صفحه نخست کسب و کار ایده های تجاری یک ایده چه ارزشی دارد؟

یک ایده چه ارزشی دارد؟

ایده تجاری
یک ایده چه ارزشی دارد؟Reviewed by محمد هلاکوئی on Jun 7Rating:

تفکر اکثر مردم اینگونه است که همیشه در شروع یک کاری ایده اصلی ارزش چندانی ندارد,بلکه دنبال یک کاری را گرفتن و به پایان رساندن ان بسیار مهم است.البته این استدلالات نیز تا حدی منطقی هستند چون برای اجرای هر ایده ی خوب تعداد زیادی از افراد مجرب وجود دارند.نواوری وابداع تدریجی است و همه گروها تقریبا  یکسانند.تقریبا همه گروها یک هدف را در یک زمان خاص دنبال می کنند ولی با وجود این تلاش ها یک یا دو گروه موفق می شوند.این کاملا مشخص است که دنبال  کردن یک کار بسیار مهم است وگرنه همه گروها یک ایده خوب داشته اند و باید موفق شدند.

ولی نکته اینجاست که سنارییویی که در بالا به ان اشاره کردم این گونه بیان می کند که یک ایده نیز خوب است.یک گروه زمانی به موفقیت می رسند که یک هدف ارزشمند را دنبال کنند اما بیشتر کارگزاران دنبال اهدافی هستند که نتیجه ای در بر ندارد.

اگر با وجود این که محصولی کاملا بی عیب و نقص به بازار ارائه داده اید ,مشتری نداریدقطعا مطمئن باشید که ایده اصلی شما اشکالاتی داشته است.

اما با اینکه این مسئله بسیار اشکار است چرا بیشتر کارگزاران ایده های نادرست را دنبال می کنند؟با قاطعیت تمام میتوانم بگویم که حدودا ۵۰درصد کارگزاران ماهر دنبال ایده های کسب و کار نامناسب هستند.انها عینا وقتشان را بیهوده تلف می کنند..اگر این افراد مجددا راهنمایی می شدند و بدنبال کسب و کاری بادوام می رفتند قطعا موفق می شدند.

شناسایی و انتخاب فرصت های مناسب مسئله ای نیست که بدون توجه از کنارش رد شویم.اکثر افرادی که میخواهند در کارشان موفق شوند باید عینا تجارت های زیادی را از نزدیک ببینند و ان را سر لوحه کارشان قرار دهند و همچنین به ایده هایی که ابتدا داه اند نیز نظر ویژه داشته باشند.با مشاهده این افراد و استفاده از تجربیاتشان البته بارها و بارها میتوانید تفاوت ایده ای خوب و ایده ای بد را مشاهده کنید.اگر این حقایق را عینا درک نکنید همه چیز برایتان مبهم باقی می ماند.اشتیاق به کار, تعصب به تثبیت شدن و اندیشه و تفکر ارمانی میتواند دید شما را به مسائل کلا تغییر دهد.اما با وجود این  لایق ترین کارگزاران موفق به عملی کردن این ایده ها به درستی نمی شوند چون در اصل در انتخاب ایده ای خوب کوتاهی کرده اند.

پس چگونه ایده ها را ارزشمند سازیم؟

جواب اینگونه است که به دنبال ایده های بی ارزش عمر خود را بیهوده تلف نکنیم و همچنین اهداف را در شرکت ها ذنبال کنیم نه اینکه از همان اول کار خود را شروع کنیم و به دنبال افتتاح شرکتی باشیم ونکته دیگر اینکه سعی کنیم سرمایه ای که برای کارمان به کار گرفته ایم حتما حتما باز گردانیم.  

به این نکته توجه کنید که ایده ها را درست انتخاب کنیم چون ممکن است انتخاب یک ایده ی نادرست اینده ی شرکتی که سالها برای دوام ان تلاش کرده اید را به خطر بیاندازذ.شما برای موفقیت در کارتان به دو اصل نیاز دارید:یک: انتخاب ایده ای درست و بادوام و اصل دوم اینکه در کارتان تداوم داشته باشید و از اپراتورهای عالی استفاده کنید.

این اصل را همیشه به خاطر داشته باشید که یک ایده ی خوب میتواند به تنهایی کل مسیر شما را تغییر دهد.حال انتخاب با خودتان است که چه ایده ای را برگزینید.

 

منبع

entrepreneur

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده محمد هلاکوئی
Load More In ایده های تجاری

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

بلک بری از DTEK50، ایمن ترین گوشی اندروید جهان، رونمایی می کند

بلک بری از DTEK50، ایمن ترین گوشی اندروید جهان، رونمایی می کندReviewed by دقیقه on Aug 6Ra…