صفحه نخست کسب و کار کسب و کار اینترنتی جدیدترین مدل در تجارت اینترنتی

جدیدترین مدل در تجارت اینترنتی

تجارت اینترنتی
جدیدترین مدل در تجارت اینترنتیReviewed by محمد هلاکوئی on Jun 2Rating:

مقاله زیر برگزیده ای از راهکارهای مفید برای انجام یک تجارت اینترنتی پر سود و مستمر به وسیله ی وب سایت خودتان است که توسط یکی از کار افرینان اینترنتی نوشته شده.

به وسیله ی این سه مدل معرفی شده شما میتوانید به صورت انلاین کسب درامد کنید و به اسانی وخیلی سریع به کسب در امد بپردازید که عبارتند از:خرده فروشی,عمده فروشی و انبار کردن,و برچسب زدن بر محصول وساخت

این مدل ها به صورت اتفاقی ذکر نشده اند بلکه بر حسب میزان پیچیدگی شان ترتیب بندی شده اند  همه ی انها  قانونی و مطمئن هستند.برای شروع یک تجارت الکترونیک بهتر است از اسانترین این مدل ها که همان خرده فروشی ست شروع کنید ولی منظور این نیست که حتما از خرده فروشی شروع کنید بلکه به نظر نویسنده این اسانترین مدل است که برای شروع کار مفید است.

در زیر طرز کار هر مدل گفته شده است.

۱٫خرده فروشی

خرده فروشی زمانی انجام می شود که ابتدا شما اقلامی را در در وب سایت خود به فروش برسانید و  شخص دیگری این ایتم ها را تولید,تکمیل و حمل  و سپس به مشتریان شما عرضه می کند.در واقع این رابطه بین شما و یک تولید کننده یا  عمده فروشی که انباری مملو از این اقلام را دارد انجام می شود. هنگامی که با عمده فروش ویا تولید کننده به توافق رسیدید عکس وقیمت ان محصول برای شما فرستاده می شود وشما باید ان را به صورت انلاین به فروش برسانید.در واقع شما نقش یک فروشنده را دارید و ان تولید کننده یا عمده فروش ان سفارشات را برای شما حمل و عاقبت به دست مشتری می رساند.

با ذکر این مثال بهتر متوجه خواهید شد. در اطراف خانه ی ما تعداد زیادی مارمولک اهلی وجود داردو ما میخواستیم راهی پیدا کنیم تا از شر انها خلاص شویم.از انجا که من عاشق این موجوادات اهلی بودم  به طور اتفاقی فهمیدم که صاحبان این حیوانات  نیز علاقه ی شدیدی به انها دارند وخانم های فشن ان را در اطراف کیف دستیشان حمل می کردندکه باعث افتخارشان بود. انها برای این حیوانات تنقلات و لباس های زیادی میخریدند و  مراقب سلامتی و محل زندگیشان بودند.وقتی به این نکات پی بردم به یکی از فروشگاه های الکترونیک انلاین سر زدم و ودر یکی از انها ثبت نام کردم  با استفاده از مدل خرده فروشی انلاین برای فروش اقلام به دوستداران این مارمولک های اقدام نمودم.اگر من بتوانم یک محفظه ی ۴۰ گالنی به قیمت ۵۰دلار بخرم, در وبسایت نلاین خود قیمت ۱۰۰دلار برای ان در نظر می گیرم و پس از ان این محصول را باید در فروشگاه انلاین بفروش برسانم.یعنی ۵۰دلار ان را به تامین کننده برای هزینه های حمل و نقل عرضه ی ان به مشتری میدهم و او باید این محصول را به دست مشتری برساند.دلیل اینکه بیشتر مردم طرفدار این مدل هستند این است که برای شروع کار نیاز به سرمایه ی زیادی ندارند وتا زمانی که از مشتری پولی دریافت نکرده اید نیازی نیست که مبلغی برای ان پرداخت کنید یعنی تا لازم نیست

کالایی را قبل از فروختن بخرید. فقط پس از فروش باید مبلغی را که با کارفرما طی کرده اید بابت هزینه ی حمل و رساندن ان به دست مشتری پرداخت کید یعنی در اصل شما فقط نقش فروشنده را ایفا میکنید و محصولات کار فرما را با قیمت توتفقی به مشتری میفروشید و اوست که وظیفه ی تحویل ان به مشتری را دارد.

