صفحه نخست کسب و کار موفقیت تجاری کشف پتانسیل و انرژی در تجارت

کشف پتانسیل و انرژی در تجارت

ایده تجاری
کشف پتانسیل و انرژی در تجارتReviewed by محمد هلاکوئی on Jun 10Rating:

۲۰/۳/۹۵

چطور می توانید تمامی پتانسیل خود را ارتقاء دهید: تمایلات و استراتژی ها

زندگی امکانات نا محدودی در اختیار ما قرار می دهد و ما همگی سرشار از پتانسیل هستیم. کشف همه پتانسیل، شما را در مسیری به سوی بهترین و کاملترین زندگی هدایت می کند. اما دسترسی به آن به سادگی  ممکن نیست و در بسیاری از موارد اصلا “کشف پتانسیل” تحقق نمی یابد. اولین چالشی که باید با آن روبرو شوید این است که بفهمید پتانسیل واقعی شما در چیست. زمانی که این موضوع را فهمیدید، باید مهارت های خود را با استفاده از استراتژی های موثر پرورش دهید. برای انجام اقدامات در راه خود شناسی، رهنمودهای زیر به شما کمک می کند.

کشف اینکه پتانسیل واقعی شما در چه چیزی است

قبل از هر چیز خواهید فهمید که پتانسیل شما در چیست. این یک جستجوی کاملا شخصی است و شما باید با خودتان کاملا صادق باشید. این پتانسیل نباید الزاما د راستای مهارت ها و یا صلاحیت های فعلی شما باشد، اما باید در شما طنین انداز باشد. در جستجوی سه مانع عمده بر سر راه کشف پتانسیل باشید!

مخالف جامعه و مرسومات اقدام کردن

نباید به دیگران اجازه دهید که در تحقیق خودشناسی شما تاثیر بگذارند و داشتن گرایش های مخالف گرایش های افراد جامعه می تواند به شما در عدم تاثیر از آنها قدرت بدهد. اما دنبال کردن مسیرهای فکری غالب در جامعه می تواند شما را بسیار راحت از پتانسیل های حقیقیتان دور سازد. برای مثال بیایید فرض کنیم که پتانسیل حقیقی شما در نوشتن است و هنگامی که افکار خود را در قالب کلمات و جملات بیان می کنید، احساس قدرت می کنید. ولی اگر به دنبال حرفه ای نامرتبط با این توانایی بروید، به احتمال زیاد این پتانسیل و استعداد شما بی پاسخ مانده و شکوفا نمی شود.

منطقه امن و اکتشاف

اجازه ندهید که منطقه امنتان شما را از اکتشاف باز دارد. یک کنجکاوی سمج و همیشگی در وجودتان می تواند زمزمه ای از یک پتانسیل باشد. به یاد داشته باشید که هرچه بیشتر تلاش کنید به کشف پتانسیل واقعی خود نزدیکتر می شوید. به عنوان یک نویسنده بالقوه، شاید نیاز باشد که جهشی در زندگی تان ایجاد شود. این جهش می تواند یک ریسک مالی برای دنبال کردن علایقتان باشد.

بی ثباتی ها و آشفتگی ها

به منظور ارتقاء همه پتانسیل خود، باید ثبات داشته باشید. همراستا نبودن با افکار و فعالیت ها، در پیشرفت اختلال ایجاد می کند. اگر برای مدت زیادی از پتانسیل خود غافل شوید، ممکن است دیدگاه خود برای کشف آن را کاملا از دست دهید. شما به عنوان نویسنده در حال جوانه زدن و کشف شدن هستید که اگر شغلی سخت و پر زحمت داشته باشید، ممکن است تمام انرژی خلاقانه و فیزیکی خود را برای دنبال کردن پتانسیلتان از دست بدهید. اگر همیشه کارهای دیگر در اولویت باشد، احتمال دارد که کار نویسندگی در نهایت به طور کامل به فراموشی سپرده شود.

