صفحه نخست کسب و کار ایده های تجاری ایده خلاقانه برای جلب توجه مشتریانتان در تجارت

ایده خلاقانه برای جلب توجه مشتریانتان در تجارت

Idea_Cellular_Logo.svg.png
ایده خلاقانه برای جلب توجه مشتریانتان در تجارتReviewed by محمد هلاکوئی on May 31Rating:

متفاوت از بقیه اقدام کنید یکی از بزرگترین اشتباهاتی که ممکن است هنگام ارتقاء بیزینستان مرتکب شوید این است که از دیگران کپی برداری کنید. شما می بینید که آنها چطور عمل کرده و موفق می شوند سپس شما هم همان کار را انجام می دهید. با این کار مصرف کننده به سمت شما جذب نمی شود، زیرا شما از یک بیزینس موفق تقلید کرده اید. آنها تنها جذب بیزینس موفق می شوند. کاری که شما باید انجام دهید این است که متفاوت از بقیه رفتار کنید. ولی چطور باید این کار را انجام دهید؟ این امر کاملا بستگی به نوع بیزینس شما دارد. برای مثال بیایید فرض کنیم که شما صاحب یک گلفروشی هستید. هر گلفروشی روز ولنتاین قیمت هایش را بالا می برد، اما شما می توانید در این روز قیمت ها را پایین بیاورید. این کار نه تنها باعث می شود که توجه همه به شما جلب شود و سیل عظیمی از مشتریان روانه گلفروشی شما شوند، بلکه این تصور را در عموم به وجود می آورد که شما واقعا به سنت (ولنتاین) اهمیت می دهید. با این کار شما گلفروشی محبوب مردم طی مابقی سال می شوید.

۲- یک چالش به راه بیاندازید

اگر برنامه های تلویزیونی مانند Man Vs. Food یا Bizarre Foods را دیده باشید حتما چالش های خوراکی را می شناسید. این چالش ها می توانند  راه خیلی خوبی برای استفاده در بیزینس های مربوط به غذا باشند و بسته به قوانینی که ایجاد می کنید می توانید پول زیادی بدست آورید. برای مثال می توانید پیشنهاد دهید که اگر کسی همه غذایش را بخورد نیازی نیست پول غذایش را پرداخت کند. اما حجم غذا زیاد است و تنها ۱ نفر از ۱۰۰ نفر می تواند این کار را انجام دهد و بقیه بابت حجم زیاد غذا پول پرداخت می کنند. آنها می دانند که صف افرادی که می خواهند این چالش را انجام دهند شلوغ است، اما در صف قرار می گیرند زیرا چیزی برای ثابت کردن دارند. اگر آنها برنده شوند معروف می شوند و یک تی شرت هم جایزه می گیرند. به یاد داشته باشید که تنها تعداد اندکی موفق به انجام این کار می شوند، اما کسانی که موفق می شوند همه جا درباره شما صحبت می کنند و برای رستوران شما تبلیغ خواهند کرد. دانش جویان معمولا اولین کسانی هستند که در این چالش شرکت می کنند. اما اگر شما رستوران یا کافی شاپ نداشته باشید اوضاع به چه صورت خواهد بود؟ مشکلی نیست. فقط کافی است تا چالشی مطابق با بیزینس خود به راه بیاندازید. شما چالش را انتخاب می کنید و سیل عظیمی از مشتریان به سوی شما جذب می شوند.

۳- اقدامی غیر قابل باور انجام دهید

شاید برنامه Nathan For You را دیده باشید. این برنامه یک تقلید کمدی براساس برنامه هایی است که به بیزینس های  پرتنش کمک می کنند. معمولا توصیه های Nathan شدید و راجع به منشا کمدی است. اما گهگاهی او در برنامه اش یک برنده دارد. ولی شما از چه ایده های جسورانه ای برای ایجاد انگیزه می توانید استفاده کنید؟ یک رستوران کار خلاقانه ای انجام داده است. این رستوران در واقع با ارائه برگرهای چهارتایی افرادی که در خوردن سختگیر هستند و هر چیزی را نمی خوردند، مورد سرزنش قرار داده است، چراکه از افرادی که وزنشان بالای ۳۵۰ پوند است مبلغی دریافت نمی کند و غذا را رایگان در اختیار آنها می گذارد.

یک برند سیگار نام خود را “مرگ” گذاشت و توانست فروش خوبی کسب کند. ممکن است عجیب به نظر بیاید، اما می توانید به هر چیز معمولی و ساده فکر کنید و آن را به نحوی متفاوت ارائه کنید. ممکن است با این کار یک شبه به محبوبیت برسید.

