صفحه نخست کسب و کار رشد شغلی رابطه افراد درونگرا و کسب و کار موفق

رابطه افراد درونگرا و کسب و کار موفق

shutterstock_7326823
رابطه افراد درونگرا و کسب و کار موفقReviewed by سارا حق شناس on Nov 15Rating:

آیا ایده انجام یک مذاکره کوچک باعث می شود از خود مقاومت نشان بدهید؟ آیا از برقراری تماس های کاری می ترسید؟ بسیاری از افراد درونگرا – و البته نه همه آنها – تصور می کنند فروش ایده های کاری که در ذهن دارند، بسیار ترسناک و اضطراب آور است، از دید این گونه افراد برقراری تماس های کاری با سایرین می تواند فوق العاده رعب آور باشد، در عوض اینکه این گونه تماس های کاری را فرصت های شغلی بی نظیری در نظر بگیرند.

البته این بدین معنا نیست که افراد درونگرا نمی توانند در کسب و کار موفق باشند، در واقع بسیاری از مدیر عاملان موفق از میان افراد درونگرا برخاسته اند. کلید دست یابی به موفقیت همواره این نیست که برونگرا ترین و باهوش ترین فرد ممکن باشید. در واقع بسیاری از افراد برونگرا تصور می کنند در صورتی که در سخنان خود از لاف و گزاف  استفاده کنند، می توانند به اهدافی که در سر دارند، دست پیدا کنند اما با این کار به نوعی مشتریان و مراجعه کنندگان را می ترسانند و آنها را فراری می دهند.

در صورتی که فردی درونگرا هستید، با ماهیت و طبیعت خود مبارزه نکنید. این که به طور مرتب خود را مجبور کنید با اطرافیان گرم بگیرید، به گپ زدن با آنها بپردازید، و تماس خود را با آنها حفظ کنید، باعث می شود ناخواسته به خود آسیب برسانید. انجام دائم و پشت سر هم اموری که نسبت به آنها احساس تنفر دارید، باعث ایجاد خستگی مفرط در شما می گردد. تمامی استرس و اضطرابی که تجربه می کنید، باعث می شود چند سال از عمر خود را از دست بدهید. سعی نکنید تبدیل به فردی شوید که در واقع نیستید. در عوض الگویی را برای کسب و کار خود طراحی کنید که با شخصیت تان هم خوانی و هماهنگی بیشتری داشته باشد. یاد بگیرید که با شخصیت واقعی خود احساس راحتی کنید. و از همه مهم تر اینکه این مطلب را باور کنید که شما نیز به اندازه هر فرد دیگری می توانید در کسب و کار عملکرد موفقیت آمیزی داشته باشید. برای یک فرد درونگرا باور این مطلب که می تواند فردی موفق باشد، بسیار مهم و حیاتی است، زیرا قصد ندارد فردی دروغگو و ظاهر ساز به نظر برسد. از این رو در صورتی که به این باور برسید که می توانید فردی موفق باشید، در واقع در مسیر موفقیت قرار گرفته اید.

 هر فردی ماهیت شخصیتی خود را حفظ می کند و نوع و شدت حالت های درونگرایی در افراد مختلف، متفاوت است، اما افراد درونگرا اغلب دارای ویژگی های مشترکی هستند از جمله این که قبل از حرف زدن و عمل کردن، فکر می کنند، هنگامی که به صحبت های طرف مقابل گوش می دهند، ارتباط چشمی مناسبی با آن فرد برقرار می کنند، در حین صحبت بسیار آرام و خونسرد هستند و به نظر می رسد در انتخاب کلمات دقت و توجه زیادی به خرج می دهند. به منظور سرحال شدن به تنهایی و انزوا نیاز دارند زیرا فعالیت های اجتماعی بیش از حد انرژی آنها را به شدت تحلیل می برد. در موقعیت هایی که در آن فقط با یک نفر در تماس هستند، نسبت به زمانی که در موقعیت ها و برخوردهای گروهی قرار می گیرند، احساس قدرت و توانایی بیشتری دارند. و البته به جای اینکه با هر کس که از راه می رسد روابط دوستانه برقرار کنند، ترجیح می دهند چند نفر از دوستان محدود اما قابل اعتماد را در اطراف خود داشته باشند و رابطه خود را با آنها حفظ می کنند.

