صفحه نخست کسب و کار بازاریابی و فروش می خواهید یک مدیر بازاریابی موفق شوید؟

می خواهید یک مدیر بازاریابی موفق شوید؟

how-to-start-a-biz
می خواهید یک مدیر بازاریابی موفق شوید؟Reviewed by سارا حق شناس on Sep 27Rating:

359-red-number-1jpeg+359-red-number-1jpeg روش موثر برای موفقیت یک مدیر بازاریابی

وظایف و مسئولیت های یک مدیر بازاریابی بسته به بزرگی و یا کوچکی شرکت و نوع صنعتی که شرکت در حال فعالیت در آن است، متفاوت خواهد بود. به عنوان یک مدیر بازاریابی ممکن است عضو یک تیم تک نفره باشید و یا اینکه بخشی از گروه بزرگی از مدیران بازاریابی، کارفرمایان، و دستیاران باشید. اکثر مدیران بازاریابی باید یک استراتژی بازاریابی را برای یک برند خاص، یک شرکت، یک سازمان و یا موکلان خود تهیه کنند و آن را به مرحله اجرا درآورند. دفتر آمار کار BLS انتظار دارد که این حرفه در سال ۲۰۱۶ با رشد قابل توجهی مواجه شود و بازار پر رقابتی داشته باشد. شما می توانید با تحصیل در رشته ارتباطات و کسب وکار و گذراندن دوره کارآموزی و فعالیت در موقعیت های شغلی ساده تر و کم اهمیت تر در زمینه بازاریابی  کم کم تبدیل به یک مدیر بازاریابی موفق شوید.

روش اول: برای تبدیل شدن به یک مدیر بازاریابی موفق آموزش ببینید

در یکی از رشته های تحصیلی مرتبط با رشته بازاریابی مدرک کارشناسی بگیرید.

رشته تحصیلی خود را در زمینه کسب و کار، ارتباطات، تبلیغات و یا اقتصاد انتخاب کنید.

دوره های آموزشی مخصوصی را در زمینه روابط عمومی، تحقیقات بازاریابی، آمار، تبلیغات و کسب و کار بگذرانید و سعی کنید دوره های آموزشی را بگذرانید که بر روی رفتار مصرف کننده تمرکز می کنند.

در زمینه نوشتن، سخنرانی در مجامع عمومی، و مدیریت پروژه تجربه کسب کنید. شما همچنین باید از خلاقیت زیادی برخوردار باشید و در زمینه بودجه بندی مهارت های لازم را کسب کنید و در زمینه همکاری با سایرین توانایی لازم را داشته باشید. از هر گونه موقعیت و یا فعالیتی که به شما در زمینه کسب تجربه در این گونه موارد کمک می کند، نهایت استفاده را ببرید.

سعی کنید در زمینه این گونه فعالیت ها حتماً دارای یک مدرک تحصیلی باشید. در صورتی که در زمینه این گونه رشته های مرتبط با بازاریابی موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد شوید، هنگامی که برای تصدی شغل مدیر بازریابی درخواست کار می دهید، می توانید مزیت قابل توجهی نسبت به سایر رقبای خود داشته باشید.

سعی کنید در زمینه بازاریابی و مدیریت کسب و کار دوره آموزشی کارشناسی ارشد را بگذرانید و روش های جدید بازاریابی را پیگیری کنید.

هنگامی که در حال تحصیل در این گونه رشته ها هستید، سعی کنید حتماً یک دوره کارآموزی را نیز بگذرانید. شرکت های بزرگ و کوچک زیادی وجود دارند که در زمینه بازاریابی، فروش و روابط عمومی به استخدام کارآموز می پردازند.

سعی کنید در دوره کارآموزی نهایت تلاش خود را به کار بگیرید و تا جایی که می توانید تجربه کسب کنید. ممکن است در دوره کارآموزی مجبور شوید فقط با دستگاه زیراکس کار کنید و یا تلفن جواب دهید، اما سعی کنید به صورت داوطلبانه در دیگر پروژه ها فعالیت کنید و شور و اشتیاق خود را برای یادگیری  نشان دهید.

به انجمن های حرفه ای ملحق شوید. تهیه شبکه ای از همکاران در زمینه بازاریابی به شما این امکان را می دهد تا به صورت راحت تری موفق به استخدام در شغل مدیریت بازاریابی شوید.

مهارت هایی را که ممکن است به عنوان یک مدیر بازاریابی به آنها نیاز پیدا کنید را تقویت کنید. شما می توانید این کار را از طریق فعالیت در مشاغل ابتدایی، گذراندن دوره های کارآموزی و کارهای داوطلبانه انجام دهید.

