صفحه نخست کسب و کار مذاکره و سخنرانی مذاکره قرض های شخصی و قرض های شرکتی با طلبکاران

مذاکره قرض های شخصی و قرض های شرکتی با طلبکاران

Essential-Negotiating-Strategies
مذاکره قرض های شخصی و قرض های شرکتی با طلبکارانReviewed by سارا حق شناس on Oct 18Rating:

در صورتی که گرفتار قرض های شخصی و یا قرض های شرکتی شده باشید، برخورداری از مهارت های لازم جهت مذاکره درباره قروض به شما این امکان را می دهد تا در این زمینه موقعیت بهتری داشته باشید. مذاکره درباره قروض شرکتی، قروض شخصی مانند کارت اعتباری، و یا سایر انواع قروض با رعایت چند قانون ساده آغاز خواهد شد، که این قوانین اغلب نادیده گرفته می شوند.

ششسدر جست و جوی راه حل مناسبی باشید و یا از فرد آگاهی در این زمینه کمک بگیرید، سعی نکنید تمام مسائل و مشکلات را به تنهایی حل کنید. در صورتی که گرفتار قرض های شخصی و یا قرض های شرکتی شده باشید، در واقع تجربه ناراحت کننده ای را در پیش رو خواهید داشت. در این صورت سعی می کنید فردی را بیابید و سر خود را بروی شانه او بگذارید و گریه کنید. فرد مناسبی که بتوانید افکار خود را با او در میان بگذارید و ترجیحاً فردی که در این زمینه از تجربه و اطلاعات کافی برخوردار باشد و به شما کمک کند تا راه حل مناسبی برای حل مشکلات خود به دست آورید.

ششسدر صورتی که مقروض شده اید، انجام فعالیت های مفیدی که به حل مشکل شما می انجامد را به تعویق نیاندازید، در چنین مواردی زمان می تواند هم دوست و هم دشمن شما باشد.

ششساز افرادی که در این زمینه تجربه و اطلاعات کافی دارند، درباره بهترین راه حل ممکن سوال بپرسید، سعی کنید به قلب آنها راه یابید، به گونه ای که فکر کنند فرزندشان مقروض شده است و باید به او کمک کنند.

ششسبعد از مشورت با افراد خانواده می توانید با دوستان و همکارانی که فکر می کنید می توانند به شما کمک کنند، نیز در این زمینه مشورت کنید، از مشورت با آنها خجالت نکشید، زیرا دیر یا زود دستتان رو می شود و بهتر است از روز اول همه چیز را به آنها بگویید. در صورتی که قروض شخصی مانند قروض کارت اعتباری دارید، با بانکی تماس بگیرید که در زمینه مذاکرات قروض کارت اعتباری به شما کمک می کند، بسته به اینکه در کدام نقطه از جهان زندگی می کنید، افراد زیادی وجود دارند که می توانند در این باره به شما کمک کنند. در صورتی که کسب و کارتان مقروض باشد، بسته به اینکه در چه مکانی فعالیت می کنید، با معاون امور بازرگانی خود تماس بگیرید و از او بخواهید افرادی را بیابد که به شما در زمینه قروض شرکتی کمک می کنند و مشاوره می دهند و یا از مرکز پشتیبانی کسب و کارهای محلی کمک بگیرید. در نهایت با طلبکاران ملاقات کنید، آنها می توانند بهترین منابع ممکن برای کمک و مشاوره باشند. به یاد داشته باشید که قرض دهندگان همواره خواهان موفقیت شما هستند و نمی خواهند شما شکست بخورید.

ششساز مذاکره هراسی به خود راه ندهید، به طرز شگفت انگیزی افراد زیادی وجود دارند که گرفتار قروض شخصی و یا شرکتی هستند و از سوی طلبکاران تحت فشار قرار می گیرند و هرگز نتوانسته اند درباره قروض خود به مذاکره بپردازند. این مطلب می تواند به این دلیل باشد که از انجام مذاکره خجالت می کشند و یا از مذاکره هراس دارند و به اندازه ای این کار را به تعویق می اندازند که برای مذاکره و حل مشکل دیر شده باشد. اما آرامش خود را حفظ کنید، شما تنها نیستید. بسیاری از تاجران و بازرگانان موفق نیز دچار مشکلات ناشی از قرض و بدهی شده اند و در این زمینه تجربیات مفیدی کسب کرده اند. بله، این بخشی از فرآیند دست یابی به موفقیت است و در مسیر رشد و توسعه کسب و کار باید به آن تن بدهید.

