کسب و کار اینترنتی

(سئو) ضامن موفقیت کسب و کار اینترنتی  

بررسی مفهوم سئو و کاربرد های آن

تعریف سئو: بهینه سازی و ارتقا سایت برای موتورهای جستجو گر را سئو SEO می گویند. این ارتقا به وسیله ی هماهنگی با معیار های موتور های جستجوگر به دست می آید و تاثیر به سزایی در جذب کاربر به وب سایت شما دارد، موارد بسیاری در سئو وب سایت شما تاثیر گذارند.

به طور کلی SEO تمام اعمالی است که ما بر روی وب سایت انجام میدهیم تا درنتایج جستجوی گوگل در وب سایت های اولی باشیم.
اما تمام داستان همین نیست ،در واقع عبارت SEO کوتاه شده ی کلمات Search Engine Optimization میباشد که معادل فارسی آن بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو میباشد.
اما در زمان حاضر این مفهوم  به Search Experience Optimization که به معنای بهبود سازی تجربه ی کاربر از جستجو است ، که در واقع به این معنا است که باید برای رضایت کاربران از نتیجه جست و جو ارزش ویژه ای قائل شویم.

در واقع سئو فقط در جهت بهبود موتور های جستجو گر به کار نمیرود بلکه بهینه سازی وب سایت برای کاربران سایت و بازدید کنندگان نیز از پارامتر های اصلی آن میباشد.

به گونه ای که در سال های گزشته انتظارات کاربران و سیاست های گوگل با یکدیگر هم راستا شده اند.

رفتار کاربران در سئو چه تاثیری دارد؟
گوگل با استفاده از الگوریتم های جدیدش مانند Rank Brain همواره تلاش میکند تا رفتار کاربران را بررسی بکند تا نتایج جستجو دقیق تر و بهینه تر باشند. هر زمان که شما چیزی را در گوگل جستجو میکنید و از بین پیشنهاد های گوگل یکی را انتخاب میکنید،گوگل به این که شما کدام وب سایت را انتخاب کردید دقت میکند.
و این سیستم به گونه ای کار میکند که اگر وب سایتی در نتایج پایینی باشد اما زیاد روی آن کیلیک شود ، گوگل رتبه آن سایت را افزایش میدهد.

حتما بخوانید:   بهترین راه های کسب درآمد از اینترنت

به علاوه الگوریتم های گوگل به گونه ای است که زمان حضور شما در یک وب سایت تا جست وجوی دوباره اهمیت ویژه ای دارد.زمانی که کاربر وارد سایت میشود تا زمانی که آن عبارت یا مشابه آن را دوباره جستجو میکند Dwell Time  مینامند.

سئو برای ما چه اهمیتی دارد؟
مرجع اصلی اغلب کاربران اینترنتی برای پیدا کردن هرچیزی در فضای بی کران اینترنت موتور های جست و جو گر هستند «گوگل،بینگ،یاهو» از این رو برای بازدید بیشتر وب سایت و حضور در اولین پیشنهادات موتور های جستجو گر سئو مناسب اهمیت بسیار زیادی دارد .

به علاوه موتور های جست و جو آنچه که کاربران میخواهند را نشان میدهند،به همین دلیل در مقایسه با تبلیغات اینترنتی کاربران اعتماد بیشتری به موتور های جستوجوگر و سایت های پیشنهادی آن ها دارند.
نکته دیگر در این بین که باید به آن توجه داشت کلماتی هستند که کاربران آنها را بیشتر جست و جو میکنند و شما میتوانید این کلامات را از طریق google trends پیدا کنید.

در انتها باید بگوییم که سئو«SEO» بیشتر از هر تبلیغ دیگری برای شما اثر گذار است و در دراز مدت       هزینه های کمتری را به شما تحمیل میکند .
همچنین تجربه ثابت کرده که جذب کاربر و بازدید کننده به وسیله ی گوگل میتواند موفقیت هر شرکتی را تضمین کند.

 علت نیاز موتور های جست و جو به سئو چیست؟
با وجود این که گوگل یک موتور جست و جوگر هوشمند میباشد اما همواره به  کمک کاربران و بررسی نظر و سلیقه ی آن ها  نیاز دارد . آن ها همیشه در تلاشند تا نتایج دقیق تری را به دست اورند و در دسترس کاربران قرار دهند. با این حال محدودیت هایی برای انجام دادن این کار وجود دارد که نیاز به سئو سایت را بوجود میاورد. سئو اشتباه میتواند تمام تلاش های شما را از بین ببرد و در انتها رقبای شما با محتوا و مطالب ضعیف تر محببوبیت بیشتری کسب کنند.

حتما بخوانید:   یه این 4 دلیل حتماً باید در کسب و کار خود از بازاریابی محتوا استفاده کنید.

امیدواریم با مطالعه این مطلب در دقیقه درک کلی در رابطه با سئو پیدا کرده باشید و این مطلب برای شما مفید بوده باشد ، نظرات خود را با ما در میان بگزارید .

برچسب ها
نمایش بیشتر

ایلیا طغیانی

کارشناس تولید محتوای وب سایت دقیقه (میلیونر خود ساخته)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

بستن
بستن
SUBSCRIBE
Subscribe Now
Join our newsletter and get 30% off your next purchase
Get 30% OFF
sdfgkuhldfuk
Custom text
کتاب قدرت لحظه ها
کتاب قدرت لحظه ها
ارزش کتاب 39 دلار و شما رایگان دانلود کنید
دانلود رایگان کتاب برای کسانی که علاقه مند به توسعه کسب و کار و زدنگی خود هستند
Email
ارسال کتاب به ایمیل شما
Custom text
دانلود رایگان کتاب قدرت لحظه ها
چرا بعضی از تجربه ها تاثیرات فوق العاده ای دارند؟
دانلود
پرفروش ترن کتاب آمازون
پرفروش ترین کتاب آمازون
کتاب قدرت لحظه ها را همین حالا رایگان دانلود کنید
چرا بعضی از تجربه ها تاثیرات فوق العاده ای دارند؟
ارسال رایگان کتاب