صفحه نخست نقد و بررسی وب سایتهای ایرانی بررسی وب سایت حام – اولین سامانه کنسرت آنلاین در ایران

بررسی وب سایت حام – اولین سامانه کنسرت آنلاین در ایران

حام - کنسرت آنلاین - دقیقه
بررسی وب سایت حام - اولین سامانه کنسرت آنلاین در ایرانReviewed by محمد هلاکوئی on Jun 1Rating:

این بررسی تنها نظر نویسنده بوده و هیچ قصد اهانت و یا تخریب وب سایت و برندها نیست و هدف اصلی نویسنده معرفی سرویس به همراه بیان مزایا و معایب خدمات است. در یکی از سایت های ایرانی چشمم به تبلیغی در گوشه سمت راست می خورد. تصویری از علیرضا قربانی خواننده ی موسیقی سنتی ایرانی که در آن کلمه ای مرا مجذوب خود می کند.(پخش زنده کنسرت علیرضا قربانی) در حالی که علیرضا قربانی و گروه همراهش در تالار اندیشه در تهران مشغول اجرای کنسرت هستند، کاربران می‌توانند با ثبت نام در سایتی به نام حام (e-haam.ir) و ورود به آن، اجرای زنده آقای قربانی و گروهش را به طور آنلاین تماشا کرده و به موسیقی گروه گوش دهند. بر روی آن تبلیغ کلیک می کنم و به یک وب سایت فارسی زبانی می رسم که رنگ بندی آن  درست انتخاب شده و طراحی آن بسیار زیباست. در صفحه خوش آمدگوئئ  پشت زمینه ی صفحه سایت مشکی  با تصویر علیرضا قربانی با لباس مشکی رنگ است.
داخل سایت می شوم و بدون هیچ معرفی از مخاطب درخواست وارد کردن نام کاربری و رمز عبور می کند. ثبت نام می کنم و از من می خواهد در تاریخ و ساعت مشخصی به وب سایت سر زده و بصورت آنلاین کنسرت را مشاهده کنم.
دو هفته می گذرد و من این وب سایت و تاریخ برگزاری کنسرت را فراموش می کنم ولی با ارسال یک ؛پیامک یادآوری؛ به من این رویداد را یادآوری  میکند و مرا به وب سایت جهت مشاهده ی این کنسرت بصورت زنده دعوت می کند. به وب سایت می روم و بر روی مشاهده آنلاین و زنده کنسرت کلیک می کنم و کمتر از ۱۵ ثانیه کنسرت را بهترین کیفیت و بدون قطعی نمایش می دهد.
یک ساعت پس از تمام شدن کنسرت پیامک دیگری برای من ارسال می شود و  مجددا مرا به کنسرت دعوت می کند ولی مطمئن هستم که این پیامک اشتباه است زیرا کنسرت تمام شده. ساعت ۱ بامداد نیز برای چندمین بار پیامک بد موقع برای من با همان متن ارسال می شود. بدون شک اشکال فنی از طرف آن مجموعه و یا مخابرات پیش آمده ولی برای رونمایی و افتتاحیه و معرفی وب سایت و سرویس این حرکت حرفه ای نیست. وقتی به وب سایت دقیقتر نگاه می کنم متوجه می شوم که در این وب سایت هیچ خبری از درباره ما و معرفی شرکت مجری و یا اینکه از طرف چه کس یا کسانی پشتیبانی میشود نیست. در این ب سایت هیچ شماره تلفن یا پشتیبانی وجود ندارد. (تا تاریخ ۱۱ خرداد ۹۵)

باید به مدیر و یا صاحب این ایده تبریک گفت چرا که جای چنین خدماتی در کشور ایران خالی است. ایده بسیار خوب است؛ انتخاب رنگ در وب سایت مرتبط است ؛  طراحی صفحات ساده بوده و کاربر را گیج نمی کند. کیفیت پخش برنامه نیز بسیار حرفه ای و بالاست ولی معایب بزرگی در این سرویس به چشم می خورد که بهتر است هر چه زودتر آنها را درست و به موقع آن ها رفع کنند.

عیب هایی همچون:
۱- ارسال پیامک در بدترین زمان ممکن ساعت ۱ بامداد و بعد از تمام شدن کنسرت و آن هم چند بار
۲- عدم معرفی برند حام و یا صفحه درباره ما و تماس با ما در وب سایت.
۳-عدم معرفی سرویس و خدمات شفاف به مخاطب
اگر کسی با نام این برند آشنا نباشد و یا بصورت اتفاقی و با کلیک بر روی تبلیغات به این وب سایت بیاید قطعا بدون معطلی سایت را می بندد چرا که هیچ چیز از نوع خدمات این وب سایت نمی داند. بهتر است با ورود کاربر در این وب سایت بخشی با عنوان معرفی سایت قرار بگیرد.

شما می توانید این وب سایت را www.e-haam.ir اینجا ببینید.

بروزرسانی ۱۵ تیرماه ۱۳۹۵
هم اکنون به این وب سایت سر می زنم و ۴ مزایای خوب را در این سایت می بینم.
۱- بروزرسانی خبرها (هم اکنون فوت عباس کیارستمی درج شده است)
۲- تغییرات اساسی در وب سایت و اصافه شدن منوی اخبار و درباره حام و تماس با ما (این امکان پس از نقد های سایت دقیقه اضافه شده است)
۳- فیلم در بک گراند سایت که شاید صفحه را سنگین کرده باشد ولی کار را بسیار متفاوت کرده است.
۴- این وب سایت دارای اینماد است.

 

 

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده محمد هلاکوئی
Load More In وب سایتهای ایرانی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

بلک بری از DTEK50، ایمن ترین گوشی اندروید جهان، رونمایی می کند

بلک بری از DTEK50، ایمن ترین گوشی اندروید جهان، رونمایی می کندReviewed by دقیقه on Aug 6Ra…