صفحه نخست کسب و کار بازاریابی شبکه ای چگونه می توانید در دنیای بازاریابی شبکه عملکرد موفقیت آمیزی داشته باشید؟

چگونه می توانید در دنیای بازاریابی شبکه عملکرد موفقیت آمیزی داشته باشید؟

29140-interesting-business-image
چگونه می توانید در دنیای بازاریابی شبکه عملکرد موفقیت آمیزی داشته باشید؟Reviewed by سارا حق شناس on Sep 27Rating:

چگونه می توانید در دنیای بازاریابی شبکه عملکرد موفقیت آمیزی داشته باشید؟   2gjfxpen

فقط فکر کردن درباره کسب درآمد از طریق بازاریابی شبکه می تواند بسیار ترسناک باشد، مخصوصاً در صورتی که در این زمینه تجربه ای نیز نداشته باشید. در این باره باید موارد زیادی را بیاموزید و تجربه فراوانی کسب کنید، تا بتوانید اطمینان حاصل کنید که در مسیر درستی قرار گرفته اید. این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا در این زمینه به موفقیت دست پیدا کنید.

همواره دلیل خود را برای برقراری ارتباط چه به صورت تلفنی و چه به صورت حضوری، توضیح بدهید. شما می خواهید فرد مقابل فوراً بداند که قصد دارید درباره چه موضوعی با او صحبت کنید. این روش نه تنها روشی کاملاً حرفه ای به منظور آغاز مکالمه  است، بلکه موقعیت شما را نیز مشخص می کند. حتی یک مقدمه ساده و کوتاه می تواند به شما کمک کند در زمینه بازاریابی شبکه افراد گوناگونی را متقاعد سازید و آنها را به کار بگیرید.

مهم ترین نکته ای که باید مد نظر قرار بدهید این است که از استفاده از کلمات تخصصی در رشته بازاریابی شبکه اجتناب کنید. اگر از کلمات قلمبه سلمبه و اصطلاحات تخصصی کسب و کار استفاده کنید، مشتری شما که احتمالاً یک فرد معمولی است، متوجه این مطلب نمی شود که شما درباره چه چیزی صحبت می کنید. به همان صورتی که با دوستان خود صحبت می کنید، با مشتریان احتمالی نیز صحبت کنید. خونسرد و شوخ طبع باشید و از کلماتی استفاده کنید که هر کسی می تواند  متوجه آنها بشود.

یکی از نکات مهمی که در زمینه بازاریابی شبکه باید مورد توجه قرار دهید این واقعیت است که هرگز همه تخم مرغ های خود را داخل یک سبد نگذارید. این مطلب برای این نوع از کسب و کار بسیار اهمیت دارد زیرا فرآیند کسب درآمد در ابتدا به آرامی رخ می دهد و ممکن است  تا زمانی که هنوز کاملاً در حرفه خود جا نیفتاده اید، نتوانید به صورت دائم و ثابت به کسب درآمد بپردازید. از این رو سعی کنید تا زمانی که از کسب و کار خود در زمینه بازاریابی شبکه مطمئن نشده اید، به شغل ثابت خود بچسبید و آن را از دست ندهید.

در صورتی که قصد دارید در زمینه بازاریابی شبکه فعالیت کنید، باید فعالیت های خود  را به اندازه هر فرصت شغلی دیگری جدی بگیرید. باید در هر هفته مدت زمان مشخصی را برای انجام وظایفی که در این زمینه دارید، اختصاص دهید. در صورتی که این کار را انجام ندهید، در نهایت به تنها چیزی که می توانید فکر کنید، شکست است.

بهتر است یک کارت ویزیت حرفه ای داشته باشید و از این طریق خود را به عنوان یک بازاریاب شبکه حرفه ای معرفی کنید. می توانید از طریق شرکت های آنلاین طراحی کارت، کارت های زیبایی را سفارش دهید و آنها را با قیمت بسیار کم در درب منزل تحویل بگیرید. از این رو از این خدمات با ارزش سود ببرید. ارائه وجهه قابل قبول در محافل محلی به اندازه برخورداری از یک وب سایت فوق العاده اهمیت دارد و وجهه حرفه ای شما باید در هر یک از این دو دنیا قابل قبول و کاملاً حرفه ای به نظر برسد.

