صفحه نخست کسب و کار داستان کسب و کار داستان موفقیت شرکت حمل و نقل اسب East coast

داستان موفقیت شرکت حمل و نقل اسب East coast

شرکت حمل و نقل اسب
داستان موفقیت شرکت حمل و نقل اسب East coastReviewed by محمد هلاکوئی on Jun 10Rating:

در کتاب راه اندازی خدمات حمل و نقل، کارکنان رسانه های کارآفرینی به شما یاد می دهند چگونه یک شرکت خدماتی حمل و نقل راه دور یا درون شهری راه بیندازید. در این بخش گزیده از کتاب، نویسندگان داستان یک مالک شرکت خدمات حمل و نقل را بیان می کنند که شرکت حمل و نقل اسب دارد و بسیار موفق است.
اگر به فکر راه انداختن یک شرکت حمل و نقل هستید، دانستن اینکه کارآفرینان حوزه حمل و نقل چگونه کار خود را شروع کردند و چگونه شرکت خود را اداره می کنند می تواند به شما کمک کند بفهمید آیا کار کردن در این حوزه مناسب شماست یا خیر. برای شروع، داستان شرکت East Coast Equine Transport که پت تامسون بیش از بیست سال پیش راه انداخت را بیان می کنیم.
پت تامسون بخش اعظم زندگی اش یک یا دو اسب در حیاط پشتی خانه اش داشته است. زمانی که خانه ای که الان در آن ساکن است را می ساخت، به قسمت اصطبل توجه ویژه داشت. او چند اسب گرفت و وارد حرفه نمایش اسب شد. و بدین وسیله با افرادی در دنیای اسب ها آشنا شد.
در سال ۱۹۹۵، یکی از دوستانی که او در حوزه نمایش اسب پیدا کرده بود، مشکلی با فرد مسوول حمل و نقل اسبها پیدا کرد. او از پت، که به دلیل مراقبت فوق العاده از اسبهایش معروف بود و یک کامیون بزرگ حمل اسب داشت، خواست تا دفعه بعد او حمل و نقل اسبش را بر عهده بگیرد. بقیه داستان هم معلوم است.
پت با سرعت کم شروع کرد. کامیون اولی اش بخشی برای سکونت هم داشت و مسافرتها را یک سره و بدون توقف انجام می داد. اما اکنون بعد از ۲۰ سال او دیگر این کار را نمی کند و به کارمندانش هم اجازه این کار را نمی دهد. به خاطر دوستانی که در طول این بیست سال پیدا کرده است، رانندگان و اسبها می توانند در مزرعه های بین راه شب را سر کنند. به نظر او بهتر است که رانندگان و اسبها در هتل و اصطبل بخوابند تا در کامیون. او مکان هایی را انتخاب می کند که کیفیت مد نظر او را داشته باشند و نزدیکشان هتل و رستوران باشد تا رانندگان برای ماندن در شب و حرکت صبح روز بعد مشکلی نداشته باشند.
شرکت East Coast Equine Transport از کارمندانی استفاده می کرد که کامیون های بزرگ داشتند و برای چند اسب جا داشتند اما پت فهمیده است که اگر بار بیشتر از ۴ اسب نداشته باشد می تواند رقابت بهتری داشته باشد.
پت با اشاره به همکاری مورد نیاز در حمل و نقل یک اسب از نیو انگلند به تگزاس، سوار کردن یک اسب سرراه درکنتاکی و بردنش به فلوریدا، یا هر جای دیگری می گوید: “هرچه تعداد اسبها بیشتر باشد مرتب کردن قسمت بار دشوار تر می شود.” او که همیشه مواظب سلامتی و راحتی اسبها بوده است می گوید که “اگر بیشتر از ۴ اسب نداشته باشید تعداد توقف های سرراه زیاد نخواهد بود و اسبها زودتر به مقصد می رسند و همچنین با اسبهای دیگر از نقاط مختلف کشورنیز در تماس نخواهند بود. کامیون های بزرگ ظرفیت ۱۸ اسب را دارند که به معنی توقف های زیاد بین راه است.” در واقع یکی از مسائلی که باعث می شود کار برای او همیشه وجود داشته باشد این است که کامیون های بزرگی که نمی خواهند تا شمال شرقی کشور بیایند مسیر پایانی سفرشان را به شرکت پت می سپارند. مثلاً اگر یک اسب را از کلرادو تا کنتاکی آورده باشند شرکت پت ادامه مسیر از کنتاکی تا نیوانگلند را به عهده می گیرد.
شرکت یک کامیون را فقط برای یک اسب کرایه می دهد. نحوه برآورد هزینه اینگونه است که هر کدام از چهار قسمت کامیون یک کرایه مشخص دارد. او می تواند دو قسمت را ترکیب کند و یک قسمت بزرگتر بسازد و مالک اسب می تواند هردو قسمت را کرایه کند. اگر تعدا اسبها بیشتر شود تخفیفی به آنها تعلق نمی گیرد. سپس مالک اسب هزینه قسمت مورد نظر را می پردازد و بعد از آن پت تصمیم می گیرد که چگونه قسمتهای دیگر بار را تکمیل کند یا اینکه چه زمانی برای حرکت مناسب است تا اسب سرموقع به مقصد برسد.
