فروش و بازاریابی

بازاریابی محلی روشی مناسب برای معرفی کسب و کارهای کوچک

بازاریابی محلی برای کسب و کارهای کوچک و برای کسب و کارهائیست که می تواند بیشترین مخاطب آنها افرادی باشند که در شعاع چند کیلیومتری آن کسب و کار زندگی و یا کار می کنند. مثل کلینیک دندانپزشکی و یا مطب دکتر، گل فروشی ، شیرینی فروشی ، طلا فروشی و …

 

شما کسب و کار نوپا و محلی خود را می‌خواهید چگونه به دیگران معرفی کنید؟

بازاریابی،  آن‌هم به صورت محلی می‌تواند اولین حرکت شما در معرفی کسب‌وکارتان باشد. وقتی کسب‌وکارتان نوپا یا کوچک است برای توسعه‌ی آن باید بازاریابی محلی را شروع کنید.

چگونه یک بازاریابی محلی تمام عیار داشته باشیم؟

راه‌های بسیاری برای بازاریابی محلی وجود دارد که در ادامه به بررسی تک تک آن‌ها و تأثیراتی که در کسب و کارکوچک شما می‌گذارد، می‌پردازیم:

 

بازاریابی محلی از طریق وسایل ارتباطی:

امروزه وسایل ارتباطی می‌تواند کمک بسزایی در بازاریابی به خصوص بازاریابی محلی داشته باشد.

بازاریابی محلی از طریق شبکه‌های اجتماعی:

یک راه سریع و زود بازده در بازاریابی محلی، استفاده از همین شبکه‌های اجتماعی است. شما با استفاده از شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام یا اینستاگرام می‌توانید حوزه‌ی فعالیت کسب و کار خود را به دیگران معرفی کنید. با این کار هم کسانی که در اطراف شما هستند از کسب و کار شما اطلاع می‌یابند و هم شما می‌توانید روزانه اطلاعات و مطالب خود را به‌آسانی به اطلاع دیگران برسانید.

انواع بازاریابی در رسانه‌های اجتماعی:

کانال اختصاصی برای کسب و کار خود راه‌اندازی کنید: شما می‌توانید یک کانال اختصاصی برای کسب و کار خود راه‌اندازی کنید و مشتریان خود را از وجود آن مطلع سازید تا با ورود به این کانال، از کسب‌وکارتان و اخبار آن بیشتر مطلع شوند.

حتما بخوانید:   روانشناسی ثروت

با کسانی که کسب و کار مشابه شما دارند کانال تشکیل دهید:

چالش بسیار هیجان انگیزی خواهد شد. شما با این کار هم با نوع بازاریابی کسب و کار رقیبتان آشنا می‌شوید و هم درمی‌یابید که نیاز مشتریان چیست، برای رفع این نیاز و در راستای بهبود کیفیت کسب و کار خود بیشتر تلاش خواهید کرد.

بازاریابی محلی از طریق رسانه‌های محلی:

امروزه اخبار مربوط به محله‌های یک استان حتماً در هفته‌نامه و شبکه‌ی استانی پخش خواهد شد اگر کمی جست و جو کنید می‌توانید در یکی از صفحه‌های هفته‌نامه ها و یا اخبار مربوط به استان، کسب و کار خود را معرفی کنید. این کار کمک می‌کند که شما کم کم مخاطبان هفتگی پیدا کنید که اخبار مربوط به کسب و کار شما را پیگیری می‌کنند.

تراکت، شتاب‌دهنده‌ی بازاریابی محلی:

تعجب نکنید شاید تراکت برای بسیاری از کارشناسان تبلیغاتی دیگر یک کار منسوخ شده ای باشد ولی برای برخی کسب و کارها، آن هم بصورت طراحی خلاقانه بسیار جواب می دهد . شما می‌توانید برای بازاریابی محلی و اطلاع‌رسانی هرچه بهتر کسب‌وکار خود تراکت چاپ کنید و تمام مواردی که می‌خواهید از کسب‌وکارتان به مخاطب اطلاع دهید را بنویسید و در دسترس عموم محل قرار دهید.

زبان بدن و تأثیر آن بر بازاریابی محلی:

شمایی که می‌خواهید به کسب و کار خود رونق دهید باید از تأثیری که حرکات بدن و تیپ شما بر روی بازاریابی و معرفی کسب و کارکوچکتان می‌گذارد غافل نشوید. بدن شما و طریقه‌ی ارتباط برقرار کردن با مخاطبان می‌تواند به هرچه بهتر معرفی شدن و در خاطر ماندن کسب و کار شما کمک کند.

حتما بخوانید:   چگونه در شرایط سخت بهترین تصمیمات را بگیریم؟

لحن گفت‌وگوی شما در هنگام بازاریابی محلی چگونه باشد؟

این را بدانید که شما برای ماندگاری کسب‌وکارتان به مردم و اطرافیان خود احتیاج دارید پس صمیمت، لبخند، صبر و حوصله را به هنگام توضیح و شرح کسب و کار خود، فراموش نکنید.

در برنامه‌ی بازاریابی محلی خود بن تخفیف را فراموش نکنید:

شما می‌خواهید کسب و کار خود را بیش از پیش به هم‌محلی‌ها و یا هم استانی‌های خود معرفی کنید می‌توانید یک بن تخفیف برای کسانی بگذارید که کسب و کار شما را به دیگران معرفی می‌کنند، یا بن تخفیف شامل کسانی شود که از دوره‌ی زمانی مشخص از شما خرید کنند.

تی‌شرت، پیکسل، کارت پستال و بازاریابی محلی:

شما برای اینکه کسب و کار کوچک و محلی خود را به نحوی خلاقانه، معرفی کنید می‌توانید نام کسب و کار خود را روی تی‌شرت و یا پیکسل های تبلیغاتی چاپ کنید و در دسترس عموم مردم قرار دهید.

در گردهمایی و تجمع‌های مردمی شرکت کنید:

شما برای معرفی کسب و کار خودتان باید در آن واحد دو نقش را بازی کنید، نقش فردی عادی که در کنار مردم زندگی می‌کند و در گردهمایی های هفتگی شرکت می‌کند و همان حال یک بازاریاب خبره است که به دنبال معرفی و بازاریابی کسب‌وکار خود است. راز موفقیت این است که در کنار مردم باشید اما نیازهای آنان را هم در کسب و کار خود بگنجانید و درصدد رفع نیازها تلاش مستمر داشته باشید، با این کار می‌توانید بازاریابی موفقی برای کسب‌وکار خود انجام دهید.

خیریه تشکیل دهید:

شما زمانی که به نقطه‌ی آسایشی برای معرفی و بازاریابی کسب و کار خود در محل و یا شهر خود می‌رسید دیگر زمان آن رسیده که به‌پاس حمایت مردم از کسب و کار شما یک خیریه با نام کسب و کار خود تشکیل دهید. این کار حسن نیت کسب و کار شما را به مخاطبان نشان می‌دهد.

حتما بخوانید:   راز‌ بازاریابی در اینستاگرام

حامی محیط زیست باشید:

شما می‌توانید با مخاطبان کسب‌وکارتان یک کمپین تشکیل دهید و در آن از محیط زیست و زمین حمایت کنید با برگزاری جلسات کمپین در محل کسب و کار خودتان ‌هم ماهانه افرادی را دورهم جمع می‌کنید که یک هدف مشترک دارند وهم می‌توانید با این کار به معرفی کسب‌وکار خود کمک کرده باشید.

شما برای توسعه‌ی کسب و کارکوچک و محلی خود در قدم اول نیاز به بازاریابی محلی دارید، برای شروع، بهتر است با یک تحقیق میدانی پی ببرید که کدام یک از روش‌های ذکر شده می‌تواند در معرفی کسب و کار شما مؤثر باشد و سپس بازاریابی محلی را برای کسب و کار خود آغاز نمایید.

 

 

 

نمایش بیشتر

محمد هلاکوئی

سالهای سال آرزو داشتم که مکان فیزیکی و محیط شرکت گوگل در آمریکا را از نزدیک ببینم و همیشه بر این باور بودم که خواهم دید و در سال ۲۰۱۵ به این آرزو رسیدم. همیشه آرزو داشتم که مرجعی برای پیشرفت شخصی و کسب و کار برای ایرانیان راه اندازی کنم و این آرزو محقق شد و نام آن را “دقیقه” باعنوان “میلیونر خود ساخته” گذاشتم. محمد هلاکوئی، بنیان گذار دقیقه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
SUBSCRIBE
Subscribe Now
Join our newsletter and get 30% off your next purchase
Get 30% OFF
sdfgkuhldfuk
Custom text
کتاب قدرت لحظه ها
کتاب قدرت لحظه ها
ارزش کتاب 39 دلار و شما رایگان دانلود کنید
دانلود رایگان کتاب برای کسانی که علاقه مند به توسعه کسب و کار و زدنگی خود هستند
Email
ارسال کتاب به ایمیل شما
Custom text
دانلود رایگان کتاب قدرت لحظه ها
چرا بعضی از تجربه ها تاثیرات فوق العاده ای دارند؟
دانلود
پرفروش ترن کتاب آمازون
پرفروش ترین کتاب آمازون
کتاب قدرت لحظه ها را همین حالا رایگان دانلود کنید
چرا بعضی از تجربه ها تاثیرات فوق العاده ای دارند؟
ارسال رایگان کتاب