صفحه نخست کسب و کار موفقیت تجاری پیش بینی آینده برای دورکاری یا کار در منزل

پیش بینی آینده برای دورکاری یا کار در منزل

دورکاری-کاردرمنزل-دقیقه
پیش بینی آینده برای دورکاری یا کار در منزلReviewed by محمد هلاکوئی on Jun 10Rating:

چرا در آینده، کار از راه دور (نه در محل کار) اجرا می شود؟

من در یک بعداز ظهر زیبا در نیویورک مشغول نوشتن این مطلب هستم. همچنین می خواهم پیامی را سریعاً برای معاون مجازی ام در فیلیپین ارسال کنم و در حال برقرارای ارتباط از طریق اسکایپ با یکی از اعضا تیمم در کالیفرنیا هستم و همزمان قصد دارم ایمیلی را برای یکی از مشتریانم ارسال کنم. برخی فکر می کنند که این روش برای اداره یک شرکت در حال رشد، موثر و کارآمد نیست، ولی من معتقدم که در آینده کار به این صورت خواهد بود. اکنون متوجه می شید که چرا باید شرکت خود را تعطیل کرده و به حامیان آینده کار بپیوندید.

کار بیشتری می توانید انجام دهید

اجتماعات کوچکتر، اداره خصوصی و ساعات کاری انعطاف پذیر، همگی باعث می شوند تا زمان کمتری تلف شود، ساعات کاری کارآمدتر شوند و شادی در میان کارمندان افزایش یابد. در سال ۲۰۱۳، دانشگاه Stanford به منظور انجام تحقیقی، تعدادی از کارمندان یک مرکز تلفن را به صورت رندوم انتخاب کرد تا برای مدت ۹ ماه در خانه کار کنند و بقیه کارمندان در اداره مشغول به کار شدند. نتیجه تحقیق این بود که افرادی که در خانه کار کرده بودند ۱۳% عملکرد بهتری نسبت به فرادی که در اداره کار کرده بودند داشتند و از این میزان ۹% زمان بیشتری کارکرده بودند. افراد از کاری که در خارج از محل کار انجام می شود انتقاد می کنند، زیرا در چنین شرایطی نمی توانند مدت زمان کاری کارمندان خود را کنترل کنند. آنها فراموش کرده اند که رفتن به محل کار الزاما به معنی بازدهی بیشتر نیست. روزنامه وال استریت نوشت: “کارمندان ادارات تقریبا هر ۳ دقیقه یکبار یا خودشان کار را متوقف می کنند یا دیگران در کاری که آنها انجام می دهند وقفه ایجاد می کنند.” در واقع هر زمان که در کار وقفه ایجاد می شود، بالغ بر ۲۳ دقیقه طول می کشد تا فرد دوباره بر روی کاری که انجام می داده، متمرکز شود. به افراد اجازه دهید تا هر جا که می خواهند کار کننده و درباره روش ۵-۹ تجدید نظر کنید. با به کار بردن یک فرهنگ بر پایه اعتماد و احترام در کار، به کارمندان خود اختیار می دهید که نه تنها حضور داشته باشند بلکه نتایج خوبی را هم ارائه کنند.

بهترین استعدادها همه جا حضور دارند

ما بارها و بارها این جمله را شنیده ایم: همیشه بهترین ها را به کار بگیر.

شرکت هایی که ارتباط از راه دور با کارمند را پذیرفته اند یک مزیت قابل توجه نسبت به آنهایی که این موضوع را نپذیرفته اند، دارند. مطمئنا در ازای هر فردی که در شهر شما کاندیدای انجام کاری است، هزاران نفر در سراسر دنیا وجود دارند که می توانند همان کار را بسیار بهتر انجام دهند. استخدام یک فرد با استعداد به خودی خود کار مشکلی بوده و هست، پس چرا باید تنها جزء پر اهمیت برای موفقیت بیزینستان را محدود کنید؟ بدیهی است که افراد با استعداد بیشتری برای سبک زندگی کار از راه دور بکار گرفته خواهند شد و این شرکت ها هستند که می توانند سبک های زندگی این استعدادها را تنظیم کنند و به پیشگامان مارکت در آینده تبدیل شوند.

