صفحه نخست گوناگون آیا با روزه گرفتن لاغر میشویم؟

آیا با روزه گرفتن لاغر میشویم؟

لاغر شدن از روزه - دقیقه
آیا با روزه گرفتن لاغر میشویم؟Reviewed by مسیح کتابی on Jun 6Rating:

امروز پیش دکتر تغذیه ی معروفی در اصفهان رفتم تا در مورد رژیم غذایی صحبت کنم ، جناب دکتر خوش اخلاق و خوش برخورد از من خواست که برای این کار حتما آزمایش خون کاملی بگیرم و حتما عادتهای غذاییم را داخل فرمی در جلسه ی بعدی تحویل دهم تا رژیم غذایی مناسب برای من تهیه کند.
چون ماه رمضان نزدیک بود و من از این دکتر شناخت کافی داشتم سعی کردم چندین سوال در مورده روزه گرفتن بپرسم و خیلی از سوالاتم را جواب گرفتم ولی چیزی که برام جالب بود و میخوام براتون توضیح بدم اینه:
– جناب دکتر حسینی نژاد چرا خیلی از افرادی که من میشناسم بعد از ماه رمضان لاغر نمیشن و گاهی هم وزن اضافه می کنن؟
– دلیل این اتفاق خیلی جالب و مهم هستش که خیلی از افراد که اینجا میان براشون سوال پیش میاد چرا با اینکه من زمان زیادی از روز را غذا نمیخورم و فقط آب میخورم اما باز هم وزن کم نمیکنم ( شبیه روزه گرفتن ). این دقیقا بر میگرده به متابولیسم بدن هر فرد.
– جناب دکتر میشه دقیقا دلیل این اتفاق را بدونم؟
– فرض کنید شما در روز ۱۶۰۰ کالری مورد نیاز دارید و ممکنه از این مقدار کمتر یا بیشتر کالری مصرف کنید که کم و زیاد آن باعث ذخیره چربی یا چربی سوزی میشه تا اینجا همه چیز عادی هستش ولی اگه شما مدت زیادی از روز کالری مصرف نکنید بدن شما واکنش نشون میده و متابولیسم بدنتون پایین میاد و مثلا به ۱۲۰۰ میرسه اما نکته اینجاس که درست هستش که شما کالری کمتری مصرف میکنید (مثلا ۱۳۰۰ کالری) اما باز این مقدار از مقدار مورد نیاز بیشتر هست و شما لاغر که نمی شوید هیچ بلکه احتمال این وجود دارد که چاق هم بشوید.

نویسنده : مسیح کتابی

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده مسیح کتابی
Load More In گوناگون

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *