کسب‌و‌کار اینترنتی

چرا کسب‌وکار اینترنتی بهترین راه برای درآمدزایی است؟

در این مقاله به بررسی مزایای کسب‌و‌کار اینترنتی و راه های کسب درآمد از آن می پردازیم.

کسب‌وکار اینترنتی به خاطر بسیاری از دلایل و مخصوصا شرایطی که دارد در دنیا بسیار روش پر‌طرفداری است و به خاطر همه گیر‌ی‌تر شدن اینترننت در ایران هم دارد مورد توجه قرار میگیرد. یکی از ویژگی‌های بزرگی که این روش دارد این است که شما توانایی درآمد داشتن در هر شرایطی را دارید و یک نکته‌ی بسیار مورد توجه این است که با  کسب‌و‌کار اینترنتی به راحتی می‌توانید درآمد میلیونی داشته باشید.
در این مقاله ما قصد داریم که پیرامون کسب درآمد اینترنتی حرف بزنیم پس در ادامه برای فهمیدن راه‌هایی که می‌توانید از‌‌‌‌‌ آن کسب درآمد اینترنتی داشته باشم با ما همراه باشید.

آیا محدودیتی برای کسب‌وکار اینترنتی وجود دارد؟
قبل از هرچیزی نیاز است که این سوال پر تکرار را پاسخ دهیم که همه می توانند کسب‌وکار اینترنتی خود را داشته باشند؟ این سوال بسیار پرتکراری است که ممکن است حتی برای شما هم پیش بیاید و جواب این سوال بله است! کسب‌وکار اینترنتی شغلی است که هر فردی با هر سن و سالی و بدون هیچ محدودیتی می تواند انجام دهد. اما قابل ذکر است که کسب‌وکار اینترنتی هم یک نوع شغل است و مانند هر شغلی سختی‌های خاص خودش را دارد و این فکر غلط را باید از خود دور کنیم که کسب‌وکار اینترنتی شغلی بدون زحکمت و سختی است و مانند هر شغل دیگر مستلزم سعی و تلاش و پشت کار فراوان است پس با این اوصاف اصلا انتظار شغل بدون زحمتی نباید داشته باشید چرا که هر شغلی سختی‌های خاص خودش را دارد .

اصلا چرا کسب‌و‌کار اینترنتی ؟
کسب و درآمد اینترنتی به خاطر دلایل زیادی یکی از بهترین شغل‌های دنیاست چرا که این شغل این پتانسیل را دارد که در هر شرایط اقتصادی چرخش برای شما بچرخد و می تواند برای شما درآمدی بیشتر از حقوق ثابت چندین ماه چندین کارمند داشته باشد. تنها کاری که کافی است انجام دهید این است که شروع به جذب مخاطبانی به کارتان کنید.
متاسفانه یک باور غلط درون جامعه ریشه دوانده که می گوید که شما می توانید از هر راه و روشی از کسب‌وکار اینترنتی درآمد حاصل کنید. همین طرز فکر غلط باعث می شود که بسیاری از سایت‌های دروغگو و سود جو کسب درآمد کنند و باعث ضرر رسیدن و دلسرد شدن شما از کسب‌وکار اینترنتی می شوند و دقیقا همین افراد هستند که این باور غلط را رایج می کنند که کسب‌وکار اینترنتی دروغی بیش نیست و هیچ فایده ای ندارد. در صورتی که کاملا بر عکس است و فقط به خاطر باورهای غلط رایج شده است.

در ادامه هرچیزی که شما باید از کسب‌وکار اینترنتی بدانید را به شما می گوییم راهکار هایی که به شما نشان می‌دهد شما بدون هیچ  سرمایه‌ای می‌توانید کسب‌وکار اینترنتی خود را داشته باشید.

راه های کسب درامد از کسب‌و‌کار اینترنتی

کسب‌و‌کار اینترنتی بدون سرمایه‌ی اولیه:
یکی از بزرگترین دلایلی که هر شخصی را به کسب‌وکار اینترنتی می کشاند بدونه هزینه بودن و در بعضی موارد کم هزینه بودن آن است . منظورمان را اگر بخواهیم بهتر بگوییم این است که شما در بسیاری از مواقع هیچ گونه نیازی به سرمایه برای راه اندازی سرمایه خود ندارید و اگر هم نیاز باشد سرمایه بسیار کمی است  پس نیازی به نگرانی در مورد سرمایه اولیه کسب‌وکار اینترنتی نباید داشته باشید. در ادامه به راه‌هایی می‌پردازیم در کسب‌وکار اینترنتی که هیچ نیازی به سرمایه ندارند.

کسب درآمد از اینترنت در هر شرایط و در هر مکانی:
مورد بعدی که بسیار مهم این است که شما در هر شرایط و هر زمانی می توانید کسب‌وکار اینترنتی خود را داشته باشید‌. منظورمان این است که شما چه در زمان خواب و چه در زمان مسافرت یا حتی سرکلاس درس و کارتان هم می توانید کسب‌وکار اینترنتی خود را انجام دهید و درآمد داشته باشید این پتانسیل بسیار بالایی است که کسب‌وکار اینترنتی با ابزار هوشمندش برای شما به ارمغان می‌آورد.

کسب‌و‌کار اینترنتی و درامد میلیونی از آن

کسب درآمد با کاپیوتر خانگی:
یکی از بزرگترین ویژگی‌های کسب و درآمد اینترنتی‌ این است که شما می توانید درآمد خود را در خانه با کامپیوتر شخصیتان داشته باشید بسیاری از کار آفرینان موفق و معروف دنیا کسب و کار خود را از خانه‌ی خودشان شروع کرده‌اند همانطور شما هم می‌توانید کسب و کار ابنترنتی خود‌‌ را بدون هیچ دفتری و در خانه خودتان راه اندازی کنید و حتی تا همیشه می‌توانید ادامه دهید. برای مثال بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی در ایران هستند که در خانه‌شان کسب و کار خود را اداره می‌کنند و درآمدزایی می‌کنند همچنین می‌توانید که افرادی را برای کارتان استخدام کنید و در پیشرفت کارتان کمکتان کنند.

ارتباطات گسترده از طریق شبکه های مجازی و ابزار های آنلاین با مشتریانتان:
یکی از مزایای بزرگ کسب‌و‌کار اینترنتی این است که بستری را برای شما فراهم میکند که با مشتریانتان بسیار راحتتر ارتباط برقرار کنید.توسط ابزار‌هایی که وسایل ارتباطی آنلاین برایتان به ارمغان می آوررند. و همین مورد باعث رضایتمندیشان می‌شود و رضایتمندی مشتری به طور قطع یعنی درآمد بیشتر .

حتما بخوانید:   راز‌ بازاریابی در اینستاگرام

رابطه‌ی کسب‌و‌کار اینترنتی و مجوز:
برای کسب‌و‌کار اینترنتی نیاز به هیچگونه مجوزی ندارید . البته نیازمند بودن سالم بودن یک کسب‌وکار اینترنتی این است که طبق قوانین پیش رفت. ولی به طور کلی برای کسب‌وکار اینترنتی نیازی به مجوزی ندارید البته یک نوع نماد است برای جلب اعتماد و سازماندهی که اجباری نیست و به عنوان یک عامل اختیاری است.

صرفه جویی و کسب‌و‌کار اینترنتی:
یکی دیگر از ویژگی‌های مهم  که کسب‌وکار اینترنتی دارد این است که همانگونه که به سرمایه اولیه نیاز ندارد این است که هزینه آنچنانی در حین کار ندارد و بسیار صرفه جویانه و به صرفه است. مثلا شما نیازی به هزینه کردن برای رفتن به سر و کار و اجاره یا حتی خرید دفتر کار ندارید و  یا حتی نیاز به هزینه کردن برای کاتالوگ ها و چیز های فیزیکی ندارید چرا که کسب‌وکار اینترنتی کاری کاملا دیجیتال است.

دسترسی به مخاطبان بیشتر برابر است با هدف بازاریابی بیشتر:
شما از طریق اینترنت به بازار های بزرگ تری دست پیدا خواهید کرد برای مثال شما یک تایپیست هستید و مشتریانی که به شما مراجعه می‌کنند از شهر‌های دیگر هم هستند؟ مسلما نه فقط کسانی هستند که در محله ی کاریتان یا در نحایت در شهرتان هستند به شما مراجعه می‌کنند ولی در صورتی که کسب‌وکار اینترنتی داشته باشید به طور قطع از شهر‌های دیگر هم به شما مراجعه می‌کنند مشتری های بیشتر و گسترده‌تر به طور قطع برایتان بازار گسترده‌تری به ارمغان می‌آورند .

تبلیغات و بازاریابی با کمترین هزینه:
در اینترنت به خاطر ویژگی های مجازی اش بسیار از هزینه ها برای بازاریابی و تبلیغات آن کم  هزینه و یا حتی در بعضی مواقع بدون هزینه است برای مثال شما با تولید محتوای درست مشتری‌هایی برای خود جذب می‌کنید که از درون خواننده هایتان سر‌چشمه می‌گیرند در واقع بازاریابی اینترنتی از طریق تولید محتوا می‌تواند یکی از بهترین راه‌های تبلیغات باشد که هر کسی با هر میزان از سرمایه و نوع کار می تواند انجام دهد.

درآمد از اینترنت رویا یا واقعیت:
این یکی از سوال‌هایی است که به وفور سوال می شود و حتی در این مقاله هم به آن پاسخ داده‌ایم و اگر دنبال جواب هستید بهتر است که به سایت‌های مختلف سر بزنید بسیاری از سایت‌ها هستند که با فروش کالاهای فیزیکی یا محتوای اینترنتی کسب درآمد می‌کنند خیلی‌ها هم از طریق تبلیغات و خدماتی که انجام می‌دهند و برای بهتر فهمیدن درآمدشان کافی است به مقدار تبلیغاتشان و در مرحله‌ی بعد به تعرفه‌های آن‌ها سر بزنید و این را با رتبه ای که در گوگل دارند و میزان ترافیکشان بسنجید و با یک حساب سر انگشتی به بعضی از درآمد‌های چند صد میلیونیشان پی ببرید و در آن زمان می‌فهمید که کسب‌وکار اینترنتی حقیقت دارد و تنها کاری که نیاز است انجام دهید این است که بستری که همان سایت مناسب است را فراهم کنید و به طور طبیعی بسیاری از سایت‌ها هستند که با پکیج‌های دروغین سعی بر این دارند که کسب‌وکار اینترنتی داشته باشند.
این ها سایت‌هایی هستند که به طور کلی دروغی بیش نیستند و این را همیشه به یاد داشته باشید که برای کسب درآمد از کسب‌وکار اینترنتی باید برای خودتان کار کنید به عبارتی با کار کردن برای دیگران نمی توانید درآمد زایی کنید.

آیا برای کسب‌و‌کار اینترنتی شما باید سایت داشته باشید ؟ 
تا الان خیلی از شماها ممکن است که به این سوال رسیده باشید که آیا برای کسب‌وکار اینترنتی حتما باید سایت داشته باشید یا بدون سایت هم می‌شود؟ جواب سوال این است که شما برای کسب‌وکار اینترنتی لزوما نباید سایت داشته باشید و در ادامه روش‌هایی که از طریق آن می توانید به درآمد برسید را برایتان توضیح می‌دهیم  هرچند از این نکته نباید بگذریم که برای کسب‌وکار اینترنتی سایت داشتن بسیار مناسب است اما به شما باید بگوییم راه‌هایی وجود دارند که بتوانید کسب درآمد کنید برای نمونه بسیاری از کانال هایی که در تلگرام وجود دارند درآمد روزانه‌ی بالای 500 هزار تومان دارند اشاره کنیم.
البته نیاز است بگوییم که ایجاد کردن سایت کار آسانی است به خصوص با راهکارهای جدیدی که به وجود آمده‌اند که دیگر نیازی به کد‌نویسی ندارید.

چگونه از اینترنت کسب در‌‌آمد کنیم؟
راه های بسیار زیادی وجوددارد برای کسب درآمد از اینترنت که به نسبت و نوع سرمایه تجربه و ایده افراد از آن‌ها استفاده می شود. قابل گفتن است که قصد ما در اینجا راه اندازی‌کارهایی مانند دی جی کالا و اسنپ نداریم  در واقع ما در اینجا سعی داریم که کار هایی را به شما معرفی کنیم که با کمترین هزنیه و سرمایه بتوانید از اینترنت رایگان  درآمدزایی کنید.

