صفحه نخست دسته‌بندی نشده چگونه می توانید یک سازمان دهنده حرفه ای موفق باشید؟

چگونه می توانید یک سازمان دهنده حرفه ای موفق باشید؟

GetOrganizedAug2013
چگونه می توانید یک سازمان دهنده حرفه ای موفق باشید؟Reviewed by سارا حق شناس on Nov 18Rating:

اگر یک سازمان دهنده حرفه ای هستید، در واقع عاشق کار کردن با مردم و دارای روحیه کارآفرینی نیز می باشید، از این رو فعالیت در زمینه سازمان دهی حرفه ای برای شما بسیار مناسب و مفید خواهد بود. سازمان دهندگان حرفه ای به مشتریان خود کمک می کنند سیستم های شخصی جدیدی را ایجاد کنند و از طریق این گونه سیستم ها دستورات خود را به قسمت های مختلف دفتر کار ابلاغ می کنند. مشتریان همچنین می توانند از طریق این سیستم نامه های اداری و فایل های الکترونیک، برنامه ریزی ها و اهداف اجرایی خود را سازماندهی و مدیریت و یا به کارکنان ابلاغ کنند. در اینجا درباره این مطلب که چگونه می توان تبدیل به یک سازمان دهنده حرفه ای شد مطالعه خواهید کرد و مهارت ها و آموزش های لازم را نیز در این زمینه دریافت کنید و در این رشته که به سرعت در حال رشد و ترقی است به موفقیت دست یابید.

روش اول: کسب آمادگی لازم به منظور تبدیل شدن به یک سازمان دهنده حرفه ای

همواره سعی کنید مشکلات موجود بر سر راه را حل کنید. مشتریان سازمان دهندگان حرفه ای را استخدام می کنند به این منظور که مشکلات سازمانی را به عنوان شخص سومی که از بیرون گود به مسائل نگاه می کند، حل کنند. برخی از پروژه ها مانند ایجاد تغییرات و بازسازی یک دفتر کار و یا مدیریت مراحل اسباب کشی یک خانواده به خانه ای جدید  یک تاریخ پایان قطعی دارند. در حالی که پروژه ها دیگری مانند اجرای سیستم بایگانی جدید برای شرکت نیازمند توجه و رسیدگی مداوم است. هنگامی که برای تبدیل شدن به یک سازمان دهنده حرفه ای آماده می شوید، در این باره فکر کنید که در سازمان دهی چه نوع اموری مهارت بیشتری خواهید داشت و موارد زیر را به عنوان خدمات احتمالی مورد بررسی قرار دهید:

سازمان دهی فضایی (مکانی): برخی از سازمان دهندگان حرفه ای در این زمینه  که خانه مشتریان خود را تبدیل به مکانی کنند که برای سکونت و زندگی راحت تر باشد، مهارت دارند. آنها می توانند با نگاه به یک اتاق بهترین استفاده ممکن را از فضایی که در دسترس دارند، داشته باشند و به گونه ای عمل کنند که آن اتاق بزرگتر و مفید تر به نظر برسد و کارآیی بیشتر و بهتری داشته باشد.

سازمان دهی سیستم ها: سازمان دهندگان حرفه ای اغلب به مشتریان کمک می کنند تا سیستم جدیدی را به منظور سازمان دهی و مدیریت امور مالی و امور بایگانی داشته باشند. در یک فضای مربوط به کسب و کار هدف سازمان دهنده این است که به مشتری کمک کند تا بهره وری و کارآیی و همچنین میزان سود شرکت را ارتقاء دهد و این کار را از طریق سازمان دهی و مدیریت بهتر انجام می دهد.

مدیریت نحوه برنامه ریزی و سازماندهی اهداف: سازمان دهندگان حرفه ای می توانند افق دید گسترده تری را در پیش رو داشته باشند، و چشم انداز وسیع تری را در نظر بگیرند، در حالی که مشتریان چنین توانایی ندارند. سازمان دهندگان حرفه ای روش های جدیدی را به مشتریان می آموزند تا از طریق آنها بتوانند برنامه ریزی بهتری برای زندگی خود داشته باشند و به اهدافی که در سر دارند دست پیدا کنند، حال این اهداف هرچه که می خواهند باشند.

کار کردن با مردم را دوست داشته باشید. سازمان دهندگان حرفه ای افراد فوق العاده دقیق و منظمی هستند، اما مهم ترین مطلب درباره حرفه آنها این است که عاشق کار کردن با مردم هستند. مشتریان هنگامی که احتیاج به کمک داشته باشند، دست به دامان سازمان دهندگان حرفه ای می شوند. توانایی گوش دادن به نگرانی ها و دغدغه های مشتریان و این مطلب که بتوانند به آنها در حل مشکلات کمک کنند، بسیار ضروری است. بخشی از رضایت سازمان دهندگان حرفه ای از شغل خود به این دلیل است که متوجه شده اند که کاری که برای مشتری انجام داده اند، باعث ارتقاء نحوه زندگی آنها و حل مشکلاتشان شده است.

