صفحه نخست کسب و کار رشد شغلی فضای اطراف و میزان دلبستگی شما به کار

فضای اطراف و میزان دلبستگی شما به کار

فضای اطراف و میزان دلبستگی شما به کارReviewed by محمد هلاکوئی on Jun 1Rating:

فضای اطرافتان میتواند میزان دلبستیگتان به کار را بیشتر کند,فقط کافیه ترفندهای زیر را انجام دهید

ایا شما عادت دارید در یک محیط شلوغ به کار خودتون بپردازید یا این محیط باید کاملا ارام و مرتب باشد؟ایا عاشق هنرید یا به همه چیزای اطراف دلبسته اید؟ایا دوست دارید بنشینید و به یک پنجره زل بزنید یا اینکه مرتب وسایل اطراف را جا ب جا کنید؟

شما میتوانید دفتر کارتون را  خودتون و با سلیقه ی شخصی خود طراحی کنید چون این کار باعث می شود تفکر ذهنی شما  کاملا تغییر کند و فضای اطراف کاملا با روحیه ی شما  مچ شود.

ببینید کدوم یک از هشت ترفند زیر میتواند در دیزاین محل کاری ب شما بیشتر کمک کند و محیط کارتون را به محیطی جذاب تبدیل کند.

اگر دوست دارید همیشه وسایل اطراف را جا به جا کنید:سعی کنید در یک فضای کاری چندین گزینه برای جابجایی وسایل برای خود انتخاب کنید مثلا میتونید از یک میز سنتی کنار دیوار برای گذاشتن لپ تاپتون استفاده کنید و از یک میز گرد برای نشستن,خواندن و نوشتن , یادداشت کردن ویا فکر کردن برای گرفتن یک ایده ی مناسب استفاده کنید.یا میتونید از یک میز تحریر با یک صندلی چرخان استفاده کنید چون میتوانید دایما به اطراف حرکت کنید چون این روش سالم تر از نشستن و حرکت نکردن است.

 

اگر عاشق این هستید که مدام در تکاپو و حرکت به اطراف باشید:ایا دوست دارید کارتونا در جاهای شلوغی مثلا یک رستوران انجام بدید؟خب پس شما باید محیط را طوری تنظیم کنید که کنار زن و بچتون و دیگر اعضای خانواده باشید و شما بتوانید همراه با انها به کارتون مشغول بشید یا اینکه دکه ای در اشپزخانه راه اندازی کنید و برای کارهای اساسیتون مدام به این دکه سر بزنید با این کار میتوانید بیشترین اوقات کاریتان را با خانواده به سر ببرید چون اشپزخانه در هر منزل نقش اساسی را ایفا می کند.حتما در اتاق کارتون اسپیکرهایی تعبیه کنید و  در حین کارتان به موسیقی مورد علاقتون گوش کنید.شما حتی میتوانیدبا استفاده از یک سایت انلاین رایگان با اجازه از کافه چی تمام صداهای موجود در یک کافی شاپ را پس زمینه ی کارتان قرار دهید.

 

اگر وجود حتی مقداری از وسایل اداری در محیط برای شما خسته کننده است:هیچ قانون خاصی نگفته که محیط کاری ایجاد شده در منزل حتما باید همراه با میز وصندلی مخصوص کار باشد. شما میتوانید از یک میز ناهار خوری بزرگ ویک صندلی راحتی برای انجام کارهای اداری خود در منزل استفاده کنید. حتی اگر شما برای کارتان بنابر دلایلی از میز وصندلی های اداری استفاده می کنید هنوز راه های زیای وجود دارد تا بتوانید از وسایلی استفاده کنید تا محیط شما اداری  و خسته کننده به نظر نرسد, مثلا میتوانید از کاغذ دیواریهای رنگارنگ یا لوستری مکعبی و فرشی سبک  یا وسایل هنری زیبا استفاده کنید ا محیط اداری ارامی داشته باشید.

