صفحه نخست رشد فردی موفقیت شخصی اگر شکست نخورید چه میشود؟

اگر شکست نخورید چه میشود؟

شکست دقیقه
اگر شکست نخورید چه میشود؟Reviewed by محمد هلاکوئی on Jul 4Rating:

نگران بودن تا حدی که بتوانید نگرانیتان را در سطح ۲۰% حفظ کنید (در این سطح خوشحال تر و به احتمال زیاد موفقتر خواهید بود) این موضوع بدون اشکال استتصور کنید اگر می دانستید که نمی توانید شکست بخورید، به چه چیزهایی می توانستید دست یابید.

اگر مطمئن بودید که هر چه را که دنبال می کردید با موفقیت روبرو می شد، کمتر نگران بود و مایل بودید که با همه چالش های پیش رو مقابله کنید. همه ما در کل می دانیم که موفقیت دارای سه بخش است:سخت کوشی، فرصت و خوش شانسی. هیچ چیز فوق العاده ای به آسانی حاصل نمی شود و اکثر مردم، با ملاحضات و آماده سازی زیادی به خواسته شان می رسند. مشکل اینجاست که وقتی ترس بوجود می آید این تعادل به هم می خورد. به جای استفاده از برهان علمی و ارزیابی واقعی برای رسیدن به راه حل، اجازه می دهیم که نگرانی های بی مورد بر افکارمان غالب شوند و بخش عمده ای از انرژی مان را با نگران بودن در مورد بدترین چیزی که ممکن است پیش بیاید، هدر می دهیم. ما تمرکز خود را بیشتر بر روی احتمال شکست می گذاریم تا موفقیت.

عمده چیزی که مردم در هر بخش تازه ای از زندگی شان به دنبالش هستند و می تواند هر چیزی از قبیل ریسک بیزینس جدید، یک ارتباط تازه، انتقال به خانه یا شهر جدید یا تغییر شغل باشد، حس امنیت است. همه ما می خواهیم مطئمن شویم که شانس زیادی برای موفقیت داریم. آنچه که حاصل می کنیم مهمتر از ریسک آن است. هیچ کس نمی خواهد پول زیادی را اگر بداند که شانسی برای بدست آوردن مجدد آن ندارد، خرج کند، هیچ کس نمی خواهد ریسک کند که خودش، سلامتی اش و خانواده اش را به خطر بیاندازد. وقتی که فرصت جدید خود را نشان می دهد، طبیعی است تا با خود فکر کنید که آیا این فرصت باعث پیشرفت زندگی تان می شود یا به یک فاجعه ختم می شود. راحتترین راه این است که کاری انجام ندهیم و ایمن باشیم، اما آیا با این کار احساس رضایت می کنید؟ آیا هرگز امتحان یک چیز جدید به معنی بهتر زندگی کردن نیست؟ آیا همیشه در آخر پشیمان خواهید شد از اینکه کار جدیدی را امتحان کرده اید؟ اگر از منطقه امن خود خارج نشوید چطور می توانید بفهمید که آیا قادر به انجام آن کار هستید یا نه؟ متاسفانه ما بخش عمده ای از وقت و انرژی مان را به جای آنکه در مسیر تحقق رویاهایمان به کار بگیریم، صرف نگرانی می کنیم. خردمندنترین و موفق ترین افرد به جای آنکه فکر خود را مشغول شکست احتمالی کنند، می پذیرند که خطراتی بر سر راهشان قرار دارد و با ریسک ها و ضررهای احتمالی مقابله می کنند، اما به جای پرداختن به آنها، فکرشان را متمرکز به راه حل ها می کنند. با یک برنامه ریزی دقیق، کمی تحقیق و مقدار زیادی شجاعت، پیروزی از اقدام به موقع حاصل می شود. درس های زیادی که در سفر به سوی پیروزی یاد می گیریم، ممکن است پیش بینی نشده باشند و اگر امور آن طور که ما می خواهیم پیش نمی روند دلیل نمی شود که فکر کنیم با شکست روبرو شده ایم. ممکن است از راه های دیگری به موفقیت برسیم که فراتر از تصورات و امیدهای اولیه ما هستند.

به جای ۸۰% نگرانی و ۲۰% اقدام، سعی کنید که ۸۰% خوش بین باشید و ۲۰% خطر را ارزیابی کنید

این جمله بدین معناست که زمان و انرژی ای که با فکر کردن به خطرات هدر می دهید، می تواند صرف خطاب قرار دادن آنها به عنوان یک احتمال شود. اما به طور همزمان همان وقت و انرژی باید صرف فکر کردن به راه حل ها و مقابله با خطرات احتمالی شود. از طرف دیگر نباید تظاهر کنید که همه چیز مطابق با برنامه پیش می رود و هیچ چیز اشتباهی پیش نمی آید. در عوض باید همه نتایج احتمالی را در نظر بگیرید و خود را مجهز به ابزارهای لازم یعنی دانش و راه حل های جایگزین برای مواقع ضرروی کنید.

نگران بودن کاملا طبیعی است زیرا به شما اجازه می دهد تا خطرات را در نظر بگیرید و تصمیمات حساب شده  و عاقلانه ای اتخاذ کنید. در واقع نگرانی و اضطراب تا حد زیادی با هوشیاری شما همراه است. هرچه بیشتر نگران باشید، هوشیارتر هستید. اما دلیلی ندارد که در حالتی راکد قرار بگیرید و انرژی خود را که می توانید صرف رسیدن به موفقیت کنید، بخاطر نگرانی از شکست هدر دهید.

 

 

منبع

lifehack

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده محمد هلاکوئی
Load More In موفقیت شخصی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

بلک بری از DTEK50، ایمن ترین گوشی اندروید جهان، رونمایی می کند

بلک بری از DTEK50، ایمن ترین گوشی اندروید جهان، رونمایی می کندReviewed by دقیقه on Aug 6Ra…