آموزش و راهنمایی بخش مهمی از حرفه ی یک سازمان دهنده حرفه ای را تشکیل می دهد. ممکن است سازمان دهندگان حرفه ای تغییراتی را در خانه شخصی یکی از مشتریان  ایجاد کنند، اما همچنین باید به مشتریان در این زمینه که چگونه می توانند نظم و ترتیب جدید را حفظ کنند نیز آموزش بدهند.

سعی کنید با مشتریان برخورد محترمانه ای داشته باشید، و به گونه ای عمل کنید که آنها احساس کنند شما متوجه نگرانی ها و دغدغه های آنها شده اید و از این طریق می توانید مشتریان جدیدی را نیز به سمت خود جلب کنید. این مطلب که فردی با شخصیت باشید و تأثیر مثبت و بادوامی بر روی مشتریان داشته باشید در واقع بخش مهمی از ویژگی های یک سازمان دهنده حرفه ای را تشکیل خواهد داد.

سعی کنید همانند یک کارآفرین فکر کنید. برخی سازمان دهندگان حرفه ای برای شرکت هایی کار می کنند که در زمینه سازماندهی حرفه ای فعالیت دارند، اما اکثر آنها به صورت مستقل کار می کنند و از طریق شبکه ارتباطی گسترده ای که در اطراف خود دارند کسب و کار خود را گسترش می دهند. آنها اغلب در یکی از رشته های خاص سازمان دهی تخصص پیدا می کنند. همانند سایر صاحبان کسب و کارهای کوچک، این گونه افراد فعالیت های مربوط به بازاریابی را به تنهایی انجام می دهند و با حضور یافتن در کنفرانس ها و دوره های آموزشی در رشته تخصصی خود مهارت بیشتری را کسب می کنند.

روش دوم: کسب مهارت و شرکت در دوره های آموزشی

به انجمن های تخصصی سازمان دهندگان حرفه ای ملحق شوید. به یک انجمن حرفه ای مانند انجمن ملی سازمان دهندگان حرفه ای و یا موسسه مبارزه با بهم ریختگی سازمانی ملحق شوید و از این طریق می توانید مطالب زیادی درباره حرفه ای که در آن مشغول به کار هستید یاد بگیرید و وقت گرانبهای خود را به فرآیند مهم ملاقات با افراد جدید و ایجاد شبکه ارتباطی گسترده اختصاص دهید. همچنین با ملحق شدن به چنین انجمن هایی می توانید به دانش و آگاهی هزاران سازمان دهنده حرفه ای دیگر دسترسی پیدا کنید و از آن استفاده کنید.

پرسش هایی که به ذهن تان می رسد را مطرح کنید. در گردهمایی ها و کنفرانس ها شرکت کنید و تا جایی که امکان دارد در انجمن به فعالیت بپردازید. از این طریق می توانید اعتبار لازم را به دست آورید و در کسب و کار خود به موفقیت دست یابید.

هنگامی که با سایر سازمان دهندگان حرفه ای آشنا شدید، می توانید با آنها در برخی از پروژه ها همکاری داشته باشید. از این طریق می توانید توانایی های خود را ثابت کنید و درباره سازمان دهی حرفه ای مطالب بیشتری بیاموزید.

سعی کنید در دوره های آموزشی لازم شرکت کنید و به نوعی در این زمینه از دانش و آگاهی لازم برخوردار شوید. برخی از انجمن هایی که در زمینه سازمان دهی حرفه ای فعالیت می کنند دوره های آموزشی را از مقطع مبتدی تا مقطع پیشرفته برای متقاضیان برگزار می کنند. با شرکت در این گونه دوره های آموزشی می توانید مهارت های لازم را به منظور آغاز کسب و کار به دست آورید.

برخی از سازمان ها دوره های آموزشی را به صورت از راه دور و یا سمینارهای اینترنتی  آن لاین برگزار می کنند. این گونه دوره های و سمینارهای آنلاین نسبت به دوره های آموزشی حضوری هزینه کمتری دارند.

به یاد داشته باشید که دوره های آموزشی که توسط انجمن های سازمان دهنده حرفه ای برگزار می شوند، ضرورتاً گواهی نامه و یا مدرک خاصی را به متقاضیان ارائه نمی دهند. این گونه کلاس ها صرفاً به منظور افزایش دانش و آگاهی و اعتماد به نفس متقاضیان تشکیل می شوند.

حتماً شرکت در یک برنامه آموزشی را مد نظر قرار دهید. برخی شرکت ها برنامه های آموزشی گوناگونی ارائه می دهند و در انتهای دوره به شرکت کنند گان گواهینامه هایی  ارائه می دهند که توسط شرکت صادر شده اند. برخی از این گونه شرکت ها در زمینه سازمان دهی امور شخصی و برخی دیگر در زمینه سازمان دهی امور سازمانی تخصص و مهارت دارند.