بر روی نقاط قوت خود تمرکز کنید. گاهی این گونه گفته می شود که درونگرایی برای اداره کسب و کار و ایجاد روابط کاری ویژگی مناسبی نیست. برخی می گویند فعالیت های آرام و کند در فروش محصولات و عدم تمایل به برقراری ارتباط بیش از حد با طرف مقابل در امضاء قراردادهای کاری و متقاعد ساختن مشتریان مفید به نظر نمی رسد. این طرز فکر صحیح نیست و آن بخش از ویژگی های مثبت موجود در افراد درونگرا را که باعث می شود روابط کاری بسیار متفاوتی را تجربه کنند، نادیده می گیرد. برای مثال این موضوع که افراد درونگرا در برقراری رابطه فرد به فرد بسیار قوی عمل می کنند، مزیت قابل توجهی است و باعث می شود فرد درونگرا بتواند به راحتی طرف مقابل را متقاعد سازد و به گونه ای عمل کند که مشتری احساس کند فردی متفاوت و خاص است و تمام تمرکز فروشنده را به خود اختصاص داده است. از این رو بسیار اهمیت دارد که نقاط قوت خود را بشناسید و این نقاط قوت را در تاکتیک هایی که برای اداره کسب و کار در نظر گرفته اید، به کار ببرید. در اینجا امتیازاتی که نوع شخصیت شما در اداره کسب و کار و ایجاد روابط کاری از آنها برخوردار است را توضیح خواهیم داد:

شما فردی آرام و خونسرد هستید در عوض اینکه به منظور دست یابی به اهداف خود همانند یک مبلغ مذهبی به نظر برسید که سعی دارد به هر قیمتی طرف مقابل را متقاعد سازید. فعالیت های پر هیجان و بیش از حد پر انرژی به منظور فروش محصولات مربوط به گذشته است زیرا مشتریان نسبت به گذشته باهوش تر و زیرک تر شده اند و از اعتماد متقابل و روابط مشترکی که در اثر این اعتماد تشکیل می دهند انتظارات بیشتری دارند.

احتمالاً توقع ندارید به محض اینکه شروع به صحبت درباره معامله کردید، آن معامله صورت بگیرد، بلکه باید به مشتریان یا طرف های قرارداد به اندازه کافی وقت بدهید به این منظور که درباره آنچه که می خواهند فکر کنند. این مطلب ممکن است باعث شگفتی شما بشود، اما اعمال فشار کمتر به مشتریان باعث می شود با درخواست شما موافقت کنند، در عوض اینکه از انجام معامله سر باز بزنند دقیقاً به این دلیل که در این صورت به آنها به اندازه کافی فرصت و فضا داده اید.

احتمالاً در ایجاد اعتماد متقابل، دست یابی به توافق دو جانبه و ایجاد احترام متقابل عملکرد فوق العاده ای دارید، زیرا در گوش دادن به صحبت های طرف مقابل  مهارت زیادی دارید و قصد دارید اطمینان حاصل کنید که طرف مقابل تان کاملاً در هماهنگی با شما عمل می کند و این احترام و اعتماد متقابل را به شما باز می گرداند.

شما از جمله افرادی هستید که نیازی ندارد احساس کند که همیشه حق با او است و یا اینکه بخواهید همیشه حرف خود را به کرسی بنشانید و افکار خود را به طرف مقابل  تحمیل کنید. این بدین دلیل است که شما برای طرف مقابل  احترام قائل هستید و به اینکه او برای فکر کردن به زمان نیاز دارد نیز احترام می گذارید. در واقع شما به دلیل شخصیت درونگرایی که از آن برخوردار هستید می توانید زبان بدن طرف مقابل را بخوانید و راه و روش خود را با توجه به حرکات بدن و حرکات مردمک های چشم طرف مقابل تنظیم کنید.

 به پرسش هایی که از شما پرسیده می شود، احترام می گذارید. در حالی که افراد برونگرا در توضیح مسائل و تأکید بر روی فواید و مزایای معامله عملکرد فوق العاده ای دارند، می توانند به گونه ای عمل کنند که معامله با موفقیت به پایان برسد و تصویر غلطی از یک معامله صحیح را به دست می دهند و شرایط هیجان انگیزی را ایجاد می کنند به گونه ای که همه چیز بر وفق مراد به نظر می رسد. این احتمال که  فرد درونگرا به صحبت های طرف مقابل با دقت بیشتری گوش دهد، خیلی بیشتر است. فرد درونگرا همچنین نگرانی ها و مشکلات فرد مقابل را مورد بررسی قرار می دهد و با دقت به پرسش هایی که از سوی مشتری مطرح می شوند، پاسخ می دهد و سعی در حل مشکلات دارد در عوض اینکه با رفتارهای پیش پا افتاده صورت مسئله را پاک کند.

شما بیشتر از افراد برونگرا می توانید با مشتریان درونگرا ارتباط برقرار کنید. این بدین معنا است که با دقت بیشتری به صحبت های طرف مقابل گوش می دهید، به نگرانی ها و مشکلات آنها احترام می گذارید، به او اعتماد می کنید و برای فکر و تصمیم گیری به او فرصت می دهید. این احتمال که یک مشتری درونگرا باز هم به شما مراجعه کند، حتی اگر این مراجعه چند ماه باشد، بسیار زیاد است. زیرا آنها این مطلب را به خاطر می سپارند که شما به احساسات، نگرانی ها و علائق آنها توجه نشان داده اید و سعی نکرده اید صورت مسئله را پاک کنید.

سعی کنید مناسب ترین معامله و کسب و کار ممکن را بیابید. پریدن از یک کسب و کار به سمت کسب و کاری دیگر و شروع همه چیز از صفر، آیا این مطلب برای شما آشنا به نظر نمی رسد؟ مردم معمولاً در این تله گرفتار می شوند زیرا به خاطر دریافت سود احتمالی هیجان زده می شوند اما نمی توانند کاری را که در حال انجام آن هستند را با موفقیت به پایان برسانند. هنگامی که در حال ارزیابی کسب و کارهای احتمالی هستید، باید از خود بپرسید: “آیا من واقعاً می توانم از عهده انجام این کار برآیم؟” به عبارت دیگر کسب و کاری را انتخاب کنید که به آن ایمان دارید. صرف نظر از اینکه انگیزه تان برای ایمان به آن کسب و کار چه چیزی می تواند باشد، بر روی عقیده خود باقی بمانید، از این رو با عزم راسخ تری به انجام امور خود می پردازید. برای یک فرد درونگرا این اعتماد به نفس و ایمان  به توانایی های فردی به منظور دست یابی به موفقیت بسیار مهم و حیاتی است و نباید نادیده گرفته شود. این مطلب بدین معنا نیست که شما باید به تمامی ابعاد کسب و کار علاقه مند باشید، بلکه به این معنا است که دلیل واقعی برای ورود به کسب و کار ، انگیزه ای است که به منظور اداره کسب و کار و انجام معاملات دارید، انگیزه ای که برای تان اهمیت فوق العاده ای دارد.

در صورتی که فرصت های شغلی را دنبال کنید که به آنها علاقه دارید، در برقراری ارتباط با سایرین توانایی بیشتری به دست می آورید. یک فرد درونگرا به آنچه که به آن اعتقاد دارد عمل می کند و با خوشحالی درباره انگیزه های خود صحبت می کند. در واقع به سختی می توان در چنین موقعیتی یک فرد درونگرا را از صحبت درباره انگیزه هایی که در ذهن دارد، بازداشت. این اعتماد به نفس مضاعفی که به دست آورده اید به شما کمک می کند در برقراری ارتباطات اجتماعی عملکرد موفقیت آمیزی داشته باشید.

هرگز به تنهایی دست به کار نشوید. هیچ کس نمی تواند به تنهایی همه امور را اداره کند و همه فن حریف باشد. افراد مناسب و صحیحی را استخدام نمایید، بهترین افراد ممکن را انتخاب و استخدام کنید، به این منظور که جنبه هایی از کسب و کار را که نمی توانید به تنهایی انجام بدهید را برای شما انجام بدهند. درباره اینکه در انجام چه کاری خوب هستید و در انجام چه کاری توانایی لازم را ندارید، با خودتان صادق باشید. این گونه قضاوت باعث ضعف شما نمی شود، بلکه برعکس، باعث تقویت شما نیز می گردد زیرا با استخدام گروهی از افراد ماهر به منظور انجام اموری که به آنها علاقه ندارید و یا درباره آنها از آگاهی لازم برخوردار نیستید، قوی تر خواهید شد و به منظور تمرکز بر روی اموری که در انجام آنها مهارت دارید، وقت آزاد بیشتری در اختیار خواهید داشت. هیچ کس انتظار ندارد که یک نفر به تنهایی در انجام تمامی امور مانند حسابداری، امور حقوقی، فروش، بازاریابی، تبلیغات، طراحی، نویسندگی، سخنرانی، اداره کنفرانس ها و غیره مهارت داشته باشد.

احتمالاً به عنوان یک فرد درونگرا تمایل دارید تمامی امور را به تنهایی انجام دهید و درباره همه امور تا حد مرگ تحقیق کنید. کسب تجربه عملی بسیار زمان بر است و بهتر است به منظور یادگیری هر چه بهتر فرآیندها از سایرین کمک بگیرید و به عنوان یک مدیر تازه کار درک بهتری نسبت به شرایط به دست آورید.

سعی کنید در انتخاب اعضای تیم خود بین افراد برون گرا ، درون گرا و میانه رو تعادل برقرار کنید. در صورتی که در تیم  از افرادی استفاده کنید که طرز فکر بسیار مشابهی دارند، اعضای تیم تا ابد با یکدیگر موافق خواهند بود و اگر از افراد بسیار متفاوت در تیم استفاده کنید در تمام طول روز به مناقشه با یکدیگر می پردازند.

می توانید به منظور فروش محصولات از روش های مستقیم و یا تماس های تلفنی استفاده کنید. شما می توانید – و باید –  افرادی را به استخدام در آورید که کار فروش مستقیم را برای شما انجام بدهند. حتی اگر به منظور استخدام تمام وقت کارمند فروش بودجه کافی در اختیار نداشته باشبد، میتوانید از فروشندگانی استفاده کنید که حق کمیسیون می گیرند و درصدی از فروش را به آنها بدهید. در این صورت ضرورتی ندارد که برای آنها بودجه جداگانه در نظر بگیرید. با این حال سعی کنید خودتان با این گونه افراد مصاحبه کنید از این رو اطمینان حاصل می کنید که آن ها دقیقا همان افرادی هستند که شما می خواهید در تیم خود داشته باشید. دوم اینکه به مرحله ای بازگردید که در آن درباره نقاط قوت خود به تحقیق و بررسی پرداختید و مهارت های خود در زمینه فروش را نا دیده نگیرید زیرا این گونه مهارت ها در روابط فرد به فرد تفاوت قابل توجهی را در نحوه اداره معامله ایجاد می کنند.

سعی کنید واقع بین و عملگرا باشید در عوض اینکه به طرز فریبنده ای عالی و بی نقص به نظر برسید. واقع بینی و عمل گرایی به فرد درون گرا کمک می کند که قبل از هر گونه رویداد اجتماعی ، جلسات کاری و فروش و بازاریابی از آمادگی لازم برخوردار شود. در این زمینه از پیش آگاهانیدن می تواند بسیار مفید باشد از این رو فرد درون گرای واقع بین قبل از هرگونه رویداد اجتماعی اسامی افراد حاضر در آن رویداد را به خاطر می سپارد ، درباره عناوینی که احتمالا در رویداد درباره آن ها صحبت می شود آمادگی لازم را بدست می آورد و همچنین درباره محصولات و خدماتی که قصد معرفی و فروش آن ها را دارد نیز اطلاعات کسب می کند به گونه ای که بتواند جزئیات دقیق آن ها را برای مشتری توضیح بدهد. لزومی ندارد از آنچه که به انجام آن اعتقاد دارید منحرف شوید. اما واقع گرایی نیازمند این مطلب است که گاهی نسبت به آنچه که انجام می دهید به خود تردید راه بدهید. هر فردی یک شخصیت حرفه ای دارد و البته لزومی ندارد برای دست یابی به این شخصیت دست به تظاهر و دروغگویی بزند. در این صورت باید در زمان مناسب بهترین عملکرد را داشته باشید، به گونه ای عمل کنید که طرف مقابل احساس راحتی کند و فعالیت های درخشانی را در پیش برد معامله به مرحله اجرا در آورید. یک فرد درون گرای واقع بین حداقل فعالیت های زیر را انجام خواهد داد:

پس زمینه ، انگیزه و علایق مشتریان ، رقبا و همکاران خود را مورد تحقیق و بررسی قرار می دهد. چنین فردی هرگز دست از تلاش بر نمی دارد و در این صورت در ازای تلاش هایی که به کار می بندد ده برابر پاداش می گیرد.

فرد درونگرا قبل از هر گونه رویداد بزرگ، جلسات کاری و کنفرانس  به تحقیق و بررسی می پردازد و سعی می کند متوجه شود چه کسانی در آن رویداد خاص حاضر می شوند ، افراد حاضر در رویداد از چه شهر یا چه کشوری آمده اند و در خواست احتمالی آن ها چه چیزی می تواند باشد. هرگز بدون کسب اطلاعات لازم وارد این گونه جلسات و کنفرانس ها نشوید از این طریق می توانید از شخصیت درون گرای خود در مقابل پایمال شدن محافظت کنید.

همواره فکر به ایجاد شبکه گسترده ای از ارتباطات باعث ترس و لرز فرد درون گرا می شود. ایجاد چنین شبکه ارتباطی در واقع درباره ایجاد روابط صحیح و تماس دائم با آن ها می باشد، و شما می توانید خارج از شبکه با هر یک از این افراد ارتباط فرد به فرد بر قرار کنید و از طریق ایمیل با آن ها در تماس باشید. این مطلب به همان اندازه که به نظر می رسد ساده است. اما از اهمیت ویژه ای نیز برخوردار می باشد.

از مناقشه و بحث بیهوده اجتناب کنبد. احتمالا در گذشته وارد مناقشات زیادی شده اید اما آنچه که اهمیت دارد این است که چگونه خود را از چنین موقعیت هایی رها کرده اید. شما می توانید از مناقشه اجتناب کنید اما هم چنان با استفاده از چندین روش حرف خود را به کرسی بنشانید. به این منظور باید صبور باشید و به آنچه که دیگران می گویند گوش فرا دهید سپس صحبت کنید و سعی کنید از طریق آنچه که تا کنون شنیده اید به یک نتیجه کلی برسید. یکی دیگر از راه های اجتناب از مناقشه نادیده گرفتن آن است. به این صورت که در حین گوش دادن به صحبت های طرف مقابل خطرات موجود در سخنان او را تشخیص بدهید و به تغییرات ایجاد شده در لحن گفتار و حالت های او دقت کنید. در صورتی که در یک مناقشه گروهی گرفتار شدید سعی کنید به سرعت خود را از آن موقعیت خارج کنید.

موقعیت های چالش برانگیز را با استفاده از زیرکی و درایت و سیاست خود تبدیل به موقعیت های کنترل شده کنید در عوض اینکه آن موقعیت را تبدیل به مبارزه بین خوب و بد و بین صداقت و دروغگویی کنید. افراد درون گرا افرادی عادل و راستگو هستند تا حدی که گاهی به دلیل این خصوصیات به خود آسیب می رسانند. مطمئنا رک گویی بیش از حد و عدم برخورداری از سیاست لازم حسن شهرت شما را زیر سوال می برد. در صورتی که احساس کردید اصول اخلاقی تان به چالش کشیده می شوند و سایرین متوجه آنچه که می گویید نمی شوند سعی کنید با استفاده از اصول اخلاقی مد نظر خود بهترین عکس العمل ممکن را داشته باشید و کمی سیاست به خرج دهید.

برنامه ریزی زیرکانه ای داشته باشید. گاهی مجبور می شوید یک  شب یا یک روز کامل را در کنار افرادی بگذرانید، حتی در موقعیت های کاری نیز این اتفاق رخ می دهد. به عنوان یک فرد حرفه ای به گونه ای عمل کنید که مردم بدانند وقت شما ارزشمند است و برای رویداد های اجتماعی وقت اندکی دارید و امور مهم تر دیگری نیز برای انجام دادن دارید حتی اگر این امور مهم تر غذا دادن به گربه تان و یا روشن کردن آتش شومینه و خلوت کردن با خودتان باشد. اگر پای کنفرانس و رویدادهای مهمی در میان است سعی کنید در زمان استراحت از سالن بیرون بزنید و هوای تازه استنشاق کنید حتی اگر برای ۵ دقیقه باشد. در محل کار خود نیز مکانی را برای استراحت ۵ دقیقه ای در نظر بگیرید. اگر صاحب کسب و کار هستید گاهی در خارج از محل کار به اداره امور بپردازید و هنگامی که در سفر هستید نکات مهمی را که به ذهنتان می رسد را یادداشت نمایید.

هنگامی که در حال فعالیت در شبکه گسترده ارتباطی تان هستید اطینان حاصل کنید که کارت ویزیت خود را به تمام افراد موجود در شبکه داده اید و سپس با استفاده از ایمیل ارتباطات جدید را پیگیری نمایید .سعی کنید حتما این گونه پیگیری ها را انجام بدهید زیرا افراد کمی این کار را انجام می دهند و به همین دلیل مخاطبان شما را به خاطر می سپارند و با استفاده از ایمیل و فعالیت در شبکه های آنلاین می توانید روابط مناسبی با طرف مقابل برقرار کنید.

تا جایی که امکان دارد در شبکه های آنلاین به فعالیت بپردازید. اینترنت به افراد این امکان را می دهد که درست ترین روابط کاری را بیابند و آن ها را بکار ببندند. شما می توانید از طریق انجمن های بحث و تبادل نظر و وب سایت های شبکه های اجتماعی مانند توییتر و فیس بوک با اطرافیان خود رابطه برقرا کنید و یا از طریق ارسال ایمیل خودتان را به آن ها معرفی کنید. استفاده از ارتباطات الکترونیک آسان و مقرون به صرفه است . این گونه ارتباطات در جامعه امروز بسیار معمول و متداول است و دقیقا همان چیزی است که مردم از شما انتظار دارند.

از طریق اینترنت به بازاریابی بپردازید. حتی افرادی که از خرید و فروش متنفر هستند می توانند از طریق بازاریابی اینترنتی به موفقیت دست یابند. در واقع وبسایتی که طراحی کرده اید، کار فروش را برای شما انجام می دهد. از این رو لزومی ندارد که در این زمینه فعالیتی را انجام بدهید. سفارشات از طریق وب سایت و بدون دخالت شما ثبت می شوند و خدمات مشتری از طریق ایمیل به مشتریان ارائه می گردد. اینترنت در واقع رویای افراد درون گرا را به واقعیت تبدیل کرده است .

در صورتی که در زمینه طراحی، نویسندگی و الگو سازی مهارت دارید می توانید به تنهایی از عهده انجام بسیاری از کارها برآیید. با این حال مشکلی پیش نمی آید اگر در این زمینه از سایرین نیز کمک بگیرید و از این طریق اطمینان حاصل کنید که در مسیر صحیح قرار گرفته اید.

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده سارا حق شناس
Load More In رشد شغلی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

بازدهی و نتیجه ی خوب در یک جلسه کاری

بازدهی و نتیجه ی خوب در یک جلسه کاریReviewed by سارا حق شناس on Dec 28Rating: امروزه در مر…