صفحه نخست رشد فردی موفقیت شخصی ۵ اصل مهم که امروز را بهتر کار کنید

۵ اصل مهم که امروز را بهتر کار کنید

دقیقه-روزمره
5 اصل مهم که امروز را بهتر کار کنیدReviewed by محمد هلاکوئی on Jun 5Rating:

ما همیشه به دنبال راه هایی برای پیشرفت هستیم. یا اگر نیستیم باید اینگونه باشیم. نوازنده ویولن سل افسانه ای؛ Pablo Casals حتی در سن ۹۰ سالگی هم هر روز تمرین می کرد. وقتی از او می پرسیدند که چرا این کار را می کنی، پاسخ می داد “زیرا احساس می کنم با تمرین پیشرفت می کنم.” اگر ما هم چنین تعهد و تواضعی داشتیم چقدر خوب می شد. اما نیازی نیست که ما به عنوان طراح، تبلیغ کننده و بازایاب حجم زیادی از اراده و فداکاری را برای توسعه آنچه که انجام می دهیم به کار بگیریم. با انجام تعداد کمی از ایده هایی که در پایین آمده می توانیم تا حد زیادی پیشرفت کنیم و افراد اطراف خودمان را نیز تحت تاثیر قرار دهیم تا آنها هم پیشرفت کنند.

۱-کامپیوتر را خاموش کنید

به یاد دارید روزهایی که کامپیوتر تنها یک ابزار بود و نه پنجره به دنیایی دیگر؟ در زمان Bernbach (مدیر خلاق تبلیغات آمریکایی)، کامپیوتر نقشی در کاری که تولید می شد نداشت. تیم های کاری در یک اداره می نشستند در حالیکه روبرویشان ورق های خالی قرار داشت و فکر می کردند. شما نیز به این صورت کار کنید. کامپیوتر را خاموش کنید. نت پد و خودکارتان را بردارید و شروع کنید به فکر کردن.

اگر باید از لحاظ فیزیکی اداره را ترک کنید و برای جلوگیری از وسوسه در جای دیگری قرار بگیرید، این کار را انجام دهید. مطمئنا از نتیجه ای که بدست می آورید شگفت زده خواهید شد.

۲- بیرون بروید

در ادامه اقدام آیتم قبل، محل کار را کلاً کنید. اگر در خانه کار می کنید، برای قدم زدن بیرون بروید. اگر در مرکز یک شهر شلوغ کار می کنید، بیرون بروید و پیاده روی کنید. حرفه ما تبلیغات است پس باید زمانی را در میان مشتریان گذرانده و به زندگی مردم برای تغییر نگاه کنیم. بهتر از همه این است که تغییر چشم انداز باعث جرقه ایده های جدید می شود.

۳- از رفتن به جلسات خودداری کنید

جلسات کاری زیادی وجود دارند که مدت زمانشان زیاد است. تعداد کمی از مردم می دانند که وقتی کاری را که در حال انجامش هستید برای رفتن به جلسه متوقف کرده و کنار می گذارید، در واقع یک منبع باارزش فکری را متوقف کرده اید. باید زمانی طی شود تا درون یک قالب ذهنی قرار بگیرید و وقتی که درون آن قرار گرفتید باید در آن باقی مانده و آن را ترک نکنید. پس جلسات را فراموش کنید. برای آنها دوباره برنامه ریزی کنید. صبح ها وقتتان را آزاد بگذارید و واقعا تمرکزتان را بر روی کاری که در دست اقدام دارید بگذارید.

۴- هر نوع عامل مزاحمی را از سر راه بردارید

موبایلتان یکی از عوامل عمده آشفتگی است. دائم به شما تلنگر می زند و اجازه نمی دهد تمرکز کنید. وقتتان را صرف آن نکنید. اجازه دهید افراد بدانند که شما سرتان شلوغ است و فقط برای امور ضروری با شما تماس بگیرند. اطلاعیه های فیس بوک  و اینستاگرام و توییتر را قطع کنید. اگر نیاز است گوشی خود را در حالت ویبره یا سکوت قرار دهید. این کار مانند رفتن به تعطیلات از دنیای خارجی است.

۵- خود را غرق موضوع کاری تان کنید

بر روی چه موضوعی کار می کنید، محصولات جدید؟ دست نگه دارید. آن را آزمایش کنید، بو کنید، لمس کنید و آن را از نزدیک ببینید. آیا این محصول در کارخانه تولید می شود و شما می توانید از آن بازدید کنید؟ اگر اینطور است به کارخانه بروید و نحوه ساخت آن را از نزدیک ببینید. آیا شخصی که ایده ساخت آن را مطرح کرده در دسترس است؟ اگر در دسترس است بروید و با او مصاحبه ای داشته باشید.

اگر موضوع کاریتان، یک سرویس است آن را امتحان کنید. در هر مرحله از اجرای سرویس سوالاتی درباره آن بپرسید. این کار را چند بار انجام دهید و از افراد مختلف پرس و جو کنید. سختگیر، موافق، هوشیار و دقیق باشید و ببینید که چطور این سرویس در هر روشی به شما واکنش نشان می دهد. حقیقت یک بمب قدرتمند است.

با فرو رفتن در موضوع کاری تان به این روش، دیدگاه های باارزشی بدست خواهید آورد و به ذهن نیمه هوشیار خود کاری برای فعالیت بر روی آن می دهید. این تور تحقیقاتی ممکن است باعث جرقه ایده ای در ذهنتان شود که قبلا هرگز به آن فکر نکرده اید. از این طریق ایده های ناب بدست می آیند و با تغذیه ذهنتان بوسیله این اطلاعات، در واقع دانه هایی را می کارید که می توانند منجر به چیز باورنکردنی ای شوند.

منبع

about.com

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده محمد هلاکوئی
Load More In موفقیت شخصی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

بلک بری از DTEK50، ایمن ترین گوشی اندروید جهان، رونمایی می کند

بلک بری از DTEK50، ایمن ترین گوشی اندروید جهان، رونمایی می کندReviewed by دقیقه on Aug 6Ra…