ششسبه خاطر داشته باشید که تجربه همواره بهترین معلم در زندگی است، ممکن است تصور کنید که مذاکره درباره قروض شخصی و شرکتی کاری عبث و بیهوده است و به طور کلی گزینه مناسبی نیست، اما اشتباه می کنید، و دلیل آن، این مطلب است که: طلبکاران از اینکه پول خود را از دست بدهند، هراس دارند، و قصد ندارند دست از طلب خود بکشند. از این رو طلبکاران عموماً به درخواست شما برای مذاکره جهت پرداخت قرض پاسخ مثبت می دهند. من در گذشته چنین تجربه ای داشته ام. برای طلبکاران مذاکره درباره بدهی ها به این معنا است که می توانند مقداری از دارایی های خود و یا تمام آن را باز گردانند. بدون انجام مذاکرات درباره قروض، هر دو طرف با مشکلاتی مواجه خواهند شد. گاهی این اتفاق رخ می دهد که یکی از بدهکاران نتواند بدهی خود را به هر دلیل پرداخت کند، در نهایت طلبکاران باید بدهی او را از دفتر خود خط بزنند و خسارت ناشی از آن را از جیب خود پرداخت کنند. و بعد از آن فرد بدهکار با پلیس و اموری مواجه خواهد شد که می تواند بسیار شرم آور باشد. بهتر است در این باره فکر کنید که اگر به جای چنین بدهکاران و طلبکارانی بودید، چه می کردید؟ بهتر نیست اگر همانند یک بدهکار صادق و درستکار با طلبکاران خود برخورد کنید؟ از این رو از مذاکره درباره بدهی خود هراسی به دل راه ندهید و با ترس خود مواجه شوید. وقتی برای اولین بار خود را مجبور کردم که درباره قروضم به مذاکره با طلبکاران بپردازم، به شدت باعث تعجب و شگفتی آنها شدم زیرا این کار بسیار عادلانه و انسانی است، اما در نهایت با من راه آمدند و دلشان را به دست آوردم. بعد از شنیدن داستان ناراحت کننده من درباره شکستی که در کسب وکار متحمل شدم و باور کنید یا نه، تقریباً ۹۰% از برنامه مذاکرات درباره بدهی ها با موفقیت مواجه شد و من تاکنون کسب و کار موفقیت آمیزی داشته ام.

ششسقبل از ملاقات با طلبکاران، برنامه ای را به منظور اجرای مذاکرات طراحی کنید، برخورداری از آمادگی لازم جهت انجام مذاکرات به این معنا است که شما در واقع به این مرحله به عنوان آخرین راه حل برای نجات خود می نگرید و از این طریق قصد دارید دارایی طلبکاران را به آنها بازگردانید. فردی که بیشترین آگاهی را درباره شرایط شما دارد، درواقع خودتان هستید، از این رو قبل از مذاکره با طلبکاران، آمادگی لازم را به دست آورید و کاری کنید تا طلبکاران به مشکلات شما گوش بدهند. بهتر است خشم طلبکاران را برانگیخته نکنیم و این فرصت را در اختیار آنها قرار ندهیم که کنترل مذاکرات را به دست بگیرند.

ششسسعی کنید برخورد مناسب و مثبتی با طلبکاران داشته باشید و اعتماد آنها را جلب کنید، اگرچه آنها در این مرحله نسبت به گذشته اعتماد کمتری به شما خواهند داشت. در صورتی که فرد قرض دهنده به شما اعتماد کند و باور کند که قصد دارید مذاکرات صادقانه ای با آنها داشته باشید، طلبکاران نیز با شما برخورد مثبتی خواهند داشت و در مقابل شما انعطاف بیشتری از خود نشان می دهند. آنها می خواهند به شما کمک کنند تا بر مشکلات خود غلبه کنید. زیرا آنها می دانند که اگر شما شکست بخورید آنها نیز دارایی های خود را از دست خواهند داد. بدهی های شما برای طلبکاران نیز تهدید محسوب می شود و آنها افرادی هستند که برای بازگرداندن پول خود می توانند کاملاً مدعی و پرخاشگر باشند.