کسب و کار شما در زمینه بازاریابی شبکه شاهد نتایج بسیار بهتری خواهد بود اگر کار خود را با یک برنامه ریزی دقیق آغاز کنید. اهداف خود را مشخص کنید و برای دست یابی به آنها برنامه ریزی دقیقی را انجام دهید. همواره متوجه این مطلب باشید که خواهان چه تعداد مشتری هستید، در طول هر ماه به چه میزان فروش نیاز دارید، و قصد دارید از چه نوع کمپین بازاریابی استفاده کنید.

در صورتی که نیاز به کمک داشته باشید، می توانید به راحتی از دیگران کمک بخواهید. موفقیت شما در زمینه بازاریابی شبکه نباید فقط متکی به شما باشد، در صورتی که فردی را می شناسید که در زمینه بازاریابی شبکه فعالیت موفقیت آمیزی دارد، در این زمینه با او صحبت کنید و از او بپرسید فعالیت های خود را در این رشته چگونه پیش برده است و یا اینکه از چه نوع استراتژی هایی استفاده کرده است تا موفق به بکار گرفتن افراد جدید بشود.

هنگامی که با یکی از مشتریان احتمالی خود به صورت رو در رو صحبت می کنید، سعی کنید مستقیم به چشمان او نگاه کنید. می توانید برای چند لحظه به نقطه دیگری نیز نگاه کنید، اما خیره شدن به زمین و یا شانه طرف مقابل این احساس را به او می دهد که شما به این موضوع علاقه ندارید و یا اینکه در حال دروغ گویی هستید. سعی کنید تا جایی که امکان دارد رفتار طبیعی داشته باشید و به آنها خیره نشوید، اما تمام تمرکز خود را به طرف مقابل  اختصاص دهید.

وانمود نکنید که فرد باحال و شوخ طبعی هستید. سعی کنید عملکرد حرفه ای داشته باشید. باید به فعالیت های خود در زمینه بازاریابی شبکه همانند یک کسب و کار جدی نگاه کنید. هنگامی که به مشتریان احتمالی نزدیک می شوید، باید کاری کنید تا هم سطح آنها به نظر برسید، اما همچنین می خواهید آنها به شما به عنوان یک بیرینس من حرفه ای نگاه کنند. مشتریان احتمالی نسبت به یک بیزینس من حرفه ای عکس العمل بهتری از خود نشان می دهند، زیرا با یک مدیر موفق سر و کار خواهند داشت.

سعی کنید دوره های آموزشی که ارائه می دهید، فعالیت هایی که در زمینه بازاریابی انجام می دهید و برنامه های تبلیغاتی که در زمینه کسب و کار بازاریابی شبکه اجرا می کنید، همواره از کیفیت بالایی برخوردار باشند. هر ماه مبلغی را برای ارتقاء سطح کیفی خدماتی که ارائه می دهید و رشد و توسعه کسب و کار خود، اختصاص دهید.

به طور خلاصه شما همواره تا حدودی از فعالیت در زمینه بازاریابی شبکه و اختصاص دادن تمام وقت و سرمایه خود به این کار ترسیده اید. زیرا به منظور دست یابی به موفقیت در این زمینه به مقدار زیادی تحقیق و برنامه ریزی نیاز است. خوشبختانه شما می توانید از توصیه هایی که در اینجا مطرح شد استفاده کنید و آنها را با موفقیت بیشتری در کسب و کار خود به کار بگیرید.

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده سارا حق شناس
  • بازاریابی شبکه ای ۲۰۱۶

    بازاریابی شبکه های اجتماعی ۲۰۱۶

    بازاریابی شبکه های اجتماعی 2016Reviewed by دقیقه on Aug 3Rating: 5.0بازاریابی شبکه اجتماعی…
Load More In بازاریابی شبکه ای

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

بازدهی و نتیجه ی خوب در یک جلسه کاری

بازدهی و نتیجه ی خوب در یک جلسه کاریReviewed by سارا حق شناس on Dec 28Rating: امروزه در مر…