صفحه نخست کسب و کار بازاریابی و فروش سه نکته طلایی درباره چگونگی معرفی و ارائه محصولات

سه نکته طلایی درباره چگونگی معرفی و ارائه محصولات

digital-marketing-2014
سه نکته طلایی درباره چگونگی معرفی و ارائه محصولاتReviewed by سارا حق شناس on Sep 6Rating:

 

مهارت در نحوه ارائه و معرفی محصولات  یکی از مهم ترین و ضروری ترین مهارت ها در زمینه فروش است. ویکتوریا چورباجیان متخصص در زمینه آموزش سخنرانی های عمومی، مربی چگونگی فعالیت در رسانه، و بنیان گذار شرکت چورباجیان Chorbajian Speaking Enterprises، عقیده دارد وظیفه یک فروشنده این است که: "محصولات و یا خدمات یک شرکت را به صورت مفید و مختصر و همچنین فریبنده و جذاب به مشتریان معرفی کند."

او ادامه می دهد: "شما باید بارها و بارها و هر روز خودتان و همچنین شرکتتان را به مشتریان معرفی کنید. کلید دست یابی به فروش موفقیت آمیز محصولات در نحوه معرفی شما و همچنین معرفی شرکتتان نهفته است."

به همین دلیل مواردی مانند برنامه ریزی به صورت پیشرفته و برخورداری از آمادگی لازم از اهمیت فوق العاده ای برخوردار هستند. در اینجا سه نکته کلیدی مطرح شده توسط ویکتوریا چورباجیان معرفی می شوند، نکاتی که تمامی مسئولین فروش باید به صورت روزانه و مرتباً آنها را مورد تمرین و تکرار قرار دهند:

قبل از ایراد سخنرانی آن را بر روی کاغذ بیاورید:  انجام چنین کاری به این معنا نیست که فقط نحوه معرفی محصول خود و چگونگی به فروش رساندن آن را بنویسید، بلکه بدین معنا است که نحوه عملکرد و میزان کارآیی خود را نیز بر روی کاغذ پیاده کنید. چورباجیان می گوید: "پیاده کردن آنچه که در ذهن دارید بر روی کاغذ، با نوشتن آن تفاوت بسیاری دارد. هنگامی که می نویسید تنها به آنچه که قصد گفتن آن را دارید توجه می کنید، در صورتی که وقتی افکار خود را بر روی کاغذ می آورید، درباره چگونگی بیان افکار خود برای دیگران نیز برنامه ریزی کرده اید."

درباره آنچه که قصد دارید به مشتریان خود بگویید، نکاتی را یادداشت کنید و همچنین پرسش هایی را که می خواهید از آنها بپرسید را از قبل آماده کنید. چورباجیان در این باره این گونه توضیح می دهد: "سخنرانی که از قبل آماده شده باشد و بر روی کاغذ نوشته شده باشد، فی البداهه تر است و به نظر می رسد سخنران به طرز کاملاً بی اختیار آن را ایراد می کند. ذهن شنوندگان را با سخنرانی خود درگیر کنید. چه برای یک نفر صحبت کنید، چه برای ۱۰۰ نفر از این مطلب اطمینان حاصل کنید که گوش آنها با شما است."پ

پرسش ها را پیش بینی کنید:  با سایر کارمندان بخش فروش تمرین کنید و فهرستی از پرسش هایی را تهیه کنید که احتمالاً توسط مشتریان در حین معرفی محصولات مطرح می شود  و سپس پرسش ها را از خود بپرسید و سعی کنید پاسخ های قانع کننده ای برای آنها بیابید.

چورباجیان می گوید: "اکثر کارکنان شرکت من در پاسخ دادن به پرسش های شنوندگان و مخاطبان خود مهارتی ندارند. پرسش ها را از یکدیگر بپرسید و به پاسخ های آنها توجه کنید. سعی کنید از همکاران خود مطالب مفیدی را بیاموزید و به صورت مداوم و مستمر تمرین کنید، تمرین، تمرین، تمرین."

سعی کنید ارائه کامل و جامعی داشته باشید:  چورباجیان می گوید: " مخاطبان باید بدانند که شما در چه موقعیتی قرار دارید و چه اهدافی را در سر می پرورانید. به نحوه تغییر موضوع سخنرانی خود دقت کنید. اگر می توانید به آهستگی و به طرز نامحسوسی موضوع صحبت  را تغییر دهید و همچنان رشته سخن را در دست داشته باشید، مخاطبان بهتر متوجه اهدافی که در نظر دارید می شوند."

 

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده سارا حق شناس
Load More In بازاریابی و فروش

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

بازدهی و نتیجه ی خوب در یک جلسه کاری

بازدهی و نتیجه ی خوب در یک جلسه کاریReviewed by سارا حق شناس on Dec 28Rating: امروزه در مر…