 

اگر شما فردی خیالباف هستید:به جای مبارزه با افکار پوچ و خیالی سعی کنید انها را بپذیرید.میز کار خود را در یک مکان با منظره ی عالی مثلا طبقه ی بالای ساختمان در مقابل پنجره (البته فاصله میز کار شما نباید زیاد نزدیک پنجره باشد چون ممکن است نور زیاد شما را اذیت کند)می تواند ایده ای بسیار عالی و مطلوب باشد.و یا میتوانید ان را در مقابل اتاقی بزرگ قرار دهید تا وقتی برای مدتی کار کرده اید برای رفع خستگی و توجه به اطراف به مقابل خود خیره شوید و به خیالبافی خود بپردازید. سعی کنید برای ایجاد یه حس عمیق در خود در یک مکان روشن باشید واز تابلو ,کاغذ دیواری و اینه های هنری و خلاقانه و همچنین گیاهانی که حسی عمیق در شما به وجود اورد استفاده کنید.

اگر شما فردی سطحی نگر هستید:برای مردم بصری و سطحی نگر(از جمله خود من) نگه داشتن وسایلی خاص در محیط بسیار ضروری است. شما باید سعی کنید تقویمی بزرگ با با گچ های رنگی درست کنید.و یا حتی میتوانید از یک تخته استفاده کنید و لیست کارهای روزمره ی و الهامات و وقایع مهم خود را در ان بنویسید. فقط سعی کنید در این تابلو کارهایی که مهم تر هستند را بنویسید و طوری تنظیم کنید که بتوان انها را دایما تغییر داد این کارها اغلب کارهایی هستند که نمیتوان با فکر کردن انها را حل کرد  وباید حتما انها را دید.

 

اگر فکر شما با کوچکترین مسئله پریشان می شود:

اگر کوچکترین سر و صدا و یا فعالیت باعث می شود شما تمرکز خود را از دست بدهید,حتما باید برای خود یک فضای خلوت و ارام ایجاد کنید.سعی کنید تمام چیزهایی که باعث ایجاد سر و صدا می شوند را از فضای کاری خود دور کنید و یا اگر این کار برای شما میسر نیست,می توانید از کم استفاده ترین و ارام ترین اتاق که در دنج ترین جای منزل قرار دارد استفاده کنید.

میزی که در تصویر می بینید درست همانند یک اتاقک چوبی است که تقریبا میتواند مانع از ایجاد اشفتگی در زمان انجام کار می شود.شما همچنین می توانید از یک صفحه ی نمایش تاشو تزیینی و یا یک قففسه بندی مرتب و باز برای نگه داشتن وسایل اداری خود استفاده کنید البته در این مورد به یک اتاق بزرگ و جادار دار نیاز دارید.

 

اگر شما فردی هستید که دوست دارید اطرافتان خلوت باشد:در این مورد شما نیاز به اندک وسایلی دارید تا اتاق خود را بنا به سلیقه ی هنریتان مجهز کنید.وجود یک میز چوبی زیبا شاد اندکی بتواند نیاز قلبی شما را بر اورده کند ه ان حس هنری که به ان علاقه دارید را در شما بر انگیزد. شما تقریبا میتوانید یک محیط کاری بدون کاغذ و فایل و دراور برای خود به وجود اورید.

اگر دوست دارید اطرافتان شلوغ در هم باشد:در این مورد بر خلاف انهایی که دوست دارند اطرافشان خلوت و بدون کاغذ باشد,بیشتر تمایل دارند همه چیز اطرافشان در هم باشد.در این مورد شما نیاز به یک میز ال مانند دارید که در ان همه فایل , دراور و کاغذها دم دستتان باشد

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده محمد هلاکوئی
Load More In رشد شغلی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

بلک بری از DTEK50، ایمن ترین گوشی اندروید جهان، رونمایی می کند

بلک بری از DTEK50، ایمن ترین گوشی اندروید جهان، رونمایی می کندReviewed by دقیقه on Aug 6Ra…