همه پتانسیل خود را از طریق استراتژی های موثر ارتقاء دهید

حتی با کشف درست پتانسیل، تعیین اهداف به سادگی نمی تواند تضمین کننده دستیابی کامل به آن (پتانسیل) باشد. اقدام نکردن، برنامه ریزی هوشمند و محیط های منفی از جمله مشکلات عمده در این زمین همحسوب می شود. ۲ استراتژی قدرتمندی که در زیر به آن اشاره شده شما را در ارتقاء کامل پتانسیل مورد حمایت قرار میدهد:

همراستا کردن اهداف با رویاها

اگر می بینید که در چند قدمی رویاهایتان قرار دارید، در واقع توانسته اید از موانع و سختی ها عبور کنید. تعیین اهداف قابل دستیابی باعث می شود که با انگیزه و در مسیر درستی حرکت کنید. ارتقاء کامل پتانسیل قطعا یک شبه اتفاق نمی افتد، پس به اهدافی هوشمند نیاز دارید تا شما را در مسیر درستی قرار دهند. به عنوان یک نویسنده، رویای شما می تواند نوشتن برای یک مجله معروف یا کسب درآمد خوب از طریق نویسندگی باشد. این ممکن است یک آرزو به نظر بیاید، اما ببینید که چطور همراستا کردن اهداف قابل اجرا می تواند سریعا پتانسیل شما را ارتقاء دهد:

۱- یک وبلاگ شخصی راه اندازی کنید و موضوعاتی در رابطه با علایق شخصی تان در آن بنویسید.

۲- هر هفته حداقل سه مقاله منتشر کنید.

۳- با وب سایت هایی که مورد تاییدتان است تماس بگیرید و به آنها پیشنهاد دهید که می توانید به رایگان برایشان مطلب بنویسید.

۴- از تجارب نویسندگی تان یک نمونه کاری درست کنید.

۵- قراردادهایی را برای نویسندگی منعقد کنید.

بوسیله نکات برجسته زیر می توانید کار خود را پیش ببرید:

  • هر ماه در ازای نویسندگی مبلغ x تومان درآمد داشته باشید.
  • با x نفر از کسانی که در چشم انداز کاریتان قرار دارند تماس بگیرید.

مادامی که بوسیله این لیست پیش می روید، خواهید دید که در راستای کشف پتانسیل خود پیشرفت کرده اید. می توانید به راحتی لیستی مشابه آنچه که دیدید تهیه کنید تا به شما در ارتقاء پتانسیلتان کمک کند. یک شبکه پشتیبانی ایجاد کنید.

سعی کنید با افرادی در ارتباط باشید که شما را در این راه تشویق می کنند و به شما انرژی و انگیزه می دهند؛ همچنین با افرادی که تاثیر منفی در کارتان دارند قطع رابطه کنید تا بتوانید پتانسیل خود را ارتقاء دهید. تعجب می کنید وقتی می بینید که در محیطی مثبت چقدر سریعتر می توانید پتانسیل خود را کشف کنید.

با افراد مثبت معاشرت کنید تا حمایت، انگیزه و راهنمایی دریافت کنید. تعامل با کسانی که آرزو داشتید آنها را ببینید برایتان بسیار موثر خواهد بود. از همه مهمتر این است که این کار باعث می شود اقدامی واقعی انجام دهید. به عنوان یک نویسنده در حال رشد، ملاقات با نویسندگان حرفه ای می تواند یک تجربه عالی باشد. ملاقات با آنها می تواند باعث شود تا نکاتی برای بالا بردن کیفیت سبک نویسندگی، توصیه هایی برای جذب مشتری و فرصت هایی برای برای حضور در وقایعی هیجان آور بدست آورید. در اینجا به ارائه یک استراتژی فوق العاده به منظور ایجاد یک جامعه پشتیبان می پردازیم:

۱- به تاثیرات منفی که احتمالا شامل رسانه های اجتماعی می شوند، خاتمه دهید.

۲- در جوامع آنلاین مرتبط ثبتنام کرده و در آن جوامع فعالیت داشته باشید.

۳- همراه با دیگر شرکت کننده ها در شبکه و جلسات کاری مرتبط با استعداد خود شرکت کنید.

۴- یک شریک قابل اعتماد پیدا کنید که بتوانید با او در پیشرفت و انعکاس ایده ها سهیم باشید.

۵- با یک مربی یا کسی که بتوانید از او پیروی کنید، شروع کنید.

به یاد داشته باشید که تنها یکبار زندگی می کنید و هیچ وظیفه ای برای شما بالاتر از شناخت استعدادهایتان وجود ندارد.  

 

منبع

lifehack

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده محمد هلاکوئی
Load More In موفقیت تجاری

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

بلک بری از DTEK50، ایمن ترین گوشی اندروید جهان، رونمایی می کند

بلک بری از DTEK50، ایمن ترین گوشی اندروید جهان، رونمایی می کندReviewed by دقیقه on Aug 6Ra…