ششسبا طلبکاران ارتباط مناسبی برقرار کنید، آنچه که در حین انجام مذاکرات باید به خاطر داشته باشید این است که سعی کنید ارتباط مناسبی با طلبکاران برقرار کنید. آنها را عصبی نکنید زیرا باعث ایجاد ترس و وحشت در آنها خواهد شد. بهتر است در عوض اینکه پاسخ پیامک ها و تلفن های آنها را ندهید، با آنها به مذاکره بپردازید و به آنها قول هایی بدهید.

سپس سبک زندگی خود را با شرایط وفق بدهید و آن را در حد وضعیت مالی خود پایین بیاورید. زیرا اگر هنگامی که درباره قروض خود  با طلبکاران در حال مذاکره هستید، اتومبیل جدیدی  خریداری کنید، خشم و بی اعتمادی طلبکاران را برانگیخته خواهید کرد.

ششسدر برخورد با سایرین فروتن باشید، این مطلب را بپذیرید که این بار شما سنگ زیرین آسیاب هستید. خودتان را ناراحت نکنید، هر فردی در زندگی مرتکب اشتباه می شود و زندگی همواره جریان دارد. خداوند همواره بندگان خود را امتحان می کند. تا وقتی که به تلاش خود ادامه بدهید طوفان را پشت سر می گذارید و در نهایت همه این طوفان را فراموش خواهند کرد. در صورتی که فردی متکبر و از خود راضی باشید، به شما اطمینان می دهم که انجام مذاکرات به این صورت برای شما سخت خواهد بود. اما زمان یادگیری و پیشرفت نیز برای شما فرا خواهد رسید. و اگر به تکبر خود ادامه بدهید به شما اطمینان می دهم که در آینده با اتفاقات ناخوشایند زیادی مواجه خواهید شد.

ششسسعی کنید تغییراتی ایجاد کنید، شما معمولاً به دلیل اشتباهاتی که مرتکب می شوید، مقروض می گردید، از این رو باید فعالیت های خود را به صورت کاملاً محتاطانه و حساب شده انجام دهید تا دوباره دچار چنین مشکلاتی نشوید. شما تصادفاً بدهکار نمی شوید، این اتفاق معمولاً به دلایل زیر رخ می دهد: برنامه ریزی نادرست، کلاهبرداری، عدم کنترل امور، کارمندان نامناسب و دغل باز، یا به این دلیل که هزینه ها به طرز مناسبی برآورد نشده اند. سعی کنید فوراً متوجه اشتباهاتی که رخ داده است، شوید و آنها را بر طرف کنید. همچنین در مذاکرات به طرف مقابل خود درباره دلایل ورشکستگی تان توضیح بدهید و بر اساس آنچه که انجام خواهید داد آنها متوجه این مطلب می شوند که این مشکلات دیگر رخ نمی دهند و شما قرض خود را پرداخت خواهید کرد. از نظر من مردم دو دسته هستند: افرادی که به آسانی ناامید می شوند و افرادی که هرگز به سرعت دلسرد نمی شوند. افرادی که به سرعت دلسرد می شوند ممکن است فرار کنند و یا حتی خودکشی کنند. هنگامی که در چنین موقعیتی قرار گرفته بودم در ابتدا بسیار ترسیدم، اما خوشبختانه این مرحله از ناامیدی و ترس را پشت سر گذاشتم. دلسردی و ناامیدی خلاقیت افراد را از بین می برد و از این رو نمی توانند با استفاده از منابع جدید به کسب درآمد بپردازند وبدهی خود را پرداخت کنند. طلبکاران دوست ندارند که بدهکاران به سرعت ناامید شوند. از این رو همواره روحیه مبارزه طلبی خود را حفظ کنید.

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده سارا حق شناس
Load More In مذاکره و سخنرانی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

بازدهی و نتیجه ی خوب در یک جلسه کاری

بازدهی و نتیجه ی خوب در یک جلسه کاریReviewed by سارا حق شناس on Dec 28Rating: امروزه در مر…