صفحه نخست تکنولوژی یازده هزار ربات در فیس بوک

یازده هزار ربات در فیس بوک

ربات فیس بوک
یازده هزار ربات در فیس بوکReviewed by محمد هلاکوئی on Jul 10Rating:

پس از استقبال زیاد از ربات های تلگرام , تنها سه ماه پس از معرفی پیام رسان فیسبوک، یازده هزار ربات روی این پلتفرم قرار گرفته اند. این یعنی تقریباً یک میلیارد کاربر این پلتفرم اگر از چت کردن با همدیگر خسته شوند، تعداد زیادی اسکریپت دارند که می توانند با آنها صحبت کنند. برنامه نویسان که همیشه تشنه توجه بیشتر از طرف کاربران وفادار فیسبوک هستند، به استفاده کنندگان از ربات پیام رسان پیوستند. ربات هایی هستند که می توانید از آنها در مورد وضعیت هوا یا خبرهای روز سوال کنند و یا ربات هایی که می توانید از آنها خرید کنند. اما وبسایت The Verge و دیگر وبسایت ها پرسشی را مطرح کرده اند: آیا کسی واقعاً با این ربات ها چت می کند؟

فیسبوک هم در پاسخ به این پرسش ها چند نمونه از موفقیت  این ربات ها را ذکر کرده است. مثلاً فیلم زوتوپیا از شرکت دیزنی رباتی را معرفی کرده که از طریق آن کاربران می توانند با قهرمان داستان، جودی هاپس، چت کنند. در این مدت میلیون ها پیام رد و بدل شده و هر کاربر به طور متوسط چندین دقیقه را صرف گفتگو با این ربات های کامپیوتری کرده اند.

ربات رسمی NBA که سرخط اخبار بسکتبال را به کاربران ارائه می دهد نیز طبق خبر فیسبوک با استقبال زیادی مواجه شده است. در طول مسابقات فینال و نقل و انتقالات، ۳۵۰ هزار پیام رد و بدل شد. این ارقام در مقابل تعداد توییت ها و پست های فیسبوکی که در طول همین مسابقات ردوبدل شدند هیچ نیست اما به هر حال آزمایش خیلی جذابی است.

ربات پیام رسان تنها سه ماه است که معرفی شده و احتمالاً جذاب ترین قسمت مورد استفاده آن هنوز اختراع نشده است.  مسلماً برندهای بزرگهای دیگری دست به این کار زده و می توانند به فضاهایی که قبلاً توسط چت بین دوستان و خانواده اشغال شده بود وارد شوند و از این کار سود ببرند. پرسیدن و چت کردن از یک ربات در مورد وضعیت آب و هوا باید آسان تر از باز کردن اپلیکیشن آب و هوا باشد و سوال و جواب در مورد اخبار باید  آنقدر باثبات و پایدار باشد که مردم به جای جستجو از چت استفاده کنند. باید ببینیم در این مورد، برنامه نویسان چه راه حلی به ذهنشان می رسد.

 

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده محمد هلاکوئی
Load More In تکنولوژی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

بلک بری از DTEK50، ایمن ترین گوشی اندروید جهان، رونمایی می کند

بلک بری از DTEK50، ایمن ترین گوشی اندروید جهان، رونمایی می کندReviewed by دقیقه on Aug 6Ra…