 

اکنون انجام کار از راه دور بیش از هر زمان دیگری امکان پذیر است

خبر خوب این است که اکنون بهتر از هر زمان دیگری می توان کار افراد سراسر دنیا را هماهنگ کرد. مادامی که به اینترنت و لپ تاپ دسترسی داریم، هزاران ابزار پیش رویمان قرار دارد که می توانند در فرآیند هماهنگ سازی به ما کمک کنند. البته من نمی گویم که این کار (انجام کار از راه دور) به سادگی قدم زدن در پارک است. البته موانعی برای انجام کار از راه دور وجود دارد و بعضی امور از طریق تعاملات دورن فردی از قبیل آموزش، بازخورد سریع و ایجاد ارتباط راحتتر انجام می شوند.

چطور باید آینده کای را توسعه داد

۱- به نتیجه فکر کنید

هنگام اقدام برای انجام کار از راه دور اولین قدم، تمرکز بر روی یک سیستم نتیجه گرا است. در پایان روز خروجی ای که تولید می کنیم تنها نتیجه قابل لمسی است که می توانیم ارائه کنیم تا بیزینس پیشرفت کند. من به شدت طرفدار تمرکز بر روی نتیجه هستم چراکه باعث می شود تمرکزم بر روی اموری بگذارم که بیشترین تاثیر را در کار خواهند داشت و به من کمک می کنند تا به شکلی سازنده کار کنم. اغلب ما این امر را در محیط کاری خود می بینیم:

  • یک نفر کاری را در عرض ۵ ساعت انجام می دهد در حالیکه دیگری همان کار را در عرض ۳۰ دقیقه انجام می دهد.
  • شخص A اول وقت وارد محل کار می شود و تا دیروقت کار می کند، در حالیکه شخص B شرکت را زودتر ترک می کند تا بر روی پروژه های جدید که ارزش را برای شرکت به همراه می آورند، برنامه ریزی کند. شخص A به دلیل سخت کوشی در پروژه ای که شخص B آن را به اجرا درآورده مورد قدردانی قرار می گیرد، در حالی که شخص B به دلیل سازندگی و بازدهی بالا مورد قدردانی قرار می گیرد.

سیستم های ROWE (محیط کاری منحصرا متمرکز بر نتیجه) در مکان هایی که کارمندان با توجه به عملکرد و نو حضور، مورد ارزیابی قرار می گیرند معرفی می شوند تا فرهنگ های کاری نتیجه گرا را ارتقاء دهند. این سیستم ها در شرکت هایی مانند Best Buy و Gap، که ۲۰% پیشرفت در بازدهی و ۹۰% کاهش در نرخ افت مالی و افزایش رضایت مشتریان در آنها دیده می شوند، به کار گرفته می شوند.

۲- هوشیار باشید

اکنون که تمرکز خود را بر روی نتایج گذاشته ایم، ضروری است که اهداف درستی برای خود تعریف کنیم. ایجاد اهدافی ویژه، قابل سنجش، قابل دسترسی، واقعی و به هنگام، ۵ عامل مهمی است که باید در نظر گرفت. صرف وقت برای برنامه ریزی و نوشتن اهداف هوشمندانه، نتایج بی نظیری برایتان به همراه خواهد داشت. اگر شما یک رمزگذار هستید می توانید هدفی برای عرضه یک ویژگی جدید در هفته آینده تعیین کنید. اگر در امر فروش مشغول به کار هستید هدف شما می تواند تماس با ۵۰ مشتری در یک روز و برنامه ریزی برای انعقاد قرارداد با آنها طی چند هفته آتی باشد. من شما را تشویق می کنم تا اهدافتان را مشخص کنید چراکه با این کار می توانید روش کاری تان را بهتر بشناسید. هیچ احساسی بهتر از این نیست که صبح از خواب بیدار شوید و بدانید که دقیقا چه برنامه ای برای روز، هفته یا ماه پیش رو دارید.

