کنید.ذهن خود را با اطلاعات و ایده های نشاط اور پرورش دهید و بیشتر مطالبی را مطالعه کنید که اعتماد به نفس بیشتری به شما می دهند و دیدتان را نسبت به دنیای اطراف عوض می کند. روی گوشی خود؛ در حین رانندگی؛ و سرکار از اهنگ های انگیزه بخش و محرک استفاده کنید.ذهن خود را مملو از پیام های مثبتی کنید که شما را در رشته ی مورد نظرتان توانمندتر و شایسته تر گرداند.به تماشای دی وی دی های مثبت،فیلم های تلویزیونی اموزشی،دوره های اموزشی انلاین ودیگر برنامه های نشاط بخش بپردازید تا احساس بهتری نسبت به زندگی و محیط اطرافتان داشته باشید. 

۵٫اموزش های راهبری

تقریبا در جامعه ی ما هر شخصی کار خود را با منابع و هزینه های اندک شروع می کند.تقریبا ما شانس خود را با فروش برخی از محصولات امتحان می کنیم.تمام کسنی که هم اکنون موفق و ثرتمندترین افرادند،روزی  در پایین ترین نقطه ی فقر و بدبختی زندگی می کرده اند وبارها و بارها شکست را تجربه کرده اند. معجزه یادگیری مادام العمر و بهبود شخصی نتیجه ی فقر و شکست های پی در پی است که با تلاش تبدیل ثروت و موفقیت شده اند.به قول جیم ران که می گوید:"اموزش رسمی زندگی شما را می سازد ولی خود اموزی بخت و اقبالتان را."وقتی که شما خودتان تصمیم به یادگیری و پیشرفت می گیرید،خودب خود زندگی نیز تابع شما می شود و پیشرفت و فزونی را به ارمغان می اورد.

۶٫مراقبت از سلامتی

همیشه مراقب سلامتی روحی و جسمی خود باشید.همین امروز تصمیم بگیرید که چندین سال دراز می خواهید زنده بمانید و شروع به رقصیدن و ورزش کنید.غذاهای سالم،طبیعی و مغذی ولی در حد اعتدال مصرف کنید.یک رژیم غذایی مناسب به سرعت اثرات مثبتی بر افکار و احساسات شما بر جای می گذارد.در هفته ورزش های مناسبی همچون شنا،دوچرخه سواری،پیاده روی و یا رفتن به باشگاه را فراموش نکنید و در کنار کارهای دیگر به انها نیز اهمیت بدهید.وقتی که شما این ورزش ها را به صورت مکرر انجام دهید احساس بهتری را نسبت به زمانی که بدون حرکت در خانه پای تلویزیون نشسته اید؛پیدا می کنید واسترس و نگرانی نیز از شما دور می شود.ولی پس از همه ی این کارها اندکی نیز به خود استراحت بدهید و به هیچ چیزی فکر نکنید.شما نیاز دارید که اندکی باتری خود را شارژ و تنش را از خود دور کنید.همانطور که وینس لومباردی می گوید :"خستگی ادمی را ترسو بار می اورد."از عواملی که باعث به وجود امدن افکار منفی می شوند عبارتند از:کمود خواب،ورزش نکردن و کار بی وقفه.همیشه این مطلب را به یاد داشته باشید که در زندگی خود تعادل برقرار کنید.

۷٫ انتظارات مثبت

یکی از قوی ترین تکنیک هایی که می تواد دید شما را نسبت به زندگی مثبت و استرس و نگرانی ر از شما دور کند همان تمرین قانون جاذبه است.این قانون می گوید که شما می توانید و هیچ کاری نشد ندارد.هر انچه را که از  زندگی انتظار دارید،با اعتماد به خود برای شما عملی می شود.همان گونه که می توانید انتظارات خود را کنترل کنید،پس قاعدتا انتظار عملی شدنش را نیز داشته باشید.همیشه منتظر موفقیت باشید و حس کنید اگر با مردم جدید ملاقات کنید حتما مشهور خواهید شد.اهداف بزرگ و زندگی خارق العاده را برای خود انتظار داشته باشید.وقتی این چنین می شود نا امیدی نیز در وجود شما ریشه کن خواهد شد.

نظر شما چیست؟

منبع

briantracy

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده محمد هلاکوئی
Load More In رشد فردی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

بلک بری از DTEK50، ایمن ترین گوشی اندروید جهان، رونمایی می کند

بلک بری از DTEK50، ایمن ترین گوشی اندروید جهان، رونمایی می کندReviewed by دقیقه on Aug 6Ra…