صفحه نخست دسته‌بندی نشده ۵۰ نکته مهم درباره نارضایتی مشتریان (قسمت دوم)

۵۰ نکته مهم درباره نارضایتی مشتریان (قسمت دوم)

1
50 نکته مهم درباره نارضایتی مشتریان (قسمت دوم)Reviewed by محمد هلاکوئی on Aug 28Rating:

(قسمت اول)

۱۶)    اگر اعتراض خاصی وجود دارد که دائماً از سوی مشتریان مطرح می شود، و شما آن را دائم می شنوید، قبل از اینکه آن اعتراض را از سوی مشتریان بشنوید خودتان آن را مطرح کنید و این پاسخ را در ادامه صحبت به مشتری بدهید: " و ممکن است تعجب کنید اگر بشنوید …"

۱۷)    دلایل اعتراضاتی را که به شما وارد می شود را با دقت کامل بررسی کنید : "به نظر می رسد موضوعی که در واقع باید درباره آن تصمیم گیری شود این است که آیا سود نهایی که به دست می آورند اهمیت دارد یا اینکه اعتراضی که مشتری وارد کرده است؟"

۱۸)    هرگز به کسی نگو که اشتباه می کند (حتی در صورتی که واقعاً در اشتباه به سر می برد.) در عوض مسئولیت آن را به عهده بگیرید و بگویید: "فکر کنم درست متوجه منظور من نشده اید، منظور من این بود که …"

۱۹)    به منظور کمک به یک حرکت احتمالی و غیر قطعی که ممکن است رخ بدهد: "اگر کاری نمی کردی چه اتفاقی می افتاد؟"

۲۰)    در صورتی که با این جمله مواجه شدید: "6 ماه دیگه تماس بگیرید." سعی کنید میزان صداقت آنها را بسنجید: "بسیار خوب، پس شما می گویید که به همکاری با ما علاقه مند هستید اما الآن وقت مناسبی برای این همکاری نیست؟ " سپس متوجه می شوید که به چه دلیل شش ماه آینده زمان بهتری برای همکاری می باشد.

۲۱)    از تکنیک " تصور کنید …" استفاده کنید. "تصور کنید قیمت محصول مورد نظر شما با بودجه شما مطابقت دارد. در این صورت چه کار می کنید؟"
۲۲)    هنگامی که قیمت های شما را با قیمت های حراجی مقایسه می کنند، می توانید این پرسش را مطرح کنید: "حالا که قیمت پایین تری را در نظر دارید، ممکن است در طولانی مدت قیمت دیگری را در نظر بگیرید؟"

۲۳)    تمام انرژی خود را به این موضوع اختصاص ندهید که پاسخ اعتراض های مشتریان را بدهید. ابتدا فعالیت خود را با دلایلی آغاز کنید که هر فرد برای اعتراض خود مطرح می کند. سعی کنید آن دلایل را درک کنید و پرسش هایی را مطرح کنید که به مشتریان کمک کند درباره دلایل اعتراض خود بیشتر توضیح بدهند.

۲۴)    پرسش دیگری که می توانید هنگام مقایسه با یک حراجی مطرح کنید این است که: "تا چه مدت قصد دارید بر روی قیمت پیشنهادی تان پافشاری کنید؟" از این طریق می توانید تفاوت میان قیمت ها را با مرور زمان کم رنگ تر کنید.

۲۵)    با اشاره به این مطلب که با تأخیر در تصمیم گیری ممکن است امتیاز ارزشمندی را از دست بدهید، می توانید وانمود کنید ممکن است شرایط بحرانی را در پیش رو داشته باشند : "طبق توافقاتی که پیش از این با یکدیگر داشتیم با استفاده از سیستم ما روزانه ۱۰۰ دلار به دست می آورید. با تردیدی که در تصمیم گیری دارید این فرصت طلایی رو از دست می دهید."

۲۶)    اطلاعات مفید خود را به راحتی در اختیار سایرین قرار ندهید، مخصوصاً در اختیار افرادی که ممکن است موفق به همکاری باآنها نشوید. در عوض کاری کنید تا مخاطبتان نشان دهد واجد شرایط لازم برای دریافت اطلاعات مفید شما می باشد. "آیا می توان با اطمینان از اینکه این اطلاعات برای شما مفید است آنها را برای شما ارسال کرد؟ آیا ارزش ارسال اطلاعات را دارید؟ در این صورت چیزی برای شما تغییر می کند؟"

۲۷)    در صورتی که در تماس دوم مشتری به شما بگوید هنوز موفق به مطالعه مطالب شما نشده است، به او بگویید: (بسیار خوب، اجازه بدهید تا وقتی پشت تلفن هستید چند نکته را با شما در میان بگذارم…) و از این فرصت استفاده کنید.

۲۸)    در صورتی که یک مشتری احتمالی بگوید با همکاری با شما صرفه جویی زیادی در هزینه هایش صورت نمی گیرد، از او بپرسید: "تا چه اندازه باید میزان فروش را بالا ببرید تا به اندازه صرفه جویی در طول یک سال، سود خالص نصیب شما می شود؟"

۲۹)    متونی که درباره محصولات خود می نویسید، به تنهایی باعث فروش محصولات شما نمی شوند. در صورتی که این متون کار فروش را برای شما انجام دهند شرکت دیگر به شما نیازی نخواهد داشت.

۳۱)    در عوض اینکه از کلمه پرسشی "چرا؟" استفاده کنید که تا حدی خصمانه و جدلی به نظر می رسد، این پرسش را مطرح کنید: "چی باعث شده این تصمیم رو بگیرید؟"

۳۲)    در پاسخ به جمله ی"بروشور و متون تبلیغاتی خود را بفرستید" بگویید: "خوشحال می شم این کارو بکنم. به من بگویید دقیقاً می خواهید چه چیزی را ببینید، و بعد از ارسال بروشورها چه اتفاقی می افتد؟" یا "بعد از مطالعه بروشورها برای خرید آماده می شوید؟"

۳۳)    در صورتی که در اولین دقایق تماس تلفنی با یک مشتری احتمالی با مقاومت از سوی مشتری مواجه شدید، تعجب نکنید. این امر کاملاً طبیعی است. در این گونه موارد او ممکن است بگوید: "من از همینی که دارم راضی هستم." و سعی می کند تلفن را قطع کند. در این صورت پرسشی را آماده کنید تا بتوانید آن مشتری احتمالی را به ادامه صحبت وادار کنید.

(قسمت سوم)

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده محمد هلاکوئی
Load More In دسته‌بندی نشده

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

بلک بری از DTEK50، ایمن ترین گوشی اندروید جهان، رونمایی می کند

بلک بری از DTEK50، ایمن ترین گوشی اندروید جهان، رونمایی می کندReviewed by دقیقه on Aug 6Ra…