مزایای متمایزی برای استفاده از خرده فروشی به صورت انلاین وجود دارند که عبارتند از:

شما میتوانید بدون نیاز به پول زیاد و سرمایه گذاری کلان ، یک خرده فروش  موفق باشید

میتوانید تجارتی با ریسک خیلی کم شروع کنید.

کم شدن هزینه های انبار گردانی و انبار داری از سبد هزینه های شما، جزء دیگر مزایای این سیستم میباشد.

شما به قیمت عمده فروشی میخرید و به قیمت دلخواه خرده فروشی به فروش می رسانید.

نیازی به  حساب حمل و نقل ندارید و لازم نیست برای پک بسته بندی ،لیبل و.. هزینه کنید.

۲٫عمده فروشی و انبار کردن

زمانی است که شما محصولی را به صورت عمده خرید کنید و در انباری نگه داری کنید.معمولا کسانی که این مدل را ترجیح میدهند به مقدار زیادی از یک کالا نیاز دارند.مردم اغلب ترجیح میدهند از این روش بین دو بنگاه معاملاتی استفاده کنند تا بین بنگاه و مردم.در مثال قبلی که مربوط به خرده فروشی بود بازاریاب باید جنس(مارمولک اهلی)را ابتدا از کار فرما میخرید سپس میتوانست به مشتری بفروشد ولی در این روش محصول به صورت عمده

به خرده فروش فروخته می شود و لازم نیست این محصول مثل روش خرده فروشی یکی یکی فروخته شود بلکه ان را کلا به او میخری و جز جز به مشتری میفروشی.اگر شما محصولی را به صورت عمده بخرید و خودتان بدون واسطه ان را در فروشگاه انلاین به مشتری بفروشید,سود حاصله از ان بیشتر می شود تا بخوای مثل روش خرده فردشی یکی یکی بخری و بفروشی.

ولی اگر مثل اکثر مردم عمده ای بخری و عمده ای هم بفروشی سود زیادی حاصل نمی شود.ولی این مدل نیاز به سرمایه کافی برای خرید و انبار کردن دارد.

۳٫ساخت وبر چسب زدن بر محصول

به زمانی گفته می شود که شما هزینه ای پرداخت کنید و ان محصول به نام شما برچسب زده شود.در این روش شما محصولی را تولید نکرده اید اما مجوز صدور تولید ان محصول به نام شما صادر می گردد.بنابراین با استفاده از این طرح حتی میتوانید این محصولات را با برند خود به خارج از کشور صادر کنید.یعنی شما در بالاترین نقطه زنجیره ی این محصول قرار دارید.

وقتی شما این محصولات را به خارج از کشور خود صادر می کنید,سود اوری شما نیز بیشتر می شود.در واقع شما برای تولید این محصول پول کمی میپردازید وان را با قیمت بسیار بالاتر به فروش می رسانید و همچنین شما میتوانید حمل و نقل و اجرای این محصول را نیز بر عهده بگیرید و سود حاصل از این کار هم نصیب خودتان می شود.کنترل تمامی کارهای تولید وحمل این محصولات نیز با خودتان است و تمامی روال کار را می توانید دنبال کنید.در این مدل شما قادرید از خرده فروشان و عمده فروشان سود ببرید.

این طرح یک طرح معمولی نیست که به یک باره بتوانید ان را رها کنید بلکه باید تا اخر ان را ادامه دهید به این سببب که شما هزینه وقت زیادی صرف این کار می کنید وبرای به سرانجام رساندن این کار نیاز به یک طرح مالی دارید.

منبع

entrepreneur

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده محمد هلاکوئی
Load More In کسب و کار اینترنتی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

بلک بری از DTEK50، ایمن ترین گوشی اندروید جهان، رونمایی می کند

بلک بری از DTEK50، ایمن ترین گوشی اندروید جهان، رونمایی می کندReviewed by دقیقه on Aug 6Ra…