صفحه نخست تکنولوژی محققان در حال ساخت بافت صورت از طریق پرینت سه بعدی هستند

محققان در حال ساخت بافت صورت از طریق پرینت سه بعدی هستند

surgery-3
محققان در حال ساخت بافت صورت از طریق پرینت سه بعدی هستندReviewed by محمد هلاکوئی on Jul 20Rating:

ماسک پرینت سه بعدی بیورک  خواننده را فراموش کنید. به لطف پیوند صورت با استفاده از بافت های پرینت شده، پرینت سه بعدی در آینده نزدیک تبدیل به بخش جدایی ناپذیر عمل جراحی ترمیم صورت خواهد بود. در یک پروژه که توسط شرکت  American Process که در زمینه مواد قابل ترمیم فعال است با همکاری دانشکده پزشکی دانشگاه سوانزی در انگلستان انجام شده، محققان در حال ساخت بافت صورت با پرینت سه بعدی هستند که می تواند در بخش های مختلف ترمیم صورت به کار رود.

مدیر پروژه، پروفسور لین ویتیکر، می گوید: ما بافت و ساختارهای زنده را مطابق با نیاز هر بیمار پرینت می گیریم. امیدواریم در آینده بیمارانی که به دلیل صدمه یا سرطان، بخشی یا تمام گوش یا بینی خود را از دست داده اند بافت خود را با استفاده از بافت هایی که از سلول های خودشان و با استفاده از نانوسلولز تولید شده اند ترمیم کنند. مواد زیستی بخش اصلی تکنولوژی پرینت بافت هستند وما نانوسلولز را به عنوان ماده زیستی برتر انتخاب کردیم زیرا از لحاظ زیستی سازگار است و ویژگی های ساختاری و مکانیکی دارد که پیوند و رشد  سه بعدی سلول ها را امکان پذیر می سازد.

نانوسلولزی که ویتیکر از آن صحبت می کند نوعی جوهر زیستی است ، ماده ای که از سلول های زنده تولید می شود و می توان آن را مانند بقیه مواد چاپ سه بعدی چاپ کرد. آنچه که نانوسلولز را گزینه مناسبی می کند این است که ظرفیت نگهداری آب آن بسیار بالا است و ساختار آن در طول فرایند چاپ شکل یک ژل روان را به خود می گیرد اما بعد از آن سفت می شود و تبدیل به یک ساختار متراکم و صاف می شود که می تواند سلول های زنده را در جای خود ثابت نگه دارد. محققان این پروژه می گویند که نانوسلولز به دلیل دارا بودن این ویژگی ها "کاملاً مناسب پرینت زیستی سه بعدی لوله ای است. "

برخلاف برخی گزینه های دیگر چاپ زیستی که بلند مدت تر هستند، مانند  پرینت مستقیم اعضای بدن که رویای نهایی است، پروژه های این چنینی هیجان انگیز هستند زیرا راه حل های آنها در کوتاه مدت در دسترس هستند.

اکنون که پرینت سه بعدی به دنبال این است که راه خود را در ترمیم صورت باز کند، به نظر می رسد که در سالهای آینده نقش پرینت سه بعدی در جراحی بیشتر و بیشتر می شود.

 

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده محمد هلاکوئی
Load More In تکنولوژی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

بلک بری از DTEK50، ایمن ترین گوشی اندروید جهان، رونمایی می کند

بلک بری از DTEK50، ایمن ترین گوشی اندروید جهان، رونمایی می کندReviewed by دقیقه on Aug 6Ra…