صفحه نخست کسب و کار ایده های تجاری ایده تجاری خود را برای دیگران بازگو کنیم؟

ایده تجاری خود را برای دیگران بازگو کنیم؟

ایده تجاری خود را برای دیگران بازگو کنیم؟Reviewed by محمد هلاکوئی on Jun 1Rating:

چرا باید ایده های تجاری را نزد خود نگه داریم و انها را برای کسی حتی خانواده و دوستان بازگو نکنیم ؟

هم اکنون ما راز خود را به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های کار افرینی برایتان بازگو می کنیم.

هر سناریو و کار افرینی در یک نقطه با یکدیگر تجارب یکسانی دارند و ان اینست که ایده های خود را به اشتراک بگزارند و در میان جمع خانواده و دوستان اجرا کنند,و باید با قاطعیت تمام بگویم که در چنین مواردی انها موفق نخواهند شد.

و همچنین بسیار نا امید کننده و ملال اور است از سمت  مردمی که سالها برای احترام به افکار انها کوشیده ای مورد سرزنش و انتقاد قرار بگیری ولی متاسفانه نقطه نظراتی که هم اکنون بر علیه شما استفاده میکنند تماما به خاطر خودتان است و ایمانی که به انها داشتید.انها نمی توانند خودشان را جای شما فرض کنند و احوالاتی را که دارید درک کنند.  

مسلما تنها مقصر اصلی در نداشتن ایمان به خود یک الگوی فکری است که هیچ گاه ان را نپذیرفته اید و همیشه به دیگران ایمان داشته اید تا به خودتان.خانواده ودوستان همیشه یک اتفاق نظر نادرستی دارند که به همین خاطر نباید با انها در موارد کاری همفکری کرد.اتفاق نظر نادرست یک تعصب شناختی است که فرد میپندارد شخصی که این نظرات را به او می دهد از همه نظر کامل است و ارزش ,اعتقادات و رفتارهای وی از هر نظری از نظرات خودش برتر است.

این اتفاق نظر به چه معناست؟

به فرض مثال شما قصد دارید یک برنامه ویژه ی تلفن همراه برای مشتریان نیویورکی برای اموزش سگ های محلی و یا  عکس چاپی سراسری برای کمپانی تی شرت طراحی کنید.اغلب خانواده ودوستان به شما می گویند که این طرح هیچ وقت کار نخواهد کرد و یا اصلا نباید از انها استفاده کنی چون ممکن است هیچ فایده ای نداشته باشد. شما باید توجه داشته باشید که خانواده و دوستان مشتریان ایده ال شما نیستند.انها به هیچ وجه توجهی به اینده ی کاری شما و پولی که از طریق مشتریان به دست خواهی اورد,ندارند.من همیشه این جمله ی جیسون  بنیان گذار داک استاک را به خاطر دارم که مردم هر انچه را میبینند می پذیرند.ولی کار افرینان باید قبل ان را در نظر بگیرند و به حرف های مردم توجه زیادی نشان ندهند.این حرف ها تا جایی شما را میرساند که که توجه زیاد به ایده هایتان شما را ازار میدهید و از کاه کوه می سازید.

جک ما، میلیاردر معروف و مدیر عامل شرکت علی بابا هیشه وقتی در جمع دوستان بود و ایده هایش را برای انها می گفت مورد تمسخر قرار می گرفت.او به هیچ کدام از این تمسخر ها توجهی نکرد و تا جایی که می توانست استرس  را از خود دور ساخت که همین عوامل و پشتکارش باعث شد به تمام خواسته هایش برسد. باید دید که دوستانش همچنان به او میخندند.

نزدیکترین افراد به ما متذکر میشوند که همواره رقابت و فرصت برای هزینه وجود دارد.همه ارزش های دیگر نیز درست است ولی رقابت باعث میشود که یک تجارت ارزش پیدا کند مثل شرکت وال مارت و فرصت به ما یاداری میکند که باید کاری انجام دهیم که با دیگران متفاوت است.مردم همیشه به این موضوع که زندگی بدون توجه به دیگران نیز میگذرد وهر کس مشغول کار خویش است هیچ گاه توجهی ندارند.اما به یاد داشته باشید دوستان و خانواده فقط درباره ی زمان حال قضاوت میکنند و نمیتوانند اینده را ببینند ونگرانی انها این است که مبادا در این راه به ما اسیبی برسد نه چیز دیگر.این وظیفه ی ماست تا تمامی راهکارها را بشناسیم و یک گام به عقب بازگردمیم  و در این مورد انها را اموزش دهیم البته اگر شما را تشویق کنند و گرنه در غیر اینصورت یک مکالمه ی بی فایده است که باعث میشود دوباره به خود شک کنیم.بنابراین بهترین راه برای بحث در مورد کارافرینی با دوستان بایددر رابطه با چه موضوعی باشد؟

ای کاش جوابی جادویی برای این سؤال وجود داشت ولی متاسفانه وجود ندارد.روز و شب های بسیای هستند که شما انها را بیهوده تلف خواهید کد اگر کارتان بدون نتیجه باشد.اگر در این مورد میشد با خانواده و دوستان بحثی داشته باشید و بدانید علایق و نفرت های ان ها بیشتر متمایل به چ تولیداتی است بهتر از این بود که در اخر با مشتریان خویش به توافق نرسید.

ممکن است خانواده و دوستان پس از مدتی با مشاهده به کار شما را باور کنند و اینکه شما موفق خواهید شد یا نه هدف انها نباشد. شما برای شروع  و همچنین موفقیت در طول این کار نیاز به یک راهنما دارید.و یک شریک میتواند شما را در طول این مسیر کمک و راهنمایی کند.برای این که گروهی از شرکا را با خود به همراه داشته باشید به شما پیشنهاد میکنم که به یک لینک گروهی و یا شبکه در فیس بوک بیوندید و از نقطه نظرات انها بهره مند شوید. این تنها مکانی است که متوانی نظرات خود را بدون اینکه با نظرات ناامید کننده رو به رو شوی بیان کنی و راهکارها را نیز بشنوی.

هم اکنون ایا متوجه شدید که چرا به شما گفتم نباید نقطه نظراتتان را با خانواده و دوستان در میان بگذارید؟

این ها بهترین و اسانترین راهکارها هستند ولی متاسفانه مردم کارهای اسان را هیچ گاه انجام نمی دهند و از انهاگریزانند.

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده محمد هلاکوئی
Load More In ایده های تجاری

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

بلک بری از DTEK50، ایمن ترین گوشی اندروید جهان، رونمایی می کند

بلک بری از DTEK50، ایمن ترین گوشی اندروید جهان، رونمایی می کندReviewed by دقیقه on Aug 6Ra…