سعی کنید در زمینه بازاریابی اطلاعات به روز شده و کاملی داشته باشید.

با پیگیری اخبار مربوط به بازاریابی تغییرات ایجاد شده در تمایلات مصرف کنندگان را حدس بزنید.

در خبرنامه ها مشترک شوید و اخبار اقتصادی را دنبال کنید و همچنین فعالیت های کارشناسان بازاریابی را در شبکه های اجتماعی  پیگیری کنید.

روش دوم: طرز یافتن یک شغل مناسب به عنوان مدیر بازاریابی

مروری بر رزومه خود داشته باشید و نسبت به این مطلب اطمینان حاصل کنید که هر گونه تحصیلات و تجربیاتی که در زمینه بازاریابی دارید در رزومه شما درج شده باشد.

به کسب تجربه در زمینه بازاریابی بپردازید. اکثر مدیران بازاریابی هرگز در سطوح ساده بازاریابی فعالیت نداشته و تجربه ای در این باره کسب نکرده اند.

فعالیت خود در زمینه بازاریابی را در موقعیت هایی همانند دستیار بازاریابی، معاون مدیر بازاریابی، و یا هماهنگ کننده فعالیت ها آغاز کنید. از این طریق می توانید در تمامی مشاغل مربوط به حوزه بازاریابی تجربه کسب کنید.

برای به دست آوردن مسئولیت بیشتر در فعالیت های ابتدایی خود در زمینه بازاریابی تلاش کنید و به انجام کارهایی بپردازید که سایرین از انجام آنها سرباز می زنند و به صورت داوطلبانه در پروژه ها فعالیت کنید.

تمرکز خود را به توسعه حرفه ای که در آن مشغول به فعالیت هستید، اختصاص دهید. از این طریق می توانید با سرعت بیشتری به سمت تصدی حرفه مدیر بازاریابی پیش بروید. در کلاس ها، سمینارها، دوره های آموزشی و کنفرانس هایی شرکت کنید که به شما کمک خواهند کرد تا دانش و آگاهی بیشتری در این زمینه کسب کنید و شبکه ارتباطات خود را گسترش دهید.

سعی کنید در شرکتی که در حال حاضر در آن در حال فعالیت هستید، پله های ترقی را یکی پس از دیگری طی کنید. در صورتی که در حال فعالیت در سطوح ابتدایی بازاریابی هستید، برای ارتقاء مقام خود به بالادستی ها کمک کنید.

سعی کنید برای ارتقاء مقام و تصدی حرفه مدیر بازاریابی دلایل محکمی داشته باشید. به پروژه هایی که آنها را مدیریت کرده اید، اشاره کنید و به مشکلاتی که در حل آنها کمک کرده اید، بپردازید و همچنین از فعالیت هایی که در زمینه کمک به تیم بازاریابی انجام داده اید، نام ببرید.

از شبکه ارتباطات خود استفاده کنید و کاری کنید تا آنها بدانند که در جست و جوی شغلی به عنوان مدیر بازاریابی هستید.

فهرستی از مشاغلی که در اینترنت یافت می شوند، تهیه کنید. می توانید از وب سایت هایی مانند CareerBuilder، SimplyHired و سایر وب سایت های فعال در این زمینه استفاده کنید و مشاغل موجود در این زمینه را بیابید.

این وب سایت ها را  مخصوصاً با عنوان "مدیر بازاریابی" مورد جست وجو قرار دهید و همچنین از این طریق مکانی را که برای کار ترجیح می دهید را نیز پیدا کنید. در این صورت می توانید فهرستی از فرصت های موجود و در دسترس را همواره در دسترس داشته باشید

مشاغل پیشنهادی انجمن های حرفه ای را که در آنها عضو هستید را چک کنید

با یکی از همکاران اجرایی کار کنید که به آنها headhunters هم گفته می شود، (افرادی که کاندیدهای مناسبی را که در جاهای دیگر مشغول به کار هستند را تشخیص می دهند و به آنها نزدیک می شوند تا آنها را در موقعیت های مناسب تر به کار بگیرند.مترجم.) این گونه افراد شما را به شرکت هایی که قصد استخدام مدیر بازاریابی

دارند، معرفی می کنند و برای شما وقت مصاحبه می گیرند.

 

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده سارا حق شناس
Load More In بازاریابی و فروش

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

بازدهی و نتیجه ی خوب در یک جلسه کاری

بازدهی و نتیجه ی خوب در یک جلسه کاریReviewed by سارا حق شناس on Dec 28Rating: امروزه در مر…