صفحه نخست کسب و کار مذاکره و سخنرانی ۵ راه برای داشتن مصاحبه ای بهتر

۵ راه برای داشتن مصاحبه ای بهتر

interview-better
5 راه برای داشتن مصاحبه ای بهترReviewed by محمد هلاکوئی on Jul 14Rating:

نیازی نیست بیشتر تلاش کنید، بلکه باید متفاوت تلاش کنید:

ما همه عبارت "تمرین باعث پیشرفت می شود" را شنیده ایم و این عبارت بیشتر مواقع یک شعار خوب در زندگی است. اگر در انجام کاری خوب عمل می کنید و از روش هایی استفاده می کنید که آزمایش شده و درست هستند، ادامه دهید و تمرین کنید تا در آن به حد کمال برسید، اما اگر روش اجرای کاری خوب نباشد چه؟ این بزرگترین مشکلی است که مطاحبه کنندگان با آن روبرو هستند. درباره تجاربتان فکر کنید: می دانید که مهارت انجام کار را دارید و کاندیدای مناسبی برای شرکت هستید، اما در عین حال مطلع هستید که باید عملکرد بهتری نسبت به بقیه در مصاحبه داشته باشید تا کار را از آن خود کنید. پس شروع می کنید به تمرین بیشتر و بیشتر همان تکنیک های گذشته، به این امید که آن را درست انجام دهید و شغل رویایی خود را بدست آورید. تمرین کردن خوب است، اما اگر با تکنیک های مصاحبه ای درستی تمرین کنید. در واقع ممکن است تعجب کنید وقتی که ببینید چقدر افراد کاندید در استخدام به خاطر اینکه مصاحبه را به درستی پشت سر گذاشته اند، نه به خاطر اینکه سابقه کار درخشانی داشته اند، استخدام شده اند. اکنون ۶ روش به شما معرفی می کنم که می توانید با استفاده از آنها مهارت های مصاحبه ای خود را ارتقاء دهید؛ ۶ روش آزمایش شده و درستی که ارزش تمرین کردن را دارند.  

۱- طرز فکرتان را راجع به مصاحبات تغییر دهید

ظاهرا همه مصاحبه های کاری درباره پاسخ دادن به سوالات هستند، افرادی که پاسخ خوب بدهند به مرحله بالاتر می آیند. اما  مصاحبه کنندگان به دنبال چیزی فراتر از پاسخ های خوب هستند. مصاحبه تنها شانس آنها برای شناخت شخصیت شما است و می خواهند بدانند که آیا برای شرکت آنها مناسب هستید یا نه. بله شما باید به سوالات به خوبی پاسخ بدهید و خود را برای هر نوع سوالی آماده کنید. اما وقتی به پاسخ هایتان فکر می کنید، به یاد داشته باشید که آنها باید ارائه کننده شما به عنوان یک شخص باشند و به شما اجازه دهند که به طور طبیعی ارتباط برقرار کنید، نه مانند کسی که متنی را حفظ کرده و آن را نقل می کند، عمل کنید. پس اگر می خواهید این روش را تمرین کنید تا مصاحبه بهتری داشته باشید، از تصور مصاحبه به عنوان یک امتحان دست بردارید و به آن بیشتر به چشم یک ملاقات ساده بین دو نفری که می خواهند ببینید آیا می توانند با هم مشارکت کنند یا نه، بنگرید. آیا شما فکر می کنید که برای کار در این شرکت مناسب هستید؟ بهترین راه برای اینکه ثابت کنید شما فرد مورد نظرشان هستید این است که فقط خودتان باشید.

۲- تاکید بر روی "مناسب بودن"

ممکن است سورپرایز شوید وقتی بفهمید که اغلب مناسب بودن فردی برای کار مدنظر یک شرکت یا تیم کاری هنگامی که آنها به دنبال استخدام کسی هستند، مهارت ها و سوابق گذشته آن فرد را تحت الشعاع قرار می دهد. کاندیداهای کاری معمولا تمرکز خود را بر روی سوابقشان، تاریخچه کاری و مهارت های حرفه ای خود می گذارند و اغلب عامل پر اهمیت دیگر را از دست می دهند. تجارب کاری گذشته شما بسیار باارزش هستند و شما باید بر روی این جنبه از کار تمرکز کنید، اما میزان تناسب با کار را فراموش نکنید. از آنجاییکه هیچ شرکتی نمی خواهد کسی که با تیم مطابقت ندارد را استخدام کند، اهمیتی نمی دهد که تاریخچه کاری او چقدر غنی است یا چقدر صلاحیت انجام کار را دارد. در ۹۰% از موارد شرکت ها ترجیح می دهند که برای آموزش کسی که تازه استخدام کرده اند هزینه کنند تا اینکه کسی را استخدام کنند که مطمئن نیستند مناسب کار هست یا نه. مطمئن شوید که رزومه تان در پوشش دهی صلاحیت های شما مفید است تا بتوانید آنها را ارائه کنید و نشان دهید که آنها می توانند باعث می شوند برای کار در شرکت مناسب باشید. اگر می دانید که به اندازه بقیه کاندیداها صلاحیت و گذشته پرکاری ندارید، پس باید تاکید بیشتری بر روی مطابقت با شرکت قرار دهید.

