صفحه نخست رشد فردی رسیدن به رویاها،همین حالا شروع کنید

رسیدن به رویاها،همین حالا شروع کنید

Dreams
رسیدن به رویاها،همین حالا شروع کنیدReviewed by محمد هلاکوئی on Jul 15Rating:

تا به حال پیش آمده که رویایی بسیار بزرگ داشته باشید که بخواهید آن را با تمام وجود فریاد بزنید؟ آیا رویایی داشته اید که نتوانید از فکر کردن به آن غافل شوید؟ آیا پیش آمده که از دنبال کردن رویایتان صرفا به خاطر اینکه فکر کرده اید غیر قابل دسترسی است، صرف نظر کنید؟ آیا عقایدی بر خود تحمیل کرده اید که به شما اجازه نمی دهند به دنبال رویایتان بروید؟

عقاید بر خود تحمیل کرده و حرف های منفی که با خود می زنید باعث بروز باعث درجا زدن می شود. در نهایت نتایجی منفی بدست می آورید و به راحتی از دنبال کردن رویایتان دست می کشید. ما اغلب خود را با دیگران مقایسه می کنیم و می گوییم قطار "تعقیب رویاها " رد شده و در ایستگاه ما دیگر هرگز توقف نخواهد کرد. در اینجا یک راز وجود دارد:

تنها کاری که باید اکنون برای تحقق رویاهایتان انجام دهید، اقدام کردن است

اکثر مردم اقدام لازم برای دنبال کردن رویاهایشان را انجام نمی دهند. من پول کافی ندارم، به اندازه کافی برای این کار صلاحیت ندارم، تجربه کافی ندارم، در گذشته بارها شکست خورده ام، مردم فکر می کنند که من آدم بسیار احمقی هستم، و بهانه هایی از این قبیل. این عقاید بسیار خطرناک هستند و شما را از حرکت باز می دارند.  بسیاری از مردم حتی قبل از برداشتن یک قدم به سوی آرمان هایشان به خود نهیب می زنند. اما اولین اقدامی که باید انجام دهید این است که به خود ایمان داشته باشید. چرا؟ دلیلش ساده است: چون شما لیاقت رسیدن به رویایتان را دارید.

چرا باید در جهت درک رویاهایمان قدم برداریم؟

دلایل زیادی وجود دارد. حتی گاهی نیازی نیست که آن را به زبان بیاورید زیرا خودتان از قبل پاسخ را می دانید. اکنون زمان شروع است. همین الان، زمان شروع کار برای تحقق آرمانتان است. اما اغلب فکر می کنیم که نیاز است تا علت دنبال کردن رویاهایمان را توجیه کنیم. در این قسمت توضیح می دهیم که چرا باید برای تحقق رویاهایمان سریعا وارد عمل شویم:

۱- شما همیشه میخواستید که رویایتان را دنبال کنید.

۲- ممکن است چیزهایی را تجربه کنید که قبلا هرگز تجربه نکرده اید.

۳- می توانید انگیزه داشتن آنها را در زندگی داشته باشید.

۴- چیزهایی باورنکردنی کشف می کنید که توانایی کشفشان را دارید.

۵- به احتمال زیاد هنگام تحقق آنها خوشحالتر از حالا خواهید بود.

۶- هر روز چیزهای جدیدی می آموزید.

صرف نظر از آنکه چقدر در رسیدن به رویایتان قاطع هستید، یک چیز است که می توانید امروز توسط آن شروع به کار کنید و آن چیز ایمان به خودتان است. به منظور قدم برداشتن در جهت تحقق رویا، شما باید به خودتان ایمان داشته باشید. عقاید بر خود تحمیل کرده را کنار بگذارید چراکه آنها به شما کمکی نخواهند کرد. فراموش کنید که افراد در صورت تعقیب رویایتان درباره شما چه چیزی خواهند گفت. تنها زمانی که خود را باور داشته باشید می توانید قدم های لازم جهت تحقق اهدافتان را بردارید، نتایج خود را ارزیابی کنید و از اشتباهاتی که در مسیر برداشته اید درس بگیرید.

چگونه هنگام تعقیب رویاها می توانیم بازخورد درستی دریافت کنیم؟

هنگام تعقیب رویاها ممکن است از خود بپرسیم که آیا کار درستی انجام می دهیم. شما ممکن است هنگام تعقیب رویاها به دنبال بازخورد کارتان باشید. داشتن یک جامعه ضروری است. هنگام قرارگیری در مسیر به افردی مثبت، باهوش و متعهد نیاز دارید که اطرافتان را پر کنند. شما برای دریافت بازخورد و تشویق وابسته به چنین افردی هستید تا به شما کمک کنند. اگر یک جامعه مثبت که بتواند بازخوردهایی مثبت به شما ارائه کنند ندارید، باید شروع کنید به ایجاد چنین جامعه ای. منابع شبکه ای زیادی برای حمایت هر نوع رویای قابل تصوری وجود دارند. مشتاقانه خواهان دریافت بازخوردهای سازنده از افرادی باشید که در مسیری مشابه قرار دارند.  

نتیجه گیری

تنها دلیل دست کشیدن از رویا، خود شما هستید. زمانی که اولین قدم را به سوی هدفتان برداشتید، ادامه دهید و از تسلیم شدن دست بردارید. خود را از عقاید بر خود تحمیل کرده خلاص کنید، افراد منفی را از خود دور کنید و اطرافتان را از افرادی پر کنید که به شما بازخوردهایی سازنده و صادقانه می دهند.

منبع

lifehack

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده محمد هلاکوئی
Load More In رشد فردی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

بلک بری از DTEK50، ایمن ترین گوشی اندروید جهان، رونمایی می کند

بلک بری از DTEK50، ایمن ترین گوشی اندروید جهان، رونمایی می کندReviewed by دقیقه on Aug 6Ra…