 

۴- ویدئوهای توصیه ای بسازید

مهم نیست بیزینس شما چیست؛ هر چه که باشد شما در آن خبره هستید. پس چرا نباید از طریق کانال هایی مانند یوتیوب و VIMEO تجربیات خود را به رایگان به اشتراک بگذارید. نیازی نیست که همه رازهای موفقیت خود را در اختیار عموم قرار دهید، چرا که این کار ریسک و افراطی است. اما می توانید محتویات موضوعی که به خوبی با بیزینس شما مطابقت دارد و نقش شما را به عنوان یک متخصص به خوبی نشان می دهد، بسازید. با استفاده از وسایل الکترونیکی می توانید ویدئوهای “چگونه …” بسازید که به مردم نشان می دهد چطور می توانند کارهای کوچکتر و راحتتری را اطراف خانه شان انجام دهند. اگر حسابدار هستید می توانید روش هایی برای آماده سازی مالیاتی و سرمایه گذاری ارائه کنید. محتویات حقیقی و درست ارائه کنید و آنها را در جامعه ببینید. هنگامی که برای این کار (ساخت ویدئو) یک متخصص به کار می گیرید فراموش نکنید که شما شخص حائز اهمیت هستید و ویدئوها می توانند در مکان های خاصی، هدف جغرافیایی مردم باشند.

۵- اجازه دهید مردم هرچقدر که می خواهند پرداخت کنند

همه چیز بستگی به نوع بیزینسی که شما اداره می کنید دارد و این روش بویژه برای بیزینس هایی مانند رستوران داری، سالن های مو و زیبایی، ماساژ درمانی و حرفه های خدماتی مشابه مناسب است. بهترین پیشنهاد به مردم این است که بگوییم هر چقدر که می خواهی یا هر چقدر که می توانی پرداخت کن. نگاهی به بیزینس SAME Cafe بیاندازید. این شرکت بسیار پررونق است و در منوی خود قیمت های فیکس و مشخص ندارد. شما به همان اندازه ای که فکر می کنید قهوه می ارزد پول پرداخت می کنید. ممکن است در ابتدا فکر کنید که مردم بسیار فقیر زیادی وجود دارد، اما واقعا اینطور نیست. مشتریان نمی خواهند حریص یا خسیس به نطر بیایند و اغلب بیشتر از قیمت واقعی قهوه پول پرداخت می کنند. البته قطعا افرادی هم کمتر از آنچه که باید پرداخت کنند پرداخت می کنند، اما هزینه قهوه آنها توسط افرادی که بیشتر پرداخت می کنند جبران می شود. آیا شما هم می توانید در بیزینستان چنین کاری انجام دهید؟ اگر می خواهید یک لیست “قیمت های پیشنهادی” تهیه کنید، می توانید این کار را در آغاز انجام دهید اما به اصول کار یعنی “هرچقدر که می خواهی یا هرچقدر که می توانی پرداخت کن” پایبند باشید.

۶- رکوردشکن باشید (یا سعی کنید که اینگونه عمل کنید)

مردم دوست دارند ببینند که دیگران رکوردها را می شکنند. آنها حتی این موضوع را زمانی بیشتر دوست دارند که خود نیز به نوعی درگیر آن بیزینس باشند. شما می توانید رکوردهای جدیدی ثبت کنید و بیزینس و مشتریان بالقوه خود را نیز در آن سهیم کنید. اگر رکورد خود را ارتقاء دهید و اقدامتان به ایستگاه های خبری محلی برسد، مخاطبان زیادی به دست خواهید آورد. پس چه نوع رکوردشکنی باید انجام دهید؟ به یاد داشته باشید که رکورد مرتبط با بیزینستان و مفرح باشد. اگر بیزینستان در ارتباط با غذا است، صدها رکورد دراین باره در کتاب گینس به ثبت رسیده است. در واقع هر نوع رکوردی که فکرش را بکنید در این کتاب وجود دارد که بعضی از آنها قطعا قابل اعمال در بیزینس شما هستند.

 

۷- یک اقدام خیریه انجام دهید

این اقدام یک اقدام برد برد است. اقدام خیریه شما عمومیت زیاد و بودجه ای بیش از نیاز شما فراهم می کند و باعث محبوبیت شما بین مشتریان می شوند. اقدام خیریه یا اهدایی شما نیازی نیست که در ارتباط با بیزینستان باشد. S.t.Baldrick  از مردم خواست تا برای همدردی با بیماران سرطانی موی سر خود را بتراشند. این کار می تواند یک اقدام حامیانه یا اهدای تولیدات و خدمات باشد. شاید حتی بخواهید در ساخت خانه برای خانواده های کم درآمد سهیم باشید.

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده محمد هلاکوئی
Load More In ایده های تجاری

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

بلک بری از DTEK50، ایمن ترین گوشی اندروید جهان، رونمایی می کند

بلک بری از DTEK50، ایمن ترین گوشی اندروید جهان، رونمایی می کندReviewed by دقیقه on Aug 6Ra…