صفحه نخست تکنولوژی کابل زیردریایی گوگل با توانایی ۶۰ ترابایت در ثانیه

کابل زیردریایی گوگل با توانایی ۶۰ ترابایت در ثانیه

کابل کشتی گوگل-دقیقه
کابل زیردریایی گوگل با توانایی 60 ترابایت در ثانیهReviewed by محمد هلاکوئی on Jul 14Rating:

امروزه بسیاری از مردم با استفاده از شبکه های بی سیم از اینترنت استفاده می کنند.ولی این شبکه ها بیشتر در منازل کاربرد دارند و اکثر اتصالات ماهواره ای منظم با استفاده از اتصالات سیمی انجام می گیرد.اما با این وجود یکی از بهترین اتصالات در جهان همواره کابل های اینترنتی زیر دریایی اند .یکی از جدیدترین این کابل ها،کابل زیر دریایی فستر گوگل است که با طول بالغ بر ۹۰۰۰ کیلومترامریکا را به ژاپن متصل کرده است.

سرعت ارسال اطلاعات از طریق این کابل ۶۰ ترابایت بر ثانیه بوده،که تقریبا ۱۰ میلیون برابر سریعتر از مودم های کابلی خانگی فرایند انتقال اطلاعات را انجام می دهد.این کابل ها شامل یک اتصال اضافی ۲۰ ترابایتی دیگری نیز هستند که ژاپن را را به تایوان نیز متصل کرده اند.بر می گردد،.

برای تکمیل این پروژه تقریبا ۳۰۰میلیون دلار هزینه صرف شده است . قابلیت های این کابل ارتباطی، تنها به ژاپن خلاصه نمی شود و به گفته کارشناسان، از قابلیت ارتباط با سایر شهرهای اصلی در آسیا نیز برخوردار است و یکی از برنامه های پیش روی این شرکت  ارتباط با شهر توکیو نیز هست.امتداد فستر تقریبا ۹۰۰کیلومتر(۵۵۹۲مایل)در طول اقیانوس است.این کابل در امریکا تا بندن و اورگان و در ژاپن تا شیما و چیکورا پیش رفته است. کابل واقع شده در امریکا تقریبا نزدیک شرکت گوگل در مرکز شهردالس است.

یکی از مدیران ارشد شرکت گوگل بیان کرده است:" در گوگل ما میخواهیم محصولاتمان سریع و قابل اعتماد باشند که نیاز به یک زیر ساخت شبکه بزرگ دارد که برای بیشتر از یک بیلیون کاربران اندروید یا توسعه دهندگان محصولات در حال ساخت در بستر ابر گوگل مناسب باشد و گاهی نیاز است مسیر فستر از اقیانوس بگذرد.به همین دلیل ما بر روی فستر سرمایه گذاری کردیم که یک کابل زیر دریایی جدید می باشد که شهرهای غرب ساحل آمریکا را با ظرفیت ۶۰ترابایت بر ثانیه  به دو مکان ساحلی در ژاپن متصل می کند.

این کابل ممکن است در حال حاضر بسیار معروف باشد ولی مایکروسافت و فیس بوک اعلام کرده اند که به زودی این رگورد را خواهند شکست.

 

منبع

extremetech

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده محمد هلاکوئی
Load More In تکنولوژی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

بلک بری از DTEK50، ایمن ترین گوشی اندروید جهان، رونمایی می کند

بلک بری از DTEK50، ایمن ترین گوشی اندروید جهان، رونمایی می کندReviewed by دقیقه on Aug 6Ra…