پت در این مدت چیزهای زیادی یاد گرفته است. او می گوید: “من نگران رقابت نیستم. کار برای انجام دادن زیاد است. شاید من نسبت به قبل عطش کمتری داشته باشم اما من قیمتم را تعیین می کنم و مشتری هم باید پرداخت کند. اگر قیمت برای مشتری زیاد است می تواند جای دیگری را امتحان کند. اشکالی ندارد.”
نه تنها اسبهایی که شرکت East Coast به نقاط مختلف کشور می برد باارزش و قیمتی هستند بلکه مالکان اسبها صرفنظر از اینکه قیمتشان چه باشد ارزش زیادی برای اسبهای خود قائلند. پت خیلی زود فهمید که ارتباط کلید موفقیت در این شغل است.
من تمام مسیر سفر را اول صبح و آخر شب هرروز با مالک اسب تماس می گیرم. گاهی اوقات احساس می کنم این کار زیاده روی است اما مالکان خیلی دوست دارند. فناوری ارتباطاتی که امروزه در دسترس است این کار را راحت کرده است. مالکان خیلی دوست دارند که یک پیامک به همراه عکسی از اسبشان دریافت کنند که در یک اصطبل شبانه صدها کیلومتر دور از خانه به راحتی استراحت می کند و پیامک می گوید که همه چیز خوب است.”
شرکت East Coast همواره به حرف مردم به عنوان بهترین تبلیغ تکیه کرده است. در این شغل شهرت همه چیز است. شرکت یک صفحه فیسبوک دارد که مالکانی که از خدمات آنها استفاده کرده اند در آن صفحه کامنت می گذارند و رضایت خود را اعلام می کنند. این بهترین شاهد برای شرکت است. کامنت های مثبتی که افراد مشهوردر صنعت اسب درباره شرکت می دهند بهترین تبلیغ برای شرکت است. در طول بیش از ۲۰ سال، شرکت هیچ مبلغی صرف تبلیغات نکرده است. همچنین پت نیازی به تبلیغ کامیون داران هم نداشته است. او می گوید: “آنها مرا پیدا می کنند.”با چند دهه تجربه او از ظاهر کامیون و نحوه برخورد با اسبها می تواند بفهمد که آیا گزینه خوبی برای همکاری هستند یا خیر. “من با مالکان اسبها تماس می گیرم و از آنها می پرسم آیا از کار صاحب کامیون راضی بوده اند یا خیر. نکته کلیدی این است که هر مشکلی بلافاصله و سریعاً حل شود.”
او همچنین از همان ابتدا یک قراردارد محکم می نویسد. او می گوید: “قرارداد خیلی مهم است. مردم تصمیمشان را عوض می کنند. قرارداد دوطرفه است؛ از یک طرف مطمئن می شویم که مشتری لحظه آخر قرار را کنسل نمی کند و از طرف دیگر به مشتری اطمینان می دهیم که کار به خوبی انجام می شود.”
در قرارداد شرکت که روی وبسایتشان نیز قابل مشاهده است، مشتری باید ۵۰ درصد هزینه را به صور بیعانه غیرقابل برگشت پرداخت کند. به نظر پت این بیعانه غیرقابل برگشت مردم را از صرفنظر کردن منصرف می کند. او درک میکند که آنها با موجودات زنده سروکار دارند و ممکن است مثلاً اسب مریض شود و نتواند سفر کند. در این صورت او با دریافت گواهی دامپزشک مبلغ را برمی گرداند.
و هرچند پت به دلیل کار کردن با اسبها جذب این کار شد، اما می گوید اگر به دنبال وارد شدن در این کار هستید باید توجه داشته باشید که در نهایت شما با مردم سروکار دارید. اگر این کار برایتان مشکل است از شخص دیگری بخواهید که این قسمت از کار (سروکار با مردم) را برایتان انجام دهد.

منبع

entrepreneur

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده محمد هلاکوئی
  • 7 شغل خلاقانه برای مادران خانه دار

    ۷ شغل خلاقانه برای مادران خانه دار

    7 شغل خلاقانه برای مادران خانه دارReviewed by دقیقه on Sep 4Rating: 5.0 برخی افراد فکر می …
  • walt_disney_desktop_1920x1080_hd-wallpaper-528683

    داستان والت دیزنی

    داستان والت دیزنیReviewed by سارا حق شناس on Dec 22Rating:     داستان والت دیزنی…
Load More In داستان کسب و کار

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

بلک بری از DTEK50، ایمن ترین گوشی اندروید جهان، رونمایی می کند

بلک بری از DTEK50، ایمن ترین گوشی اندروید جهان، رونمایی می کندReviewed by دقیقه on Aug 6Ra…