حتما بخوانید:   بازاریابی دیجیتال به چه معناست؟

ایجاد کردن بازاری مانند دی جی کالا در اینترنت:
خیلی از دوستان به دنبال ایجاد فروشگاهی مانند دی جی کالا هستند که سرمایه و هزینه بسیار زیادی را می‌خواهد و علاوه بر آن تمرکز زیاد می‌خواهد شما نیازی به این همه زحمت ندارید که هم فروشگاه اینترنتی داشته باشید و هم انباری پر شما خیلی راحت می‌توانید از محصولات دیگران استفاده کنید شما می‌توانید بعد از سفارش محصولتان را از منابع مختلف تهیه کنید و بدست مشتریانتان برسانید البته قابل ذکر است که دی‌جی‌کالا هم در بعضی از موارد از این روش استفاده می کند البته نباید این روش را با همکاری فروشگاه اشتباه بگیریم در این روش محصولاتتان در انبار فروشگاه دیگری است که در قسمت کسب‌وکار اینترنتی این پروسه اتوماتیک انجام می‌شود همچنین شما می توانید محصولات دست ساز خود را بفروشید کمانند انگشتر گردنبند و…   

کسب درآمد از فروش محصولات دیجیتالی:
تولید و فروش محصولات دیجیتالی یکی از بهترین راه‌هایی است که می توانید از آن کسب درآمد کنید امروزه دیگر کمتر کسانی پیدا می شوند که محصولات آموزشی خود را به صورت دی وی دی یا دیسک فیزیکی عرضه کنند چرا که بیشتر محصولات آموزشی به صورت دیجیتالی و در سایت‌ های مربوطه به فروش می‌رسد.
یکی از ویژگی‌های بزرگی که این نوع بازاریابی دارد این است که برای تولید یک محتوای آموزشی در اینترنت شما نیازی به هزینه کردن زیاد و وقت زیادی ندارید بلکه می‌توانید با حداقل امکانات به فروش محصولات خود بپردازید مشتریان به راحتی می توانند بعد از خرید محصول مرتبطه آن را بدون معطلی و در زود ترین زمان ممکنه به دستشان برسانید چیزی که می شود گفت کم کم دارد به یک نوع فرهنگ تبدیل می شود این است که تولید و فروش اطلاعات در قالب پکیج‌ها آموزشی به فروش می رسد البته قابل ذکر است که فروش محصولات اینترنتی فقط و فقط به پکیج های آموزشی محدود نمی‌شوند  و شما می‌توانید هرچیزی را که به صورت دانلود می‌گذاریید بفروش برسانید.

بستر اینترنت و کسب درامد از آن با کسب‌و‌کار اینترنتی

درآمد زایی از طریق تولید محتوا:
تولید محتوا برای هر کسب کار اینترنتی که خود را به عنوان یک نوع کسب و کار حرفه ای می خواهد معرفی کند نیاز است
هر شخصی می تواند محتوایی را که تولید می کند را در هر قالبی به روش های مختلف بفروشد مثلا شما می‌توانید با تولید محتوای جذاب و قوی مخاطبان مختلفی را به سایت خود بکشانید و جذب کنبد و از آن طریق درآمد زایی کنید به این صورت که مطالب مهم و ویژه‌ای را که فکر می کنید محتوای قوی‌تری دارند را به صورت پولی در اختیار مشتریان خود قرار دهید مانند بسیاری از سایت‌هایی که مطالب ویژه دارند یا سایت‌هایی که گزینه‌ای به عنوان عضویت ویژه دارند. قابل ذکر است که منظور ما از تولید محتوا فقط تولید محتوای متنی نیست بلکه ما روش های دیگری هم وجود دارند مانند: تولید فایل ها ی صوتی و ویدو های مختلف و..
اگر شما واقعا در تولید محتوا خبره شوید هم باز هم می توانید در بسیاری از سایت‌ها تولید محتوا کنید و کسب درآمد کنید امروزه محتوای خوب به خوبی آماده نمی‌شود و برای همین هم هزینه کردن برای تولید محتوای یونیک بالا می رود.