قبل از ثبت نام در برنامه آموزشی مورد نظر خود حتماً تحقیقات لازم را انجام بدهید. این گونه برنامه های آموزشی گران قیمت و پرهزینه هستند، و شرکت در آنها ضرورتاً منجر به جذب مشتریان بیشتر و یا برخورداری از یک شغل بهتر نمی شود. این مطلب بسیار مهم است که دوره ای که در آن شرکت می کنید در میان سایر سازمان دهندگان حرفه ای از شهرت خوبی برخوردار باشد.

روش سوم: دست یابی به موفقیت به عنوان یک سازمان دهنده حرفه ای

شروع سازمان دهی – هنگامی که در چند دوره آموزشی شرکت کردید و اعتماد به نفس خود را در این زمینه افزایش دادید، برای مشتریان احتمالی تبدیل به یک سازمان دهنده تأثیرگذار خواهید شد و سپس می توانید فعالیت حرفه ای خود را آغاز کنید. با مشتریان ارتباط برقرار کنید و به گونه ای عمل کنید که آنها بدانند برای ارائه خدمات به دوستان شان نیز از آمادگی لازم برخوردار هستید. به یاد داشته باشید که ایجاد روابط مثبت کلید دست یابی به یک کسب و کار موفق در زمینه سازمان دهی حرفه ای خواهد بود.

به منظور جذب مشتری بیشتر به بازاریابی بپردازید. هنگامی که چند پروژه گوناگون را با موفقیت به اتمام رساندید، زمان آن فرا رسیده است که درباره کسب و کار جدید خود تبلیغ کنید.

یک وب سایت طراحی کنید. امروزه یکی از بهترین روش ها به منظور جذب مشتری بیشتر طراحی و راه اندازی وب سایت است. فعالیت خود را با یک وب سایت کوچک آغاز کنید و در آن از تصاویر حرفه ای و نمونه کارهایی که تاکنون انجام داده اید، استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که در وب سایت اطلاعات تماس خود را در مکانی قرار دهید که بازدیدکنندگان بتوانند به راحتی به آن دست پیدا کنند.

از رسانه اجتماعی استفاده کنید. برای کسب و کار خود یک صفحه فیس بوک و یا یک حساب توییتر ایجاد کنید. تصاویری از کنفرانس هایی که در آنها شرکت کرده اید و یا افکاری که درباره استراتژی های جدید سازمان دهی حرفه ای دارید را از طریق فیس بوک و توییتر در اختیار مخاطبان قرار دهید به این منظور که نشان دهید در زمینه حرفه ای خود به شدت فرد فعالی هستید.

کارت ویزیت چاپ کنید. و آن را با خود به کنفرانس ها و دوره های آموزشی ببرید و حتی اگر کارت های ویزیت خود را در حین مکالمات کاری به طرف مقابل تحویل دهید، مشکلی ایجاد نمی شود.

سعی کنید به طرز تصدیق شده ای فعالیت کنید. بعد از اینکه چند سال در زمینه این حرفه فعالیت کردید و تصمیم گرفتید فعالیت خود را به صورت کاملاً حرفه ای دنبال کنید، از هیئت سازمان دهندگان حرفه ای  Board of Certified Professional Organizers گواهی نامه ها و مدارک لازم را دریافت کنید. این مدارک به عنوان مدارک استاندارد در صنعت سازمان دهی حرفه ای شناخته می شوند. برخورداری از این گواهی نامه ضرورتاً منجر به فعالیت موفقیت آمیز در زمینه سازمان دهی حرفه ای نمی شود، اما اعتبار بیشتری به کسب و کار شما می بخشد. به منظور دریافت این تصدیق باید از ویژگی های زیر برخوردار باشید:

حداقل دارای مدرک تحصیلی دیپلم و یا مدرکی معادل دیپلم باشید.

۱۵۰۰ ساعت فعالیت مفید و حرفه ای ثبت شده به عنوان یک سازمان دهنده حرفه ای داشته باشید، که می توان ۲۵۰ ساعت از آن را به دوره های آموزشی اختصاص داد.

وفاداری خود را به منشور اخلاق هیئت سازمان دهندگان حرفه ای  اعلام کنید.

آزمون هیئت سازمان دهندگان حرفه ای را بگذرانید و گواهی نامه مربوط به آن را دریافت کنید.  

 

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده سارا حق شناس
Load More In دسته‌بندی نشده

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

بازدهی و نتیجه ی خوب در یک جلسه کاری

بازدهی و نتیجه ی خوب در یک جلسه کاریReviewed by سارا حق شناس on Dec 28Rating: امروزه در مر…