صفحه نخست دسته‌بندی نشده جلوگیری از اشتباهات در کسب و کارهای تازه تأسیس

جلوگیری از اشتباهات در کسب و کارهای تازه تأسیس

111111111
جلوگیری از اشتباهات در کسب و کارهای تازه تأسیسReviewed by سارا حق شناس on Oct 12Rating:

چگونه می توان از اشتباهاتی که در کسب و کارهای تازه تأسیس مرتکب می شوند، اجتناب کرد؟

سخت ترین قسمت درباره راه اندازی یک کسب و کار جدید دست و پنجه نرم کردن با دو متغیر بسیار مهم است. یکی از این متغیرها سیستم  و دیگری افرادی هستند که سیستم را طراحی و آن را اداره می کنند. در این مقاله کوتاه درباره این مبحث صحبت می کنیم که چگونه می توان از اشتباهاتی که کسب و کارهای تازه تأسیس مرتکب می شوند، اجتناب کرد.

به منظور راه اندازی و اداره کسب و کار خود دست به طراحی یک سیستم بزنید. راه اندازی کسب و کار فرصت ها و چالش های زیادی را به صورت روزانه به وجود می آورد. برای خود چشم اندازی تعیین کنید، استراتژی های مورد نظر در زمینه فروش و بازاریابی را به کار بگیرید، سرمایه کافی به منظور توسعه کسب و کار فراهم کنید، و غیره. حال به کارگیری یک سیستم کلی کسب و کار را نیز به این ترکیب اضافه کنید و از این طریق می توانید چالش های فراوانی را به راحتی پشت سر بگذارید.

در این زمینه باید از خود این پرسش را بپرسید که آیا با صرف وقت و پول کافی می توانید سیستم مناسبی برای کسب و کار طراحی کنید یا خیر. بسیاری از کارآفرینان هرگز در گذشته در کسب و کارهای سیستماتیک بزرگ یا شرکت های بزرگی که نمایندگی می پذیرند، فعالیت نکرده اند، از این رو طراحی و اجرای یک سیستم کسب و کار از نظر آنها سخت و تا حدودی غیرممکن به نظر می رسد. به همین دلیل اکثر کسب و کارهای کوچک از یک سیستم برنامه ریزی شده برخوردار نیستند.

هدف اصلی از ایجاد یک سیستم کسب و کار به شما این امکان را می دهد تا کسب و کاری را راه اندازی کنید که به سرعت می تواند خود را اداره کند بدون اینکه مجبور باشید به صورت روزانه در کسب و کار خود به فعالیت بپردازید. برای اکثر صاحبان کسب و کارهای کوچک این مطلب مانند رویا است. این اتفاق به این دلیل رخ می دهد که کارآفرینان هرگز وقت کافی صرف طراحی و اجرای سیستم به منظور اداره کسب و کار نمی کنند.

از اشتباهاتی که ۹۹% از صاحبان کسب و کارهای کوچک مرتکب می شوند، اجتناب کنید. کتاب E-Myth نوشته مایکل گاربر را مطالعه کنید و متوجه این مطلب می شوید که چه چیزی در طراحی یک سیستم مناسب کسب و کار به شما بیشترین کمک را خواهد رساند.

در عوض طراحی یک سیستم کسب و کار و راه اندازی کسب و کار از صفر، می توانید یکی از نمایندگی های کسب و کارهای بزرگتر را خریداری کنید و از سیستم آنها استفاده کنید.

افراد مناسبی را انتخاب کنید. اداره یک سیستم بدون استفاده از افراد مناسب و کارآمد مانند اداره یک کشتی توسط ملوانان مست می باشد. انتخاب افراد مناسب و صحیح به منظور مدیریت یک سیستم بسیار ضروری است و شانس شما برای موفقیت را افزایش می دهد.

به عنوان یک صاحب کسب و کار انتخاب افراد کارآمد و مناسب و مصاحبه با آنها بخش مهمی از شغل شما را تشکیل می دهد. اگر سیستم و افرادی که آن سیستم را تشکیل داده اند، ناکارآمد و نامناسب باشند، احتمال شکست افزایش می یابد.

وظایفی که بر عهده دارید با استخدام و به کار گیری افراد کارآمد به پایان نمی رسد. شما باید هم زمان افراد زیر دست خود را هدایت و مدیریت کنید و به آنها انگیزه بدهید، بر روی آنها نظارت داشته باشید، آنها را مورد ارزیابی قرار بدهید و به آنها پاداش بدهید. زیردستان شما بزرگترین سرمایه شما هستند. افرادی که دارای انگیزه کافی باشند و به خوبی مدیریت شده باشند، همراه با رهبری صحیح می توانند شیشه های ترک خورده یک سازمان با کیفیت را ترمیم کنند و آن را به موفقیت برسانند. در واقع برای صاحبان کسب و کار شکوفایی توانایی بالقوه افراد زیردست، تجربه فوق العاده ای خواهد بود.

برانگیختن افراد و انگیزه بخشیدن به آنها یک هنر است، ارزیابی آنها علم است، نظارت بر آنها مهارت است، و پاداش دادن به آنها می تواند یک سرگرمی مفرح باشد. کارمندان معمولاً با دریافت پاداش شخصی انگیزه می گیرند و این گونه پاداش ها عموماً می توانند پاداش مالی و یا تضمین امنیت شغلی باشند. با این حال بهترین نوع انگیزه بخشی می تواند بیان جملات ساده تحسین آمیز باشد. و برای شما نیز کوچک ترین هزینه ای نخواهد داشت. صداقت داشته باشید و با استفاده از جملات ساده ای مانند "آفرین، کارت خوب بود." به زیردستان خود بیشترین انگیزه را ببخشید، و اطمینان داشته باشید که این گونه انگیزه بخشی بسیار بیشتر از پاداش های مالی تأثیرگذار خواهد بود.

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده سارا حق شناس
Load More In دسته‌بندی نشده

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

بازدهی و نتیجه ی خوب در یک جلسه کاری

بازدهی و نتیجه ی خوب در یک جلسه کاریReviewed by سارا حق شناس on Dec 28Rating: امروزه در مر…