آزاد کاری:
منظور ما از آزاد کاری یا فریلنسری کاری است که به هیچ گونه سرمایه  نیاز ندارد و بسیاری از آزاد کار ها در خانه خودشان کار می کنند و درآمد خود را دارند.  شما در ضمینه ای که تخصص داشته باشید می توانید از اینترنت کسب درآمد کنید به گونه ای  که با تخصصتان می تواند به وسیله‌ی اینترنت مشکلات بسیاری را حل کنید برای مثال شما یک گرافیست بسیار ماهر هستید و می‌توانید از طریق اینترنت و در خانه خودتان کارهای گرافیکی دیگران را انجام دهید . ممکن است که برای شما سوال پیش بیاید که من تخصص دارم اما سایتی ندارم در این مورد باید بگوییم که نگران نباشید چرا که سایت هایی هستند که شما در آن ها ثبت نام می کنید و تخصصتان را می‌گویید و ازطریق آن سایت‌دها کسب درآمد می کنید  برای مثال شما می‌گویید که من یک مترجم حرفه‌ای هستم و با ارایه‌ی رزومه خود می‌گویید که برای هر صفحه ترجمه 5000 تومان دریافت میکنم .

تبلیغات:
روشی که بسیار پر طرفدار است و خیلی‌ها دنبال آن هستند کسب درآمد از تبلیغات است خیلی‌ها هستند که به دنبال این هستند که سایتی بزنند و رتبه ی الکسای خود را زیر هزار بیاورند و و از آن طریق درآمد‌زایی کنند این روش روش پر‌دردسری است و پیشنهاد نمی‌شود چرا که روش‌های بسیار بهتری هستند که می توانید کسب درآمد کنید چراکه در این روش ذکر شده شما باید هر روز به دنبال افزایش تعداد بازدید کنندگان و ترافیک سایتتان باشید چرا که بازدید کنندگان سایتتان به نوعی سرمایه‌های شما هستند که امکانش است که مدت‌ها به طول بیانجامد و هزینه‌های بسیاری را در‌برگیرد با این حال هنوز هم بسیاری از کسانی که به دنبال درآمد از طریق کسب‌وکار اینترنتی هستند به دنبال این روش هستند در حالی که بسیار ی از سایت‌های چینی با تولید محتوای بسیار قوی که دارند سبب کسب رتبه‌های بالایی در گوگل شده اند و برای تولید محتوای قوی نیازمند استخدام کردن نویسنده های قوی است  زمانی که شما سایتان را برای کسب درآمد آماده کرده‌اید آن هم از طریق تبلیغات روش‌ها‌ی مرسوم تبلیغات بنری  رپرتواژ آگهی است. البته روش‌های جدید تری هم تازگی آمده است اما به طور کل این روش پیشنهاد نمی شود .

حتما بخوانید:   چگونه با اینترنت پولدار شویم؟

کسب‌و‌کار اینترنتی و کسب درامد از آن

تلگرام:
یکی از بهترن نوع  کسب‌وکار اینترنتی از طریق تلگرام است از طریق تلگرام شما می توانید بدون هیچ هزینه‌ای درآمد داشته باشید و خیلی از کسانی که به فکر درآمد زایی از تلگرام هستند هم باز هم در فکر تبلیغات هستند اکثریت در این فکر هستند که با راه‌اندازی کانالی در تلگرام و افزایش ممبر به تبلیغات بپردازند که باید گفت این روش سخت‌ترین و پر‌هزینه‌ترین روش برای کسب درآمد از تلگرام است یکی از روش‌های بسیار کم هزینه و راحت معرفی متخصصان گوناگون است چرا که بسیاری از افراد هستند که به دنبال متخصصان گوناگون هستند و به کانال شما برای متخصصان مرتبطه رجوع می‌کنند البته شما اول نباید از متخصان پول بگیرید و بعد از مدتی که ممبر کانال بالا رفت از آن ها پول بگیرید.

اینستاگرام:
داستان بالا که خیلی از افراد به دنبال کسب درآمد از طریق تبلیغات هستند در اینستاگرام هم صدق میکند و نیاز مند هزینه و وقت بسیاری است که هم راستای مشکلات بالا است که در عین حال ایده های بسیار زیادی هم وجود دارند مانند پیج های فیتنسی یا دارویی و یا تغذیه غذا که از آن طریق می توانید بدون تبلیغات و فقط با فروش برنامه غذایی و ویزیت به درامد میلیونی برسند که دقدقه های بالا را ندارند  و در عین حال بسیاری از پیج های اینستا گرامی هستند که ازطریق آن ها می توانید هنر خود را برای فروش بگذارید مانند پیج‌هایی که آثار دست ساز هنری می‌فروشند یا پیج هایی که نقاشی می‌فروشند و … ویا حتی می توانید از طریق اینستاگرام شما می‌توانید نمونه کارهای خود را در معرض دید قرار دهید و بفروشید مانند شخصی که کشت ناخن انجام می‌دهد و با در معرض دید گذاشتن کارش جذب مشتری کنید.

بهترین راه برای کسب درآمد از کسب‌و‌کار اینترنتی چیست ؟
تا اینجای مقاله برایتان روش‌های بسیار زیادی را توضیح داده‌ایم اما برای خیلی از شماها ممکن است این سوال پیش بیاید که بهترین روش برای کسب درآمد از کسب‌وکار اینترنتی چیست؟ به نظر ما بهترین روش وجود ندارد چرا که افراد مختلف با پتانسیل‌ها و علایق و تجربیات مختلف راه خود را دارند مثلا کسی که یک ذهن اقتصادی دارد و می داند که چه گونه یک کسب و کار را هدایت کند مسلما در زمینه فروش و راه‌اندازی بازار دیجیتالی می‌تواند بسیار موفق‌تر عمل کند تا دادن برنامه غذایی برای همین به نظر ما این سوال به طور ریشه ای و از  پایه غلط است.

اما به نظر ما کار هایی ک محتوا محور هستند بسیار راحت تر شما را به نتیجه ی دلخواهتان می رساند و می تواند مفید تر باشد چراکه زمینه کسب درآمد را برایتان بهتر فراهم می کنند.

صحبت پایانی:
در این مقاله ما سعی کردیم که شما را با انواع کسب و کار های اینترنتی آشنا کنیم و قابل ذکر است که با همه گیر تر شدن اینترنت در آینده بسیار ی از کسب و کار های اینترنتی جای بسیاری از شغل های سنتی را میگیرند و عبارتی شغل های سنتی به واسطه کسب‌وکار اینترنتی کنار زده می شوند و با کمی دقت می توانید متوجه شوید که در دنیای امروزی برای عقب نماندن بهتر است که به کسب کار اینترنتی فکر کنید چرا که بسیاری از افرادی که شغل های سنتی دارند هم به دنبالا اینترنتی کردن باَزار کارشان هستند و عبارتی کسب‌وکار اینترنتی روند سعودی دارد پیش می‌گیرد و با شرایط اقتصادی که کشور ما دارد بهتر است که اگر می توانید همین الان کسب  کار اینترنتی خود را راه‌اندازی کنید حتی اگر سرمایه‌ای ندارید از طریق روش‌هایی که حتی بعضی از آن ها را در این مقاله گفتیم شروع کنید.

کسب‌و‌کار اینترنتی خود را ره اندازی کنید

برچسب ها
نمایش بیشتر

پارسا صادقی

کارشناس تولید محتوا‌ی وب‌سایت دقیقه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

بستن
بستن
SUBSCRIBE
Subscribe Now
Join our newsletter and get 30% off your next purchase
Get 30% OFF
sdfgkuhldfuk
Custom text
کتاب قدرت لحظه ها
کتاب قدرت لحظه ها
ارزش کتاب 39 دلار و شما رایگان دانلود کنید
دانلود رایگان کتاب برای کسانی که علاقه مند به توسعه کسب و کار و زدنگی خود هستند
Email
ارسال کتاب به ایمیل شما
Custom text
دانلود رایگان کتاب قدرت لحظه ها
چرا بعضی از تجربه ها تاثیرات فوق العاده ای دارند؟
دانلود
پرفروش ترن کتاب آمازون
پرفروش ترین کتاب آمازون
کتاب قدرت لحظه ها را همین حالا رایگان دانلود کنید
چرا بعضی از تجربه ها تاثیرات فوق العاده ای دارند؟
ارسال رایگان کتاب