۳- دیگر جوانب مصاحبه را از طریق مدلسازی مصاحبه بیاموزید

کاندیدهای شغلی نمی دانند که چه حسی دارد آدم آن طرف میز قرار بگیرد. می توانید استرس را از خود دور کنید و بفهمید که مصاحبه کنندگان به دنبال چه چیزی هستند، اما تنها راه دانستن این موضوع این است که خود را به جای آنان بگذارید. دو تبلیغ کاری مانند نوع کاری که به دنبالش هستید در دست بگیرید و دوستانی پیدا کنید که می خواهند مهارت های مصاحبه ای خود را تمرین کنند (افرادی که آنها را نمی شناسید) و می توانند مهارت های خود را با شما تمرین کنند. شرکت ها را مورد بررسی قرار دهید و ببینید آنها واقعا در کاندیداها به دنبال چه چیزی هستند و چند مصاحبه انجام دهید. این کار به شما کمک می کند که بفهمید مصاحبه شوندگان کجای کارشان اشتباه است. نکته برداری کنید و این نکات را با تجارب قبلی مصاحبه ای خود مقایسه کنید تا ببینید که چه بخشی را باید در خود ارتقاء دهید.

۴- به دنبال انتقادهای سازنده باشید تا بتوانید خود را بهتر بشناسید

بسیاری از افراد در ابتدای مصاحبه عملکرد خوبی دارند. فقط وقتی که نوبت به سوالات شخصی می رسد، دچار لکنت زبان می شوند. شما فکر می کردید که این سوالات آسانترین سوالاتی است که می توان به آنها پاسخ داد،اما تعداد زیادی از مردم به اندازه ای که فکر می کنند، خود را نمی شناسند. برای این که در شناخت شخصیتتان به خودتان کمک کنید، از دوستانتان بخواهید تا به شکلی دوستانه درباره برجسته ترین نقاط قوت و ضعف برجسته شما فکر کنند، اینکه شما چقدر می توانید موقعیت های پر استرس را مدیریت می کنید، چه چیزی باعث موفقیت شما می شود و چطور می توانید به آن دست یابید. نکاتی که آنها می گویند را یادداشت کنید و در خلوت خود آنها را با درک خودتان از خودتان مقایسه کنید. به یاد داشته باشید که دوستانتان به شما اهمیت می دهند و نمی خواهند به شما آسیب برسانند.

۵- تحقیق دقیق کلید مصاحبه بهتر است

بسیاری از جویندگان شغل می شنوند که باید قبل از مصاحبه درباره شرکت تحقیق کنند و ۱۵ دقیقه وقت خود را در وب سایت شرکت بگذرانند و اطلاعاتی راجع به آن به خاطر بسپارند و بعد در مصاحبه حاضر شوند، تا بتوانند این حقایق را بیان کنند و شاید حتی سوالی راجع به اطلاعات شرکت بپرسند که مسئول استخدام را تحت تاثیر قرار دهد. اما این کار به اندازه کافی برای متمایز کردن شما نسبت به دیگران کافی نیست. چقدر با تمام وجود خواهان بدست آوردن آن شغل هستید؟ باید وقت بگذارید و تحقیق گسترده ای راجع به شرکت انجام دهید. بفهمید که آنها چطور کارشان را شروع کردند، موفقیت و خطاهای گذشته شان، اعتقاداتشان، دیدگاهشان، هدفشان برای آینده، مدیر عاملان سابق و فعلی و نقش آنها در موفقیت شرکت و هر اطلاع دیگری که می توانید کسب کنید تا بتوانید مصاحبه را با موفقیت پشت سر بگذارید. اکنون به رزمه خود نگاهی بیاندازید، ببینید به عنوان یک شخص حرفه ای چه کسی هستید و فکر کنید که چه کاری می توانید برای آنها انجام دهید.  فکر کنید که چطور می توانید متناسب با نیاز شرکت عمل کنید، چه چیز آن را تحسین می کنید و از گذشته آنها چه می آموزید. سپس خواهید فهمید که قصد دارید برخی از پاسخ های مصاحبه ای خود را تغییر دهید تا بتوانید این اطلاعات جدید را در آنها بگنجانید.

 
منبع

lifehack

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده محمد هلاکوئی
Load More In مذاکره و سخنرانی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

بلک بری از DTEK50، ایمن ترین گوشی اندروید جهان، رونمایی می کند

بلک بری از DTEK50، ایمن ترین گوشی اندروید جهان، رونمایی می کندReviewed by دقیقه on Aug 6Ra…