۳- ارتباط، ارتباط، ارتباط

نمی توانم به اندازه کافی تاکید خود را بر این موضوع نشان دهم.

آنچه که کار از راه دور را تهدید می کند این است که ما ۷۰% از ارتباط غیر زبانی از جمله حالات صورت، تن صدا و تماس چشمی را از دست می دهیم. کار از آن طرف دنیا و برقراری ارتباط بوسیله کوچکترین چیزها یک الزام است. به همین دلیل است که ما از چیزهایی مثل واتس اپ، اسکایپ و Slack برای حفظ ارتباطی مداوم به نحوی غیر رسمی استفاده می کنیم. این آیتم ها به من اجازه می دهند تا خودم باشم و ارتباط جاری طبیعی بیشتری با تیمم داشته باشم. زیبایی کار آنلاین این است که من را ملزم می کند تا هنگام ارتباط در بیان کلمات مهارت کسب کنم؛ یعنی ایمیل های ۷۵۰ کلمه ای باید به ایمیل های ۳۰۰ کلمه ای تقلیل یابند و در عین حال همان پیام را منتقل کنند. این موضوع به من کمک کرده تا کوتاهتر و دقیقتر بنویسم و بدین وسیله توانسته ام مهارت های گفتاری ام را نیز ارتقاء دهم.

۴- برای شرکت یک تابلو اعلانات بسزید

الزامی است تا یک سیستم مدیریت پروژه ای یا یک “تابلو اعلانات” داشته باشید که همه اعضا بتوانند ببینند دیگران مشغول انجام چه کاری هستند. گاهی ما چنان غرق در انجام کارمان می شویم که فراموش می کنیم بقیه اعضا مشغول چه کاری هستند. ما برای شرکتمان از Trello استفاده می کنیم، اما گزینه های کارآمد دیگری همچون Basecamp، Asana و Pivotal Tracker هم موجود هستند. این کار به من کمک کرد تا بفهمم اولویت های شرکتم کدامند و به من اجازه می دهد تا افراد را بدون اینکه مانیتور کنم به امور مختلف منصوب کنم.

۵- بازخورد منظم داشته باشید

مشکل است بدانید که کار همان تاثیر مورد انتظار اعضا تیم را دارد یا نه. شما نمی توانید انتقاد خیلی زیادی از کار ما داشته باشید، چراکه ما همیشه در حال پیشرفت کارمان هستیم، اعضاء تیم همیشه در حال ارتقاء خود هستند و دائم نسبت به قبل تاثیر بهتری در میان مردم داریم.

شما هم می توانید به صورت دو هفته یکبار یا ماهیانه یک ساختار منسجم برای دریافت انتقادات و پیشنهادات منظم افراد طراحی کنید. ایجاد یک فرهنگ مثبت برای پیشرفت مداوم به افراد اجازه می دهد که احساس کنند به طور شخصی در حال ارتقاء هستند، زیرا این امر منجر می شوند بیشتر در انجام امور شرکت کنند و وفاداری آنها بیشتر می شود. تا جایی که می توانید از ویدئو و ایمیل برای دریافت انتقادات و پیشنهادات استفاده نکنید.

نتیجه گیری

برای ساخت یک بیزینس موفق در یک اقتصاد فاقد استعداد، ما باید بهترین افراد را به کار بگیریم. فرصت برای دستیابی به بازار استعداد جهانی در دنیایی که ما زندگی می کنیم هرگز بیشتر از امروز امکان پذیر نبوده است. آینده کاری از قبل در اینجا وجود داشته است، این به عهده شما است تا از آن بهره ببرید.

 

منبع

lifehack

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده محمد هلاکوئی
Load More In موفقیت تجاری

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

بلک بری از DTEK50، ایمن ترین گوشی اندروید جهان، رونمایی می کند

بلک بری از DTEK50، ایمن ترین گوشی اندروید جهان، رونمایی می کندReviewed by دقیقه on Aug 6Ra…