موفقیت تجاری

6 راه برای داشتن مغزی متفکر در کسب و کار

هنگامی که شما نقش یک مدیر را ایفا می کنید تقریبا غیر ممکن است که برای ارتباط با کار افرینان دیگر ساعت ها بیرون از محل کار به سر ببرید و همیشه با کمبود زمان روبه رو هستید که به همین دلیل عدم یا کمبود ان را به خوبی احساس می کنید.  امامن در طول چند سالی که با همکاران اهل تگزاس به سر می بردم  به این موضع پی بردم انها معتقد بودند که هر چه با زمان کمتری روبه رو باشی بیشتر به ان نیاز پیدا می کنی.با ذکر دلایل زیر بهتر متوجه خواهید شد که چگونه روی زمان خود مدیریت داشته باشید و کسب و کار شما با موفقیت روبه رو شود .

 

1.روشن بینی

از انجام کارهای یکنواخت دوری کند و دیدتان را نسبت به زندگی و خانواده کلا تغییر دهید.مشکلات را زیاد جدی نگیری  چون هر چه به انها از نزدیک نگاه کنی بزگتر به نظر میرسند.

این موضوع را به خاطر داشته باشیدهر چیزی در حال حاضر مهم به نظر می رسد تا  بیست و چهار ساعت دیگر هیچ اهمیتی ندارد. چه سخت بگیرید چه نگیرید زندگی در گذر است.

 

2.مبادله ی اطلاعات

در جهان امروز به دلیل انبوه اطلاعات کار سختی است بتوانید در همه ی اطلاعات به روز باشید.ولی این مشکل نیز راه حلی دارید .شما در کسب وکار خود میتوانید به مبادله ی اطلاعات بپردازید و انها را با دیگران در میان بگذارید مپلا مبادله منابع که ببینید کدام شرکت اسم و رسم بهتری دارد یا اینکه از نظر مدیریتی برتر است .پس از خواسته های دست نیافتنی خود دور شوید و با پیشنهادات همکاران به همه چیز برسید.

 

3.فرصتی برای استراحت(سر خاراندن)

به قول شاعر خلیل جبران “برای تجربه یک رابطه عاشقانه ی موفق زن وشوهر  باید باید یک زمان کوتاهی را هم شده مختص با هم بودن قرار بدهند.این کار برای رابطه های کاری نیز صدق می کند. برای زمان کوتاهی هم شده به کارمندان خود اجازه رفتن به شنا و با هم بودن را بدهید تا در ان ها روحیه ی کاری ایجاد شوید و بدانید که از دور نیز می توان نظاره گر کارها بود.

 

4.نیروی هم فکری گروهی

پاور هیل در کتاب فکر کنید و ثروتمند شوید این گونه بیان کرده است که “همیشه برای نزدیک شدن دو فکر به یکدیگر ورسیدن به نتیجه یک ذهن سوم نیز نیاز است.”در جلسات کاری همه کم و بیش به این نتیجه رسیده اند که به وسیله این راهکار میتوان ایده های زیادی را به دست اورد و  تمامی موانع و مشکلات را از مان برداشت که این نتیجه هیچ گاه در یک فکر تک نفره وجود ندارد.

5.تمرکز

در طول روز کارهای زیادی برای انجام دادن وجودارند و پروژه های نیمه تمام زیادی نیز باقی مانده است ولی فکر کردن به همه انها فقط ذهن شما را مختل می کند.اگر شما یک روز یا حتی یک هفته فرصت دارید بهتر است ذهن خود را درگیر هدفی خاص کنید نه چندین هدف با هم.با تنظیم یک هدف مشخص شما دچار سردر گمی نمی شوید و فکرتان متمرکز یک چیز است.

6.ارتباط مداوم

اگر چه صرف شانم با یک همکار پیشنهاد خوبی است اما در یک قرار کاری در یک رستوران شما نمی توانید او را دقیقا بشناسید و ممکن است در این یک قرار یا عاشق او شوید ویا اینکه به قدری از او متنفر شوید که حتی از نفس کشیدنش هم بدتان میاید.ولی یک قرار ملاقات راه خوبی برای شناختن یه مغز متفکر نیست بلکه باید این قرارها به صورت مداوم ادامه داشته باشه و دائما با یکدیگر در ارتباط باشید چون به قول معروف با یک نظر نمی توان در مورد کسی قضاوت کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن