صفحه نخست دسته‌بندی نشده ۳ روش طلائی برای داشتن یک تیم مدیریت مناسب

۳ روش طلائی برای داشتن یک تیم مدیریت مناسب

Business People In Meeting
3 روش طلائی برای داشتن یک تیم مدیریت مناسبReviewed by سارا حق شناس on Nov 10Rating:

چگونه می توانید یک تیم مدیریت مناسب داشته باشید؟

برخورداری از یک تیم مدیریت قوی و تأثیر گذار به منظور رشد و موفقیت هر شرکت بسیار ضروری است. به عنوان بنیان گذار یک کسب و کار کوچک و یا به عنوان فردی که به تازگی به سمت مدیریت یک شرکت تثبیت یافته منصوب شده است، متوجه می شوید که نمی توان همه امور را به تنهایی به مرحله اجرا درآورد و به یک گروه کارشناسی ماهر نیاز خواهید داشت که به شما در اداره شرکت کمک کنند. با بررسی این مطلب که به چه نوع مهارت ها و یا استعدادهایی نیاز خواهید داشت، یک تیم مدیریتی تشکیل دهید و مدیرانی را به کار بگیرید که با استفاده از اختیارات لازم بتوانند برای کسب و کار شما تصمیمات حیاتی و مهمی بگیرند.

روش اول: این مطلب را تشخیص دهید که در تیم مدیریت خود به چه نوع افرادی نیاز خواهید داشت؟

شرایط کنونی شرکت را در نظر بگیرید. از این طریق می توانید متوجه شوید که به چه نوع تیم مدیریتی نیاز خواهید داشت. برای مثال در صورتی که اخیراً کارمندان زیادی را استخدام کرده اید، در تیم مدیریت به یک مدیر منابع انسانی نیاز خواهید داشت.

یک چارت سازمانی تهیه کنید. از این طریق می توانید خلاء های موجود در تیم مدیریت را تشخیص بدهید.

به منظور گسترش هر چه بیشتر شرکت همواره جایی خالی را در چارت سازمانی در نظر بگیرید. در چارت سازمانی فضاهای خالی ای را در نظر بگیرید به این منظور که بتوانید تغییراتی که در آینده نزدیک رخ خواهد داد را وارد چارت کنید و این گونه تغییرات را مدیریت کنید.

به تشخیص نقاط ضعف شرکت بپردازید. در صورتی که در زمینه فروش به اندازه کافی مهارت ندارید، در تیم مدیریت به یک مدیر فروش قوی نیاز خواهید داشت. اگر در زمینه حسابداری ضعیف هستید، به یک مدیر حسابداری ماهر نیاز دارید.

همواره مدیرانی را استخدام کنید که در برخی موارد خاص نسبت به شما از مهارت بیشتری برخوردار باشند. باید بتوانید به خاطر شرکت، غرور و خود برتربینی را کنار بگذارید.

از یک تیم حرفه ای کمک بگیرید.

از شرکا، کارمندان با سابقه ای که برای مدت زمان طولانی با شرکت شما همکاری داشته اند، و یا همکارانی که در گذشته با آنها کار کرده اید، راهنمایی و کمک بگیرید. با مد نظر قرار دادن میزان وسیعی از نظریات که در زمینه های مختلف مطرح می شوند،  متوجه می شوید که در واقع به چه نوع افرادی در تیم مدیریت خود نیاز خواهید داشت.

گروهی از مشاوران زبده را تشکیل دهید. حتی اگر کسب و کار کوچکی داشته باشید، با استفاده از گروهی از مشاوران و اعتماد به آنها می توانید از توصیه های آنها بهره مند شوید.

روش دوم: چگونگی استخدام اعضای تیم مدیریت

سعی کنید تا جایی که امکان پذیر است، اعضای تیم مدیریتی را از میان کارکنان شرکت انتخاب کنید. در صورتی که چند نفر از کارمندان شرکت به خوبی نسبت به آنچه که در شرکت می گذرد آگاهی دارند، به بررسی این مطلب بپردازید که کدام یک از آنها از پتانسیل لازم برای مدیریت برخوردار هستند.

با کارمندانی که تصور می کنید می توانند بهترین اعضای تیم مدیریت را تشکیل دهند، صحبت کنید. درباره میزان علاقه مندی آنها و دیدگاهی که خودتان نسبت به سازمان دارید، با آنها به بحث و تبادل نظر بپردازید.

در جست و جوی مدیران با استعدادی باشید که در صنعت فعالیت می کنند و یا کارشناسانی  که در زمینه هایی مهارت دارند که شرکت در آن زمینه های به خصوص نقطه ضعف دارد.

به خاطر داشته باشید که می توانید افراد مورد نیاز را در زمینه شغلی که برای آنها در نظر گرفته اید، آموزش بدهید. برای مثال اگر مدیر یک شرکت ساختمانی هستید و به یک مدیر بازاریابی ماهر در تیم مدیریتی خود نیاز دارید تا به گسترش کسب و کار و افزایش میزان فروش کمک کند، ضرورتاً نباید فردی را به کار بگیرید که در زمینه ساخت و ساز مهارت داشته باشد. در صورتی که آن فرد در زمینه بازاریابی از مهارت های لازم برخوردار باشد، می توانید به او در زمینه ساخت و ساز آموزش های لازم را بدهید.

در رویدادهای حرفه ای که در زمینه کاری شما برگزار می شوند، به جست و جوی افرادی بپردازید که می توانند در تیم مدیریتی تان فعالیت کنند. و یا اینکه در اینترنت وارد پروفایل های افراد مورد نظر خود در لینکد این و یا سایر شبکه های اجتماعی حرفه ای شوید و به جست و جوی افراد مناسب بپردازید.

از افراد حرفه ای کمک بگیرید. اگر نسبت به پستی که  قصد دارید برای اشغال آن کارمند استخدام کنید، ایده خوبی در نظر گرفته اید، اما نمی دانید در چه مکانی به جست و جوی افراد مورد نظر خود بپردازید، از مهارت های افرادی که در زمینه استخدام متخصص هستند، استفاده کنید.

روش سوم: تیم مدیریتی خود را توسعه دهید.

با تیم مدیریتی به تشکیل جلسات متعددی بپردازید. هنگامی که تیم مدیریتی مورد نظر را تشکیل دادید، جلسات انفرادی و گروهی را با مدیران برگزار کنید و با آنها به بحث و تبادل نظر بپردازید.

انتظارات خود را برای اعضای تیم مدیریت توضیح بدهید. اعضای تیم مدیریت باید به طور کامل متوجه وظایف و مسئولیت های خود باشند.  

طراحی یک برنامه  استراتژیک را در نظر بگیرید. اعضای تیم مدیریت بر روی فعالیت های روزانه شرکت نظارت می کنند. از این رو برنامه ریزی بلند مدت در این زمینه پاسخ گوی نیازهای شما خواهد بود.

از سایر استعدادهای موجود در اطراف خود نیز سود ببرید. ممکن است هنگامی که برای اولین بار شرکت خود را تأسیس و راه اندازی کردید، درباره مأموریت، دیدگاه و اهداف شرکت خود تصمیم گیری کرده باشید. اعضای تیم مدیریت به شما کارشناسانی را پیشنهاد  می دهند که می توانید از آنها در سایر زمینه ها نیز استفاده کنید.

وظایف و مسئولیت های اعضاء تیم مدیریت را برای آنها توضیح بدهید. در این زمینه هراسی به دل راه ندهید و اموری که پیش از این خودتان انجام می دادید را به راحتی به عهده آنها بگذارید.

نسبت به این مطلب اطمینان حاصل کنید که وظایف و مسئولیت های ضروری اعضای تیم مدیریت را برای آنها توضیح داده و اختیارات لازم را به عهده آنها گذاشته اید. مدیران عملکرد خوبی نخواهند داشت در صورتی که مسئولیت های زیادی داشته باشند، اما از اختیارات لازم به منظور اجراء تصمیمات خود برخوردار نباشند.

به تیم مدیریت خود اعتماد کنید، به این منظور که بتوانند تصمیمات صحیحی بگیرند و بر فعالیت های زیردستان خود نظارت داشته باشند.

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده سارا حق شناس
Load More In دسته‌بندی نشده

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

بازدهی و نتیجه ی خوب در یک جلسه کاری

بازدهی و نتیجه ی خوب در یک جلسه کاریReviewed by سارا حق شناس on Dec 28Rating: امروزه در مر…